Kam nahlásit obtěžující telefonáty?
Případnou stížnost je pak lepší směřovat na Úřad pro ochranu osobních údajů., ale lze se samozřejmě v případě nejistoty obrátit i na ČTÚ, stížnosti, týkající se neoprávněného nakládání s osobními údaji, budou předány. Může být jakýkoliv seznam, který splňuje charakteristiky dle zákona o elektronických komunikacích.Hovor ukončete a navštivte osobně pobočku vaší banky nebo oficiální webové stránky daného úřadu či instituce. Vyhledejte v kontaktech oficiální telefonní číslo, zavolejte na něj a ověřte si, zda vám volal skutečně zaměstnanec úřadu či instituce.„V případě, že i přes svůj nesouhlas bude spotřebitel stále obtěžován nevyžádanými nabídkami, může se obrátit i na Českou obchodní inspekci. Nevyžádané telefonáty jsou totiž podle zákona o ochraně spotřebitele agresivní obchodní praktikou,“ upozorňuje sdružení.

Jak zakázat telemarketing : Přejděte do Nastavení > Telefon. Klepněte na Blokování hovorů a identifikace. V části „Aplikace, které mohou blokovat hovory a poskytovat ID volajícího“ zapněte nebo vypněte požadovanou aplikaci.

Kam nahlásit obtěžující telefonát

V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud Vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

Jak blokovat nevyžádané hovory : Zablokování čísla

  1. Otevřete aplikaci Telefon .
  2. Klepněte na ikonu možností Historie volání .
  3. Klepněte na hovor z čísla, které chcete zablokovat.
  4. Klepněte na Zablokovat / nahlásit spam.

Zablokování čísla

  1. Otevřete aplikaci Telefon .
  2. Klepněte na ikonu možností Historie volání .
  3. Klepněte na hovor z čísla, které chcete zablokovat.
  4. Klepněte na Zablokovat / nahlásit spam.


V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku. Pokud Vás shora naznačeným způsobem již někdo kontaktoval, neváhejte se rovněž obrátit na tísňovou linku Policie České republiky na čísle 158 a celou záležitost oznamte.

Co dělat když mi volá spam

Označení hovorů za spam

V zařízení otevřete aplikaci Telefon . Klepněte na hovor, který chcete nahlásit jako spam. Klepněte na Zablokovat nebo Nahlásit spam.Jako první se představuje volaný účastník, tedy ten, kdo zvedá zvonící telefon. Vždy začněte pozdravem a pak pokračujte svou pozicí ve firmě či názvem oddělení a pozdrave ukončete svým jménem a příjmením.Po celé České republice funguje i jednotné číslo 1210 na Horskou službu.

V zařízení otevřete aplikaci Telefon . Prověřování volajícího a spamu. Zapněte nebo vypněte Zobrazit ID volajícího a spamu. Volitelné: Pokud v telefonu chcete blokovat spamová volání, zapněte možnost Filtrovat spamové hovory.

Jak zjistit kdo je zadne ID volajiciho : Denně zvoní telefony a místo čísla se na displeji objeví „žádné ID volajícího“. Odhalit, kdo volá, je v tu chvíli nemožné. Službu využívají úřady, které nechtějí, aby jim lidé volali zpět. Anonymně tedy volá nejen policie a soudy, ale také třeba finanční úřad.

Co se stane když zablokujete volajícího : Pokud si vás někdo zablokuje, tak dotyčná osoba od vás nebude dostávat žádné zprávy ani iMessage, a ani se nezobrazí žádná notifikace, či upozornění, že jste osobě volali. Pro osobu, která si vás zablokovala, se prakticky jevíte jako někdo, kdo neexistuje.

Co dělat když ti volá soukromé číslo

Jestliže vám ale volá skryté číslo opakovaně, měli byste se rozhodně mít na pozoru. Ideálním řešením je zavolat na linku vašeho operátora a optat se na číslo, které vás opakovaně obtěžuje. Asistent na lince pak může číslo vystopovat, případně jej pro vás zablokovat.

Zablokování a nahlášení konverzace

  1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem otevřete Google zprávy .
  2. Podržte konverzaci, kterou chcete nahlásit.
  3. Klepněte na Zablokovat Nahlásit spam. OK.

Znáte-li majitele, vraťte nalezenou věc jemu. Nebo ji můžete odevzdat na obecním úřadě v místě nálezu. Povinnost odevzdat nalezenou věc řeší i Občanský zákoník, který v paragrafu 135 výslovně uvádí: "Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi.

Kdo ukončuje telefonní hovor : Společensky významnější osoba – klient, nadřízený, starší nebo žena – řídí rozhovor. Pokud vycítíme, že by chtěli hovor ukončit, vedeme ho rychle k závěru. Ke zdvořilosti při telefonování také patří, že čekáme, až zavěsí společensky významnější člověk. Potom teprve můžeme ukončit hovor my.