Kam na ryby na sumce?
Tato ryba se vyskytuje ve stojatých i tekoucích vodách. Za nejsnazší místa, kde je největší naděje na kýžený úlovek, bývají mezi rybáři považována odstavná ramena řek. Povětšinou se sumec vyskytuje u dna, kde vyhledává členitá místa, na nichž se nacházejí například kořeny stromů. Ty mu poskytují ideální úkryt.Při lovu s vábničkou, osobně, používám nejčastěji rousnice, ovšem živá ryba je také výborná. Záběr bývá většinou velmi razantní, a proto je dobré mít seřízenou brzdu, obzvlášť nemáte-li vysoce kvalitní prut. Z osobní zkušenosti mohu doporučit pruty Sportex HM Turbo 9 o délce 300cm a zátěži 100-250g.Teplotní optimum, při kterém sumci přijímají největší množství potravy, skutečně nastává v letních měsících. Honba za sumčím monstrem je však v tuto dobu komplikována velkým množstvím přirozené potravy a samozřejmě i třením, které nastává za teploty vody 20–22 °C, což u nás může nastat už v květnu, ale také až v srpnu.

Kolik sežere sumec ryb : Kolik toho sežere sumec Na 1 kilo přírůstku potřebuje 4 kila ryb a jiné potravy.

Kdy zacinaji brát sumci

Za nejlepší období považuji dva dny před a dva dny po úplňku. Poté obvykle následuje několik dní klidu a pak začínají brát zase menší exempláře. Osobně si vysvětluji tento jev tím, že větší sumci mají rádi větší klid a za úplňku se těm menším skutečně na lov moc nechce.

Jak poznat sumce na Echolotu : Na echolotu je znázorněn jako nejtlustší čára. A pokud se sumec pohybuje, pak jsou u tlusté čáry na echoloty znázorněny i vlnovky. Právě vlnovky znázorňují pohyb ryby.

Nejjednodušší metodou lovu je klasická položená, neboli na těžko. Jako nástrahu nejraději používám pijavice. Když pijavky neseženu, musím se spokojit s rousnicemi. Nevýhoda rousnice je v tom, že nám ji z háčku oškubává bílá ryba.

Ideální čas nastává určitě ve druhé polovině června a začátkem července, kdy se za dusných dnů lze dočkat záběrů prakticky po celý den. Přes léto se na sumce vydáme zrána nebo později navečer, ideální jsou dny s prudkou změnou tlaku (před příchodem deště či bouřky).

Kolik vyroste sumec za rok

V prvním roce života dorůstá 10–18 cm, v pátém roce 55–75 cm, v desátém roce 85–120 cm, v patnáctém roce 120–170 cm, ve dvacátém roce 150–200 cm. Jeho váhové přírůstky činí 1–3 kg ročně.aby sumec dosáhl přírustku hmotnosti 1kg,musí sežrat 6kg ryb. 30kg ve věku 12let koeficient potravy: 1kg=6kg váhy=30kg,věk=12let při 30ti kg musel sežrat 30×6kg=180kg ryb za 12 let. za rok- 180kg:12let=15kg. na den platí 15kg:365dní=41g ryb 41g ryb denně pro rybu o váze 30kg.Za nejlepší období považuji dva dny před a dva dny po úplňku. Poté obvykle následuje několik dní klidu a pak začínají brát zase menší exempláře. Osobně si vysvětluji tento jev tím, že větší sumci mají rádi větší klid a za úplňku se těm menším skutečně na lov moc nechce.

Kratší přívlačové pruty se nejčastěji používají při lovu z lodě, člunů a belly boatů, kdy je s nimi jednodušší manipulace. Naopak delší varianty prutů 2,70m a 3,00m využijete především pro delší náhozy při lovu sumců ze břehu. 1. Výborný přívlačový prut s jemnou špicí a pevnou páteří.

Jak nastražit rybičku na sumce : Přes nosní dírku ryby prošijeme šňůrku, uvážeme a připneme do karabinky. Trojhák pak zapíchnem do ocasní ploutve. Výhodou těchto systémů nastražování do proudu je to, že rybka se chová přirozeně, je hlavou proti toku, nemotá se a nerotuje.

Jak poznat rybu na sonaru : Jak zjistit rybu na obrazovce sonaru, když jsou ikony ryb vypnuté Hledejte obloučky ryb. Ryby budou na obrazovce indikovány pomocí obloučků (důvod použití obloučků k indikaci ryb je podrobně vysvětlený tady).

Jak zacit chytat sumce

Začátečníkovi stačí prut od 2,5 do 3 m délky a nosnosti alespoň sto gramů. Naviják by měl být silnější, disponující alespoň 150 m silonu o tloušťce minimálně 0,40 mm. Toto je asi ta nejjemnější výbava, se kterou se cíleně můžeme vybrat na lov sumce. Použití tenčího silonu s odvoláním na menší ryby je pouze hazardem.

Vařený partikl je stále nejpoužívanější návnadou i nástrahou na ryby. Můžeme je použít jako koncovou nástrahu, k přímému vnadění do praků nebo spombu. Krmítková směs Chytil se vyrábí již od roku 2012, kdy se na vývoji podílela řada zkušených rybářů a výsledkem je tato velice účinná krmítková směs.Kdy končí lov ryb Rybolov musíte ukončit podle denní doby lovu uvedené v rybářském řádu nebo po ponechání maximálního limitu úlovků. Pro mimopstruhové revíry končí lov v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září o půlnoci (ve 24:00) a v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen ve 22:00.

Kolik stojí 1 kg sumce : Ceník

Druh ryby Cena za 1 kg
Lín 130,- Kč
Štika 260,- Kč
Sumec 250,- Kč
Candát 400,- Kč