Každá OSVČ, která alespoň po část roku 2023 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost (dále jen „SVČ“), má povinnost podat příslušné OSSZ na předepsaném tiskopise Přehled o příjmech a výdajích OSVČ a dalších údajích za rok 2023 (dále jen „přehled“).do datové schránky místně příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno, alternativně do datové schránky e – Podání ČSSZ: 5ffu6xk, nebo. na adresu podatelny veřejné rozhraní pro e – Podání (tzv. VREP/APEP) s uznávaným elektronickým podpisem vydaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v ČR.Součástí služby je i přímý odkaz k vyplnění a podání formuláře Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za předchozí kalendářní rok. Služba je dostupná na ePortálu ČSSZ pro přihlášené uživatele a je zcela zdarma. Přihlášení je jednoduché, stačí datová schránka nebo Identita občana (původně eIdentita).
Jak zjistit prijmy OSVČ : Informace o podání formuláře „Přehled o příjmech a výdajích OSVČ“ naleznete v sekci Pojištění OSVČ. ČSSZ nabízí klientům vyplnění a zaslání formuláře Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2020 také přímo z ePortálu ČSSZ, který podporuje snadné vyplnění automatickými výpočty.
Jak podat přehled o příjmech a výdajích
Nejjednodušším způsobem, jak vyplnit a podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ je využít interaktivní formulář dostupnýna ePortálu ČSSZ. Interaktivní formulář lze použít a vytisknout také pro vlastní potřebu, bez nutnosti následného odeslání prostřednictvím ePortálu ČSSZ.
Co je přehled o příjmech a výdajích OSVČ : Přehled o příjmech a výdajích OSVČ je dokument, který podnikající osoba odevzdává jednou ročně správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Slouží k výpočtu: měsíčních záloh na sociální (důchodové) a zdravotní pojištění v daném roce. a také výše přeplatku či nedoplatku na pojistném za uplynulý rok.
Máte si ho stáhnout přímo z e- portálu ČSSZ. K tomu, aby OSVČ mohla pracovat s novou službou, se stačí přihlásit do ePortálu ČSSZ přes Identitu občana či datovou schránku, anebo pokud OSVČ využívá služeb účetní či daňového poradce, může tuto osobu zplnomocnit (pověřit) ke svému zastupování.
Na adrese www.mojedatovaschranka.cz/sds stačí zadat IČO a dozvíte se, jestli danému subjektu byla po začátku roku 2023 automaticky zřízena datová schránka.
Kde stáhnout přehled OSSZ
Máte si ho stáhnout přímo z e- portálu ČSSZ. K tomu, aby OSVČ mohla pracovat s novou službou, se stačí přihlásit do ePortálu ČSSZ přes Identitu občana či datovou schránku, anebo pokud OSVČ využívá služeb účetní či daňového poradce, může tuto osobu zplnomocnit (pověřit) ke svému zastupování.Dokument je nově dostupný na elektronickém portálu ČSSZ, kde jej naleznete pod názvem Informace o zaplacených zálohách na pojistné na důchodové pojištění OSVČ. K přihlášení nicméně budete potřebovat buď bankovní identitu, aplikaci eObčanka, aktivní datovou schránku nebo jiný způsob elektronické identifikace.Máte si ho stáhnout přímo z e- portálu ČSSZ. K tomu, aby OSVČ mohla pracovat s novou službou, se stačí přihlásit do ePortálu ČSSZ přes Identitu občana či datovou schránku, anebo pokud OSVČ využívá služeb účetní či daňového poradce, může tuto osobu zplnomocnit (pověřit) ke svému zastupování.
OSVČ musejí přehled o příjmech a výdajích odevzdat správě sociálního zabezpečení i své zdravotní pojišťovně do 30 dnů od podání daňového přiznání (DAP). „OSSZ stanoví den, kdy měl být podán přehled podle údajů, které OSVČ zaznamená v přehledu (v řádcích číslo 40 a 41).
Kde najdu přehled plateb OSSZ : Více na www.cssz.cz.
Jak stáhnout přehled VZP : Přehled úhrad zdravotní péče můžete získat: on-line prostřednictvím aplikace Moje VZP. Výpis máte k dispozici v náhledu za delší časové období, nebo si jej zde můžete stáhnout, případně vytisknout bez toho, abyste museli osobně na pobočku VZP.
Jak najít svoji datovou schránku
Plné uživatelské nastavení k datové schránce je v současné době nadále dostupné v Klientském portále datových schránek na info.mojedatovaschranka.cz. Z toho důvodu nemusí být všechny funkcionality a nastavení datových schránek dostupné i v Portálu občana.
V případě, že osoba, která má oprávnění k přístupu do datové schránky, ztratí nebo zapomene své přístupové údaje, může požádat o jejich zneplatnění a vydání nových. Vydání nových přístupových údajů je zdarma. Nové přístupové údaje si může uživatel nechat vydat přímo v prostředí klientského portálu datových schránek.důchodový pilíř). ných v ČSSZ je možné dvěma způsoby: Online náhledem na své konto dob pojištění prostřednictvím aplikace ePortál ČSSZ na adre| se: eportal.cssz.cz, konkr.
Jak stáhnout přehled OSSZ : Máte si ho stáhnout přímo z e- portálu ČSSZ. K tomu, aby OSVČ mohla pracovat s novou službou, se stačí přihlásit do ePortálu ČSSZ přes Identitu občana či datovou schránku, anebo pokud OSVČ využívá služeb účetní či daňového poradce, může tuto osobu zplnomocnit (pověřit) ke svému zastupování.