Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.eztraty.cz – národní databáze nálezů a Vrátilky.
Kde hledat ztracené doklady : Ztracené a odcizené doklady jsou vedeny v informačním systému evidence občanských průkazů. Číslo občanského průkazu a datum ztráty nebo odcizení je vedeno též na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů.
Kam odnést nalezenou peněženku
odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.
Co mám dělat když jsem ztratil občanský průkaz : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.
Občanku byste měli řešit ihned poté, co si zablokujete všechny platební karty. Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd.
V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Co dělat když vám někdo ukradne peněženku
Občanku byste měli řešit ihned poté, co si zablokujete všechny platební karty. Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd.kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.
Nalezenou věc (batoh, peněženka, kabelka, hotovost, osobní doklady,…) odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci.
Kam volat kdyz ztratím peněženku : Ztrátu peněženky nahlaste na Policii ČR. Policie zaeviduje ztracené doklady a vydá dokument, se kterým jdete na úřad pro nové. Ztrátu či odcizení dokladů nahlaste také na svém úřadě. I tady zaevidují doklady jako ztracené a vyřídí s vámi vydání nových.
Jaká je pokuta za ztrátu pasu : Sankce. Pokud držitel neprodleně neohlásí zničení, ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu, dopustí se přestupku, za který lze uložit pokutu do 10 000 Kč.
Co delat kdyz vám nekdo ukradne peněženku
Když ztratíte peněženku, nebo vám ji ukradnou, měli byste se v první řadě postarat, aby škody nerostly – tedy co nejdřív zablokovat debetní a kreditní karty. Můžete to udělat přes internet, na telefonické lince banky (funguje čtyřiadvacet hodin denně) nebo na pobočce.
Obecně je potřeba jakékoliv odcizení ihned ohlásit na policii. Pokud se jedná o zařízení se SIM kartou, požádejte policii České republiky i o zablokování IMEI. S policejním protokolem poté kontaktujte pojišťovnu a škodu jí nahlaste.Jenže schválená novela zákona o občanských průkazech hovoří jednoznačně: "Tomu, kdo poruší povinnost chránit občanský průkaz nebo pas před odcizením, ztrátou či poškozením, může být udělena pokuta do deseti tisíc korun."
Kam nahlasit nalez peněženky : Možná vás napadne, že nejjednodušší je ztracenou peněženku odevzdat na policii. Pokud tak učiníte, měli by vás odkázat na příslušný obecní úřad. Jinak s vámi o nálezu musí sepsat protokol o převzetí věci. Jestliže policie majitele nalezené věci či peněženky nenajde, měla by ji předat na obecním úřadě.