Kde je šamanismus?
Šamanismus je dodnes velmi rozšířený i v Jižní Americe.Šaman je kněz, léčitel, básník, jasnovidec a duchovní průvodce. To jsou velmi žádané schopnosti, které šamani po celé věky nosili pro svá společenství. Dnes známe šamany většinou jako kněze-léčitele, kteří pracují na léčení nemocí mysli, těla, srdce a duše.Léčení rodové linie probíhá ve stavu hlubokého uvolnění. Ve stavu změněného vědomí se šaman pohybuje ve snovém světě minulosti a tam hledá původ současných problémů. Za pomoci silových zvířat a duchovních průvodců se snaží prvotní problematickou situaci vyřešit tak, aby vůbec nenastala.

Kde vznikl šamanismus : Výrazu „šaman“ se dnes používá v nejrůznějších souvislostech. Tvrdí se, že „Ježíš byl šaman“, že „naši předkové vyznávali šamanská náboženství", že šamany lze na- lézt v Austrálii, Africe i v industrializovaných společnostech, a také v Arktidě, Asii a v Severní, Střední a Jižní Americe.

Jak vybrat šamanský buben

Je minimálně upravená, pouze ošetřená proti hnilobě a škůdcům. Ponechává si vlastnosti surové kůže – reaguje na vzdušnou vlhkost. Pokud je vysoká, je dobré buben nahřát, ať už u radiátoru nebo otevřeného ohně ve vzdálenosti, jakou snese vaše dlaň.

Jak vyrobit šamanský buben : Aby mohl šamanský buben vzniknout, musí zemřít dvě bytosti. Musí zemřít strom, který poskytuje dřevo pro rám a musí zemřít zvíře, které poskytuje svou kůži.

Jak vybrat činely

Základním parametrem kvalitního činelu je jeho tloušťka a velikost. Součást soupravy činelů každé bicí soupravy tvoří: Ride, Crash nebo Hi-Hat. Základní sadu činelů můžeme podle potřeby doplnit o efektové činely. Ty se nazývají China, Splash nebo Bell.

Pokud patříte mezi začátečníky a chcete se naučit na bicí, doporučujeme vybrat kompletní bicí sadu s hardwarem a činely. Taková sada bude obsahoval všechno, co je pro začátek potřeba a tak ji můžete po sestavení hned začít používat. Bicí nástroje jsou vyráběny v různých velikostech a z různých materiálů.

Jak se jmenují bubny

Základní sadu bicích nástrojů však tvoří zpravidla: buben snare („rytmičák“), basový buben („kopák“) a hi-hat činel („hajtka“).Nejprve naladíme obě dvě blány (vrchní i spodní) na stejný tón. Většina bubnů zní dobře právě tehdy, jsou-li obě blány naladěny na stejný tón. Poté ladíme obě blány paralelně výš. Pokud nejsme se zvukem spokojeni a nenalezneme pro nás ideální zvuk, povolíme spodní blánu opět na hluboký tón a vrchní blánu ladíme výš.Bicí nástroje (zvané též perkuse) jsou pravděpodobně nejstarší a také nejobsáhlejší skupinou hudebních nástrojů. K vytváření zvuku dochází pomocí úderů do nástroje, třesením nástrojem, či škrábáním na nástroj. Bicí nástroje mají velkou tradici.

Perkuse je jednou ze čtyř základních vyšetřovacích metod, které se používají při fyzikálním vyšetření. Lékař při perkusi poklepává na různá místa na povrchu pacientova těla (nejčastěji však na hrudník nebo na břicho) a pomocí svého sluchu a hmatu hodnotí stav vyšetřované oblasti.

Jak Nazvučit bicí : Akustické bicí zvučíme pomocí speciálních mikrofonů, ale například na pódiu malého klubu stačí přizvučit basový buben, druhým mikrofonem případně virbl. Chcete-li mít jistotu, že se váš koncert nezvrtne v bubenickou one man show a že bicí nepřehlučí ostatní nástroje, zvažte variantu elektronické soupravy.

Jaké blány na bicí : Většina bubeníků používá Coated/pískované blány na hrací straně a to z několika důvodů. Tento typ blan má texturovaný povrch, což je potřeba pro hru metličkami a zároveň pomáhá zmírňovat nechtěné zázněje, které bubínek může produkovat.

Co to je buben

Buben je hudební nástroj patřící do skupiny bicích nástrojů (perkusí). Technicky je to membranofon. Skládá se nejméně z jedné blány či kůže natažené na rezonátoru. Většina bicích nástrojů, které nemají membránu, patří do skupiny idiofonů.

Nejprve naladíme obě dvě blány (vrchní i spodní) na stejný tón. Většina bubnů zní dobře právě tehdy, jsou-li obě blány naladěny na stejný tón. Poté ladíme obě blány paralelně výš. Pokud nejsme se zvukem spokojeni a nenalezneme pro nás ideální zvuk, povolíme spodní blánu opět na hluboký tón a vrchní blánu ladíme výš.Nejprve naladíme obě dvě blány (vrchní i spodní) na stejný tón. Většina bubnů zní dobře právě tehdy, jsou-li obě blány naladěny na stejný tón. Poté ladíme obě blány paralelně výš. Pokud nejsme se zvukem spokojeni a nenalezneme pro nás ideální zvuk, povolíme spodní blánu opět na hluboký tón a vrchní blánu ladíme výš.

Jak často měnit blány na bicích : Za běžných hracích podmínek by měla být životnost blan několik měsíců. U tvrdě hrajících bubeníku je signál pro čas na výměnu blány vizuálně odhalitelný – např. důlky, mikrotrhliny apod., ale běžně se také stává, že blána se časem otupí a přestane hrát i když nevykazuje žádné viditelné poškození.