Kam nasměrovat anténu DVB-T2?
Podle zkušeností prodejců postačuje v blízkosti vysílačů (do cca 5 km) pokojová anténa, zhruba do 10 km od vysílače pak "malá matrace", do 20 km "velká matrace", do 30 km "velká matrace" se zesilovačem a pro vzdálenosti větší než 40 km je vhodné použít větší anténní systém se zesilovačem.Aby byl přijímaný televizní signál co nejsilnější, bude ve většině případů nutné chvíli experimentovat s umístěním a nastavením antény. Jestliže používáte pokojovou anténu, zkuste měnit její vzdálenost od nábytku, elektrických spotřebičů a větších kovových předmětů v místnosti.Pokud máme horší příjem i s dobrou anténou, použijme zesilovač TV signálu. Aparát se používá naprosto běžně, například v bytovém domě s řadou koncových uživatelů. Při výběru zesilovače je nejlepší řídit se třemi nejdůležitějšími parametry: Zesílením, šumem (čím nižší, tím lepší) a pásmem (rozsahem jednotlivých kanálů).

Jak změřit sílu signálu DVB-T : Nejzákladnější údaj je úroveň signálu, tu je nutné měřit buďto pomocí spektrálního analyzátoru, v nouzi měřičem úrovně. Jedná-li se o klasický měřič úrovně, musí podporovat přepnutí do režimu měření DVB-T, jinak naměříme nesmysly (jiný způsob měření analogové vs. digitální nosné !)

Jak zvýšit kvalitu signálu DVB-T2

Jedním z možných řešení je zkusit ruční ladění programů v novém standardu a nespoléhat na automatické ladění. Pokud máte problémy s výpadky nebo kvalitou obrazu pouze v jedné místnosti, můžete zkusit dočasně vyměnit vysílače. Zjistíte tak, zda je problém v přijímači nebo v jeho umístění.

Jak přijímat DVB-T2 : K příjmu digitálního vysílání DVB-T2 vám stačí:

  1. být v oblasti pokryté signálem DVB-T2.
  2. mít TV přijímač s DVB-T2 tunerem a zapojit do něj anténu. nebo.
  3. mít set-top box – zařízení, které dekóduje signál DVB-T2.
  4. zapojit set-top box mezi anténu a televizor.
  5. naladit set-top box (zpravidla automaticky)

Zdrojem těchto problémů může být celá řada – volba nevhodné antény a její nasměrování, nevhodný zesilovač a podobně. Na vině může být také například rušení příjmu buňkou mobilního operátora, viz příspěvek Rušení televizního příjmu signálem mobilních operátorů.

Existuje mnoho různých faktorů, které mohou způsobit rušení signálu, včetně fyzických překážek, jako jsou stěny a nábytek, elektronických zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby a bezdrátové telefony, a dokonce i jiných wifi sítí v blízkosti. Fyzické překážky mohou blokovat wifi signál a způsobit rušení.

Jak zjistit sílu signálu

Mezi nejpopulárnější nástroje patří například WiFi Analyzer, Acrylic Wi-Fi nebo inSSIDer. Tyto programy vám umožní vidět, na jakém kanálu je váš wifi router, jakou má sílu signálu a jaké další wifi sítě jsou v okolí.Antény s LTE filtrem minimalizují rušení signálu

Pokud se s tímto problémem potýkáte, pořiďte si anténu s LTE filtrem, která tyto nepříjemnosti vyřeší. Pokojová anténa Nedis je vybavena LTE filtrem, který reguluje vliv 4G a LTE sítí.použití nekvalitního přijímacího zařízení (tj. antény, zesilovače, anténního svodu a přijímače) nebo jeho nevhodná instalace nebo závada některé z jeho částí, nedostatečná odolnost přijímacího zařízení vůči silnému signálu blízkého vysílače (např.

Příčin může být hned několik. První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T.

Jak ručně naladit DVB-T2 : Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Proč vypadává signál DVB-T2 : Nejčastěji se zmiňují nekvalitní, málo směrové nebo poškozené antény, zpuchřelé nebo nekvalitní kabely v rozvodu nebo další prvky, jako nekvalitní a přebuzené zesilovače signálu, účastnické zásuvky ve špatném technickém stavu a podobně.

Proč mi nejdou programy

Příčin může být hned několik. První je nevhodný set-top box. Pokud máte možnost vyzkoušet jiný set-top box, případně vyzkoušet ten váš na jiném místě, učiňte tak. Další příčinou může být příjem přes STA, která musí být upravena pro DVB-T.

Účinnost antény se měří v anechoické komoře. Na svorky antény se přivádí určitá energie a měří se intenzita elektromagnetického pole vyzařovaného v různých úhlech do okolního prostoru. Z těchto údajů se stanoví směr maximálního vyzařování. Zisk je parametrem, který se obvykle používá k měření výkonu antény.Pokud se Vám stane že Váš telefon ztratí mobilní signál, nejdříve zkontrolujte že jste v dosahu BTS Vašeho mobilního operátora. K tomu bude potřeba pravděpodobně kontaktovat zákaznickou linku přímo Vašeho operátora, kde konzultujte pokrytí mobilním signálem v oblasti kde se právě nacházíte.

Jak vybrat anténu k televizi : Při výběru TV antény platí jedna obecná rada, vyhněte se nejlevnějším anténám, které většinou nejsou z kvalitních a pevných materiálů. Doporučujeme zvolit anténu od jednoho z renomovaných výrobců jako je Televes, Angular nebo Emme Esse. Pro většinu lokalit dobře poslouží anténa s velkým ziskem ANGULAR TRI-26.