Jakou teplovodivou pastu na procesor?
Poté se také hodně řeší, kolik pasty na procesor nanášet a já mám v tomto poměrně jasno. Ano, nejlepší je nanášet co nejméně, ale po dotažení si chladič stejně přebytečnou pastu vytlačí ven a pokud ji tam máte moc, tak si akorát zašpiníte hrany procesoru. Nic víc, nic míň bych v tom nehledal.Aplikace teplovodivé pasty na procesor s IHS

Aplikace teplovodivé pasty na procesor krytý IHS je bezpečná a v zásadě jednoduchá. Očistíme povrch IHS a chladiče, naneseme na IHS dostatečné množství pasty a nasadíme chladič, který po utažení pastu rovnoměrně rozprostře a přebytečnou pastu vytlačí.Jednoznačným vítězem z hlediska tepelné vodivosti je Thermal Grizzly Conductonaut. Nevýhodou, krom vysoké ceny, je fakt, že jde o tekutý kov, takže vodivý materiál (nesmí se dostat mimo styčnou plochu procesoru s chladičem) a dále jeho korozivní účinky na hliník.

Kdy vyměnit teplovodivou pastu : Záleží na způsobu využívání počítače – tedy na délce používání, nárazové zátěží, podmínkách a teplotách, ve kterých běží. Nejlepší je samozřejmě pozorovat teplotu čipu a pokud se nápadně zvyšuje, pastu vyměnit. Pasta se také mění vždy při výměně součástky. U běžných počítačů je vhodné pastu vyměnit cca každé 3 roky.

Kdy měnit pastu na procesoru

Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.

Jak často Přepastovat procesor : Na internetu ovšem najdete rady poněkud jiné – procesor je nutno PŘEPASTOVAT každé tři roky – po dvou letech – jednou za rok – při každém čištění počítače, které provádíme 2x do roka. Déle pasta nevydrží.

Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.

Když procesor, grafická karta, ale i paměti nebo pevné disky operují, zahřívají se. Úkolem chlazení je produkované teplo odvést pryč z počítačové skříně. Chlazení vodou je s námi už pěkných pár let, jak se ale nafukuje taktovací potenciál dnešních komponent, nároky na jejich chlazení rostou také.

Jak vybrat pastu na procesor

To má zvýšit tepelnou vodivost a zajistit maximální výkon. Teplovodivou pastu na bázi silikonu, jako je be quiet! DC2, lze použít s jakýmkoliv CPU chladičem a procesorem. Snadno se nanáší, snadno se odstraňuje, je bezpečná a pro většinu uživatelů bude preferovanou volbou.Na internetu ovšem najdete rady poněkud jiné – procesor je nutno PŘEPASTOVAT každé tři roky – po dvou letech – jednou za rok – při každém čištění počítače, které provádíme 2x do roka. Déle pasta nevydrží.Životnost procesoru

Obecně lze říci, že procesor vydrží bezchybně fungovat 7 – 10 let, klidně i déle.

Pokud se teplota vašeho procesoru pohybuje do 60 °C, popřípadě v rozsahu 60 °C až 70 °C, lze ji označit za ideální, respektive mírně vyšší. Jestliže se z hraniční hodnoty 70 °C během chvíle zase vrátí k optimálnímu rozmezí 60 °C až 70 °C, nejde o nic neobvyklého.

Jak nasadit chladič na procesor : Chladič se na procesor připojuje nasunutím, nebo přilepením prostřednictvím tepelně vodivé pasty (poté se musí ještě uchytit nebo přišroubovat). Investicí do kvalitního chladiče rozhodně nic neztratíme – naopak, můžeme získat větší stabilitu procesoru, zvláště při přetaktování na vyšší frekvenci.

Jak vyčistit CPU od pasty : Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.

Jak poznám že mám špatný procesor

Typickým příkladem je procesor. Pokud se po zapnutí nic neděje a procesor i po několika minutách zůstává studený, včetně chladiče, může se jednat o problém způsobený touto komponentou. Někdy pomůže vyjmout procesor, včetně nezbytných operačních pamětí a vše následně vložit nazpět.

Obvyklá teplota grafické karty se pohybuje kolem 30–50 stupňů v případě, kdy počítač nemusí zpracovávat graficky náročné úkoly. Teplotu grafické karty si můžete snadno ověřit pomocí malého diagnostického nástroje GPU-Z. Dokud se grafická karta v klidovém stavu nezahřívá na více než 60 stupňů, je všechno v pořádku.Posaďte se, mezi stehna si dejte chladič procesorem nahoru. Vezměte do ruky šroubovák který uchopíte na obou koncích jako řídítka oběma rukama. Železnou část šroubováku přiložíte !!! PODÉLNĚ!!! k procesoru z boku a tlačíte jemně k sobě a přidáváte lehce na síle, dokud procesor nepustí.

Jak často se mění teplovodivá pasta : Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.