Kde koupit SIM kartu v Albanii?
Vodafone má téměř srovnatelnou nabídku. SIM karta na internet + 4 GB = 1100 Lek což je na koruny 226,- Kč na měsíc.Albánie je na vzdory své pověsti považována za bezpečnou zemi. Ve větších městech si ale dejte pozor na kapsáře a zloděje. Stačí dodržovat základní pravidla, jako nenosit své cennosti viditelně, nemít u sebe veškerou hotovost a nepohybovat se v noci o samotě po krajních částech měst.Zóna Top Svět v Evropě

Volání – odchozí hovory 42,35 Kč/min.
Volání – příchozí hovory 24,20 Kč/min.
SMS 12,10 Kč
MMS 9,60 Kč
Internet 3,90 Kč/MB

Jaké zásuvky jsou v Albánii : V posledních letech Albánie není schopna pokrýt vzrůstající denní potřebu energie z vlastních zdrojů a dochází k častým výpadkům (více než třetina z celkové spotřeby země se musí dovážet ze sousedních zemí). Co se týká zásuvek, používá se klasická dvoukolíková vidlice (zástrčka typu C – tzv. eurozástrčka).

Kde se dají koupit SIM karty

Předplacené SIM karty můžete koupit prakticky kdekoli. Prodávají je například České dráhy, Česká pošta, trafiky, ale třeba i čerpací stanice nebo některé obchodní řetězce. Předplacenou kartu si také snadno objednáte z pohodlí domova – a ještě si můžete s výběrem té pravé nechat poradit od našich specialistů.

Jak telefonovat v Albánii : Albánie není členem v EU, takže zde nemůžete používat mobilní data bez roamingového příplatku. Na obou mezinárodních letištích a v každém větším městě mají však prodejny mobilní operátoři, kteří přímo nabízejí turistické datové SIM karty. Například mobilní operátor ONE nabízí SIM kartu s 15 GB dat za 1500 ALL.

Pro cestu do Albánie potřebuje občan České republiky platný cestovní, diplomatický nebo služební pas nebo občanský průkaz. Doklad musí být platný minimálně 3 měsíce od vstupu do země. Při cestě motorovým vozidlem albánská pohraniční kontrola vyžaduje mezinárodně platné potvrzení o jeho pojištění (tzv.

Albánie leží v západní části Balkánského poloostrova na pobřeží Jaderského a Jónského moře. Albánské pobřeží je dlouhé 362 km. Nachází se na něm i Albánská riviéra, stále oblíbenější destinace evropských turistů.

Co se stane kdyz vypnu roaming

Pokud si roaming u svého telefonního čísla vypnete, nebude vám v zahraničí fungovat např. volání (odchozí ani příchozí hovory) a nepůjde internet a další služby.Co budete potřebovat

Připravte si stávající SIM kartu, občanku nebo pas, 99 Kč a u předplacené karty číslo PUK nebo číslo SIM. Pozor: výměnu může zařídit jen kontaktní osoba.T-Mobile 30 GB dobíjecí SIM jen za 499 Kč měsíčně – LIMITOVANÁ EDICE. Limitovaná edice T-Mobile 30 GB SIM s pořádnou porcí dat jen za 499 Kč měsíčně. Pořizovací cena SIM je 399 Kč a obsahuje již balíček 30GB na 1. měsíc zdarma.

Co byste měli vědět před cestou do Albánie

  • Albánci jsou neuvěřitelně přátelští
  • Pláže podél Riviéry jsou nádherné
  • Albánie není jen o fantastických plážích.
  • Albánie je velmi cenově dostupná
  • Albánské jídlo je chutné
  • Raki je odpověď na všechno.
  • Cestování po Albánii je dobrodružství

Čím platit v Albánii : V obchodech se suvenýry, ve větších restauracích a hotelích přímořských letovisek by mělo být možné platit i v eurech. V běžných restauracích, krámcích a na trzích je ale třeba počítat s platbou lekë.

Jak vybrat z bankomatu v Albánii : Bezhotovostně lze platit nejlépe mezinárodními kartami Visa či Master Card. Albánie je nicméně v tomto ohledu za zbytkem Evropy stále pozadu. Kartu je možné používat ve větších obchodech, lepších restauracích či na některých benzínkách, není to však pravidlem. Dokonce ani v hotelech vám často kartu nevezmou.

Jaké doklady do Albánie

Občanský průkaz lze použít jako cestovní doklad k cestám do některých států, které nepatří do Evropské unie nebo do Schengenského prostoru. Jedná se o následující státy, jež uznaly občanský průkaz jako cestovní doklad: Albánská republika. Bosna a Hercegovina.

V obchodech se suvenýry, ve větších restauracích a hotelích přímořských letovisek by mělo být možné platit i v eurech. V běžných restauracích, krámcích a na trzích je ale třeba počítat s platbou lekë.Albánie je pro našince levnou zemí. Ceny ubytování obvykle začínají na deseti eurech, méně v průměru zaplatíte i za jídlo a pití v restauraci. Oběd či večeře vás zde vyjde na čtyři až deset eur. I některé potraviny, typicky zelenina a ovoce, v obchodě přijdou levněji než v Česku.

Jak poznám že mám roaming : Otevřete si Nastavení mobilních sítí a najděte kategorii mobilních dat. Tam byste měli najít záložku, která se týká roamingových dat. Při cestování do zahraničí zde zapněte možnost mezinárodní roaming nebo automatický výběr sítě po telefonu. Jestli roaming používat nechcete, zvolte možnost úplně zakázat roaming.