Kde najdu antioxidanty?
Nejvíce antioxidantů získáte s potravinami rostlinného původu (ovoce a zelenina). Mezi potraviny bohaté na antioxidanty patří dále ryby, extra panenský olivový olej, ořechy, hořká čokoláda, káva a různé bylinky a koření.Vitamín E nalezneme v brokolici, mrkvi, mangu, řepě, oříšcích, papáje, dýni, červené paprice, špenátu a slunečnicových semínkách. Mezi další jídla bohaté na antioxidanty patří švestky, jablka, hrozinky, veškeré bobulovité ovoce, červené hrozny, cibule, lilek a fazole.Mezi nejvýznamnější antioxidanty patří:

Resveratrol – resveratrol objeven byl v bílé a modré vinné révě, bobulovitých plodech, arašídech a některých rostlinách využívaných ve východní medicíně. Určité množství resveratrolu se nachází nejen v čerstvých plodech, ale dokonce i v červeném víně.

Jak doplnit antioxidanty : Příklady potravin bohatých na antioxidanty:

  1. ovoce (lesní plody, hroznové víno, citrusy, broskve, meruňky, švestky, kiwi aj.)
  2. zelenina (brokolice, kapusta, červená řepa, paprika, zelí, česnek, cibule, mrkev aj.)
  3. zelený čaj.
  4. káva.
  5. kakao.
  6. rostlinné oleje.
  7. oříšky.
  8. chlorella, spirulina, mladý ječmen.

Jaké vitamíny působí jako antioxidanty

Vitamíny s antioxidanty jsou například vitamín C, vitamín A nebo vitamín E. Z minerálů a dalších látek bohatých na antioxidanty vypíchneme zinek, selen a koenzym Q10. Antioxidantů se snažte získat co nejvíce a nezapomínejte ani na občasnou detoxikaci vašeho organismu.

Které vitamíny mají antioxidační účinky : Mezi nejznámější antioxidanty patří vitaminy C, E nebo A, karotenoidy (beta-karoten), minerální látky selen, zinek nebo měď, rostlinná barviva flavonoidy, fenolické sloučeniny, glutathion, koenzym Q10 nebo melatonin.

Jak už jsme řekli, zásadní vliv na vznik oxidačního stresu má náš životní styl. Potřebujeme se tedy vyhnout nezdravým, zejména průmyslově zpracovaným potravinám, dopřát si dostatek pohybu, spánku a omezit kouření, alkohol a spotřebu léků.

Pomáhá neutralizovat volné radikály, reaktivní molekuly, které způsobují rakovinová onemocnění Dále působí proti rozvoji kardiovaskulárních onemocnění Pomáhá k regeneraci pokožky.

Jaký vitamín chybí při oparech

opar je virové onemocnění, kterému se v oslabeném organismu výborně daří. Přenáší se dotykem a je prudce nakažlivý. Jednoznačnou prevencí, abyste opar vůbec nedostali, je dostatečný přísun vitaminu B12, při samotném nakažení oparem je dobré příjem vitaminu ještě zvýšit.Podílí se také na mnoha metabolických pochodech – jakožto antioxidant chrání buňky proti působení volných radikálů kyslíku a zpomaluje tak stárnutí buněk, podílí se na regeneraci vitamínu E či na vstřebávání iontů železa (které jsou nezbytné pro tvorbu červených krvinek).Jděte ven – z práce se projděte pěšky, najděte si čas opustit stresující prostředí. Uvařte si dobrý čaj – mým favoritem je heřmánek, bazalka posvátná, měsíček a sléz. Na stres se výborně hodí i meduňka, mučenka nebo levandule.

Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

  1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
  2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
  3. Obklopte se jasnými barvami.
  4. Jděte se projít ven.
  5. Dejte si bylinný čaj.
  6. Zkuste masáž dlaně
  7. Zajděte si za zvířaty.

Co chybí tělu když se dělají opary : Jednoznačnou prevencí, abyste opar vůbec nedostali, je dostatečný přísun vitaminu B12, při samotném nakažení oparem je dobré příjem vitaminu ještě zvýšit. Tělo potřebuje i vitamin C a zinek, které posilují imunitu a působí proti virům. Vhodný je i vitamin E, který urychluje léčbu.

Co jíst na opary : Jíst a pít hlavně zásadotvorné potraviny, které to jsou lze snadno vygooglit. Určitě vynechat jídlo s obsahem aditiv, lepku, kaseinu, bílého rafinovaného cukru, naopak jíst hlavně ovoce a zeleninu.

Jak poznám že mi chybí vitamin C

Nedostatek vitaminu C

Jeho nedostatek se může projevit jako zánět dásní a jejich krvácení, zhoršené hojení ran, sklon k podlitinám, krvácení z nosu či vysokým krevním tlakem. Nedostatek „céčka“ může také vést k hemeroidům, křečovým žílám, nadváze, poruchám zraku, vypadávání vlasů a ke zvýšené únavě.

Avitaminóza, tedy absolutní nedostatek vitaminu C se nazývá skorbut nebo-li, kurděje. V dnešní době se již nevyskytuje, ale v minulosti jim trpěli hlavně námořníci a lidé ve velmi chudých oblastech. Projevuje se zvýšenou krvácivostí dásní, pod kůži, do svalů, nehtových lůžek, sníženou imunitou a poruchou krvetvorby.Mírné projevy úzkosti a stresu mohou pomoci zvládnout léky s obsahem guaiafenesinu, vitamínů skupiny B, třezalky, kozlíku, chmele, meduňky, mučenky, hořčíku či rhodioly.

Jak se zbavit vnitřního neklidu : Hluboké dýchání a relaxační techniky, jako je progresivní relaxace svalů, mohou pomoci snížit hladinu stresových hormonů a uvolnit napětí v těle. Pravidelná fyzická aktivita, jako je běh, plavání, jóga nebo cvičení, může zlepšit vaši náladu brzy okamžitě.