Kde lezi Jadran?
Nejteplejší moře je v současné době na ostrově Mljet, v Komiže a Pule. Šibeník, Dubrovník a Hvar hlásí o jeden stupeň méně. Moře u Kvarnerských ostrovů má teplotu cca 23 °C. Kolem 21 °C má moře u Cirkvenice.Slanost moře

Průměrná slanost vody je 38,3 gramu na kilo. Vysoký obsah soli a dalších minerálů je velmi příznivý na organismus a v neposlední řadě způsobuje právě tu krásnou průzračnost Jaderského moře (na otevřeném moři je viditelnost i do 50 m).Poloha Chorvatska v jižní části centrální Evropy ho řadí do mírného klimatického pásma. Mírné kontinentální klima se projevuje nejvíce v severní polovině, v západní a střední části podnebí částečně ovlivňují Alpy a Dináry.

Kde se točilo na vlnách Jadranu : Poslední dva natáčecí dny si užila herečka Hana Gregorová v Chorvatsku na ostrově Brač, kde televize Prima natáčela seriál Na vlnách Jadranu.

Kam Nejbliz do Chorvatska k moři

Kdo hledá nejbližší chorvatské destinace, doporučujeme navštívit na Istriii letoviska Opatija nebo Rabac. Na místo je to z Prahy cca 900 km, najdete zde krásné moře, hezké apartmány a nemusíte mít předem nic zajištěno.

Jak je hluboky Jadran : Jaderské moře je část Středozemního moře oddělující Apeninský poloostrov od poloostrova Balkánského a Apeninské pohoří od pohoří Dinárského. Jeho rozloha činí 138 595 km2, délka 738 km, průměrná šířka 159,3 km a průměrná hloubka 173 metrů.

Jaderské moře

Jeho rozloha činí 138 595 km2, délka 738 km, průměrná šířka 159,3 km a průměrná hloubka 173 metrů. Vody východního pobřeží Jaderského moře od poloostrova Savudrija na západě po poloostrov Prevlaka v jihovýchodní části patří k území Chorvatské republiky.

1 233 mJaderské moře / Maximální hloubka

Kde se točil film Zlatí úhoři

Soubor povídek s názvem Zlatí úhoři vyšel po smrti Oty Pavla v roce 1985 ve výboru Bohumila Svozila. Natáčení probíhalo v Praze na Starém městě, na Berounce v Týřovicích, v Bechyni, u rybníka v Bzí.Šestidílná koprodukční minisérie z prostředí jadranské riviéry a pobřežní policie je volným pokračováním minisérie Pod hladinou.A nejlepších výsledků dosáhly pláže u Dubrovníku, Krku, Vrsaru, Novigradu, Poreče či Rabu. Z celkového počtu odebraných vzorků bylo navíc jen necelé procento nevyhovujících. Takové nejvíce znečištěné místo se nachází okolo turisticky i dopravně vytíženého Splitu.

Praha/ Záhřeb – Do Chorvatska se od června nesmí dovážet žádné maso, mléko, ani výrobky z nich. Rozhodnutí Ministerstva zemědělství Chorvatska potvrdilo Velvyslanectví Česka v Záhřebu. Zákaz se tak dotkne i turistů, kteří byli zvyklí si na dovolenou do Chorvatska vozit potraviny sebou.

Jak hluboké je moře v Chorvatsku : Jeho severní část je mělká, jižní podstatně hlubší. V Terstském zálivu dosahuje hloubky 23 m, největší hloubka zatím oficiálně uváděná je na jihu 1 330 m (jihozápadně od lázní Hercegnovi v boce Kotorské). Lze však předpokládat, že tento údaj není poslední; podle některých průzkumů se hovoří neoficiálně o 1590 m.

Jak hluboko je Středozemní moře :

Středozemní moře
Maximální hloubka 5111 m
Šířka 600 – 1800 km
Délka 3700 km
Rozloha 2 600 000 km²

Kde v Chorvatsku Neprsi

Ostrov oliv a příkrých útesů – tak by se dal pojmenovat chorvatský Cres. Olivy tady rostou snad všude a větrem bičované příkré útesy naleznete na severu ostrova. Slunné jižní stráně jsou naopak otevřené moři a jemnému vánku mistralu.

Kdo hledá nejbližší chorvatské destinace, doporučujeme navštívit na Istriii letoviska Opatija nebo Rabac. Na místo je to z Prahy cca 900 km, najdete zde krásné moře, hezké apartmány a nemusíte mít předem nic zajištěno.Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.

Kde se natáčel film Král Šumavy : Podstatnou část filmového děje tvořila šumavská obec Kvilda. Dlužno dodat, že i když se film natáčel v roce 1959, zachycuje děj o 10 let zpět. V poválečných letech střežili hranice příslušníci pohraničních útvarů Sboru národní bezpečnosti.