Kam s králíkem kdyz už ho nechci?
Náš azyl dává naději na lepší život králíčkům a drobným hlodavcům (např. morčatům, křečkům, činčilám, pískomilům a osmákům), pro které útulky a jiné organizace pečující o domácí zvířata v nouzi často nemají kapacitu nebo potřebné vybavení. Náš azyl pomáhá zvířatům často opomíjeným.Inzerovat králíčka je rovněž možné ve skupině na facebooku Králíčci k adopci. Co pomůže nám: Penízky aktuálně nepotřebujeme (můžete podpořit třeba azyl Pavlíny Třeštíkové). Hodí se však každá pomoc s propagací inzerátů králíčků k darování a to všech králíčků v níže uvedených azylech.Klec by měla být umístěna v prostoru, kde není průvan a kde je teplo. Králík dlouhodobě nižší teploty nesnese a mohl by prochladnout.

Kam se Zakrslým králíkem : Je proto lepší zůstávat se zakrslým králíkem v blízkosti domu a vyhýbat se například parkům, kde není těžké narazit na volně pobíhajícího predátora. Nechoďte s králíkem ven při velkých vedrech a hlídejte po celou dobu jeho teplotu. Zakrslí králíci ji nedokáží dostatečně dobře regulovat.

Proč se králík nechce mazlit

Důvodů může být několik. Může za to neuspokojená potřeba pohybu, stesk, potřeba brousit zuby, hlad nebo nuda. Králík je chytré zvíře, takže ví, jak upoutat pozornost. Je také dost tvrdohlavý, takže si nedá pokoj, dokud se mu to nepovede.

Jak casto davat králíkovi granule : Krmiva (směsi nebo granule) dáváme 2x denně asi 2 polévkové lžíce. Zelené krmení by měl králík dostávat večer.

Králíček by měl mít neustále k dispozici seno a vodu. Seno by mělo zaujímat 80 % denní stravy králíčka. Seno obsahuje vlákninu, které je pro králíčky velmi důležitá.

Králíčci mají tužší kůži, než my, a drobné štípání je u nich projev náklonosti. V takovém případě tedy musíme králíčkovi šetrně vysvětlit „Tohle mě bolí“, protože králíček to sám od sebe nepochopí a bude akorát zmatený, když ho za projevy náklonosti budete přehnaně trestat.

Co by měl mít králík v kleci

Do klece si určitě pořiďte misku na krmení. Dobrá je keramická nebo závěsná, kterou králíci jen tak lehce nepřevrátí a nebudou ji vysypávat. Dále napáječku na vodu a krmítko na seno. Je možné také pořídit do klece záchod, králíci jsou čistotní a poměrně snadno se naučí na něj chodit.Příznaky, které mohou znamenat, že váš králík umírá

  1. 1) Nedostatek chuti k jídlu.
  2. 2) Změny v chování
  3. 3) Změny v vzhledu.
  4. 4) Změny v dýchání
  5. 1) Zavolejte veterináře.
  6. 2) Uklidněte králíka.
  7. 3) Připravte se na rozloučení
  8. 4) Zacházejte s tělem králíka s respektem.

Jak poznat, že je králík smutný

  1. Chování: Králík může být méně aktivní, trávit více času skrýváním, nebo se vyhýbat interakci s lidmi nebo jinými králíky.
  2. Ztráta Zájmu: Ztráta zájmu o hrání, průzkum nebo dokonce o oblíbené pamlsky může být znakem smutku.


Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).

Jak poznat že je králík nespokojeny : Nejviditelnějším signálem je dupání. Takto králík projevuje nespokojenost. Tady ale buďte opatrní, protože dupání může znamenat i strach. Pokud se jedná o projev vzteku, pak nejčastěji můžeme pozorovat i rychlé pohyby ocasem – stejně jako u psa.

Jak dlouho vydrzi králík bez granuli : Králík musí mít furt k dispozici seno. Pokud jsi mu Terko zapomněla dát nějaké zrní, granule, nevadí, jestli má stále seno. Pokud nemá seno, může to být problém. Po 24 hodinách bez jídla problém fatální.

Kolik gramů granuli davat králíkovi

Granule by měly tvořit maximálně 10 % králičí stravy a měly by se podávat v omezeném množství, aby se zabránilo obezitě. Doporučené množství granulí je asi 20 g na 1 kg váhy králíka denně.

Pokud jsi mu Terko zapomněla dát nějaké zrní, granule, nevadí, jestli má stále seno. Pokud nemá seno, může to být problém. Po 24 hodinách bez jídla problém fatální. Pro odbornici na králíky Nickjmeno – je to proto, že králík má malý žaludek a dlouhé střevo.Zakázané potraviny: co nesmí jíst králík

  • Brambory: Syrové brambory nejsou vhodné jak pro králíky, tak pro lidi.
  • Fazole: Každý, kdo jedl fazole ví, že způsobují nepříjemnou plynatost.
  • Rebarbora: Každá část této zeleniny je pro králíky jedovatá či škodlivá, od listové zeleniny až po kyselé stonky a kořeny.

Co vadi králíkům : Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.