Kde bydlela princezna Diana po rozvodu?
Diana porodila Williama Arthura Philipa Louise 21. června 1982, méně než rok po jejich svatbě. O dva roky později, 15. září 1984, uviděl světlo světa druhý syn princ Harry (Henry Charles Albert David).Althorp, Great Brington, Velká BritániePrincezna Diana / Místo pohřbeníDiana se svou šestitýdenní známostí Dodim Al Fayedem, synem boháče egyptského původu Mohameda Al Fayeda, pendlovala mezi pařížským hotelem Ritz a Dodiho nóbl apartmánem. V patách jim (ostatně jako vždy) byli fotografové.

Kde byl pohřeb Diany : 6. září 1997, Althorp, Great Brington, Velká BritániePrincezna Diana / Pohřeb

Kde bydlela princezna Diana

Diana, princezna z Walesu, přitahuje širokou veřejnost svým dramatickým životem s nešťastným koncem. Narodila se na venkově, chvíli bydlela i v Buckinghamském paláci, ale nejvíce času strávila v jiném královském sídle, v Kensingtonském paláci u Hyde Parku.

Kolik by bylo Dianě : DIANA (†36) Zemřela v nemocnici, sedadlo vzadu za spolujezdcem. Bývalá manželka následníka britského trůnu prince Charlese (68) a matka jeho dvou synů Williama (35) a Harryho (32). S Charlesem žili v odluce od r. 1992, rozvedeni ale byli až 28.

I když se k sobě vždy hodili, většinu života totiž nemohli být spolu tak, jak chtěli. Ona pro něj nebyla dost urozená, nedovolili mu, aby si ji vzal, Alžbětě II. byla prý dokonce „velmi protivná“.

za dostatečnou dobu lze v Česku považovat zhruba čtyři až šest týdnů. Odpovídá to také době ve které, jak říkají psychologové, se pozůstalý vyrovnává se ztrátou svého blízkého. Rozhodně se ale nedoporučuje, aby pozůstalí podlehli společenskému tlaku, že se mají se ztrátou blízké osoby vyrovnat rychle.

Kde žije Britská královská rodina

Buckinghamský dům okolo roku 1710 po úpravě Williama Windeho pro vévodu z Buckinghamu. Prvním domem na tomto místě, o němž existují záznamy, byl Goring House, postavený pro lorda Goringa asi v roce 1633. Nicméně dům, který tvoří centrum současného paláce, byl postaven v roce 1703 pro vévodu z Buckinghamu a Normanby.Přestože se milovali celý život, oficiálně se svatba konala 9. dubna 2005. Jejich příběh budí obdiv a otázky i po letech. V případě britské královské rodiny, která je velmi tradiční, je to něco opravdu nekonvenčního a jedinečného.Camilla Britská

Camilla
Korunovace 6. května 2023
Křest 1. listopadu 1947
Narození 17. července 1947 (76 let) King's College Hospital, Londýn Spojené království
Předchůdce Princ Philip, vévoda z Edinburghu


Dnešní doba je v určení trvání projevů zármutku velmi flexibilní. Na rozdíl od našich předků, kteří ctili období smutku až po dobu jednoho roku, doporučuje se dnes období přibližně čtyř až šesti týdnů. Neexistuje však žádný kodex, který by období smutku nařizoval.

Kdy se dává kytice na pohřbu : Smuteční kytice na hrob

Tyto smuteční vazby jsou určeny k umístění na hrob na závěr obřadu. Často se kytice skládají s trvanlivějších druhů rostlin a případně i z umělých květin. Položením kytice na hrob vyjádřujeme smutek a soustrast. Tyto vazby zdobí hrob ještě několik týdnů po pohřbu.

Kde žije Williama Kate : Kensingtonský palác v Londýně je domovem prince Williama, jeho manželky Kate i jejich prvorozeného syna George.

Kde bydlí král Anglie

Historie stavby

Palác se původně jmenoval Buckingham House (podle svého majitele vévody z Buckinghamu) a byl postaven v roce 1703. Na žádost krále Jiřího IV. architekt Nash objekt přestavěl tak, aby mohl být považován za královskou rezidenci, ale teprve královna Viktorie zámek prohlásila oficiálním sídlem rodiny.

Celý svět ji považoval za nenahraditelnou a věčnou. I když jí bylo už 96 let, stále jsme měli na paměti, že její matka se dožila požehnaných 101 let. Všichni doufali, že Alžběta II., nejdéle vládnoucí britský monarcha, pokoří kromě rekordu panovnického i rekord věkový.8. září 2022, Balmoral, Velká BritánieAlžběta II. / Úmrtí

Alžběta II., celým jménem Alžběta Alexandra Marie (anglicky Elizabeth Alexandra Mary; 21. dubna 1926 Mayfair, Londýn – 8. září 2022 Balmoral, Skotsko) byla v letech 1952–2022 vládnoucí královna Spojeného království a dalších nezávislých států sdružených ve společenství Commonwealth realm.

Proč se nedávají boty do rakve : Boty do rakve

Běžně se doporučuje nedávat zesnulému do rakve boty. To je z ekologických důvodů – obuv je většinou vyrobena z materiálů, které by při zpopelnění vypouštěly do ovzduší nechtěné zplodiny.