Jakou omítku na kámen?
Vyrovnání nerovností se provádí již podkladní nebo přímo sanační omítkou, do které vkládáme úlomky propustného materiálu jako jsou úlomky cihlových tašek a cihel. Nesmíme používat úlomky betonu a betonových tašek. Podklad lze také vyrovnat dozděním na vápenocementovou maltu.Tradiční postup omítání

Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.Výborné řešení na zateplení kamenného zdiva je použít paropropustnou tepelněizolační omítku v kombinaci s ochranným nátěrem, který dokáže celý dům chránit zvenku před vodou (nepropustí vodu ani vlhkost do zdiva), ale zároveň je paropropustný a z vnitřní strany dokáže ze zdiva vytáhnout přebytečnou vlhkost.

Jak vysušit kamennou zeď : Biodry je řešením pro odstranění vzlínající vody.

To znamená vody, která je do zdi přitahována zdola, protože pod zdí není izolace.

Jak zpevnit kamennou zeď

Korunu zídky lze realizovat nepravidelně, anebo s pomocí plochých kamenů či kamenných desek. Zároveň můžete celou zídku zpevnit tím, že ji osadíte rostlinami. K tomuto účelu se nejlépe hodí sukulenty, kterým nevadí sucho. U jiných rostlin je zapotřebí do spár přidat společně s rostlinou i trochu substrátu.

Jak ošetřit kameny : Nejprve je třeba kámen důkladně vyčistit

Ještě předtím, než začneme impregnaci na kámen nanášet, je důležité povrch kamene důkladně očistit. V případě suchých nečistot by mělo postačit jeho precizní ometení a vysátí. Pokud je znečištění větší, můžeme použít houbičku a vodu s mýdlem a povrch kamene jimi vypucovat.

Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.

Samotné omítání bez materiálu pomocí omítacího stroje se pohybuje od 50 Kč do 100 Kč za metr čtvereční dle firmy. Pokud si firma doveze sama materiál cena omítání je od 200 Kč do 300 Kč za metr čtvereční dle použitého typu materiálu.

Čím zateplit starý kamenný dům

Když už se rozhodnete pro zateplení kamenného domu, je důležité zvolit správný materiál pro izolaci. Krom těch tradičních, jako jsou minerální vata anebo pěnový polystyren, je čím dál populárnější použití polyuretanové pěny. Jedním z druhů této pěny je právě Chytrá pěna. Chytrá pěna přináší několik klíčových výhod.U sanované zdi:

Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM. Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM. Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU. Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.Co použít ke spárování Obvykle jemnou cementovou maltu (mazaninu). Mezi radami zkušených zedníků se objevuje i tip na maltu na klinkery.

Přírodní kámen pokládejte na dobře připravený podklad – například na betonový základ. Při tak zvané pokládce do silné vrstvy naneste maltu na každou tvarovku a poté ji usaďte do připraveného lože z mrazuvzdorné pokládací malty pro přírodní kámen.

Čím se leští kameny : Kámen je ideální leštit pod vodou, ale diamantové leštící kotouče GENT DRYPOLEX umožňují i leštění za sucha. Při leštění diamantem nikdy netlačte, může dojít ke spálení leštícího diamantového kotouče.

Jak oživit kámen : Doporučuje použít penetrační olej Owatrol POLYTROL, který jednoduchým a rychlým způsobem obnoví původní barevný odstín kamene a jeho ztracený lesk. Aplikací prostředku Owatrol POLYTROL dojde k obnovení původního vzhledu kamene, který byl dříve vybledlý díky vystavení slunečnímu UV záření, dešti a nečistotám.

Čím zpevnit starou omítku

Rabicové pletivo. Rabicové drátěné pletivo také zvýší soudržnost omítky s podkladem. A navíc jej můžeme použít i ve více vrstvách, pokud je vrstva omítky velmi silná (lze použít i perlinku). Rabicové pletivo má průměr drátu 0,8 mm a je prodávané v rolích (nejčastěji po 50 metrech).

Vyhlazení štuku pomocí filcového hladítka

Do vyhlazování štukové omítky se pusťte až ve chvíli, kdy trochu zaschne, přestane lepit a zesvětlá. Pak je ideální chvíle pustit se do vymývání pomocí filcového hladítka. Filc namočte do vody a velkými kruhovými pohyby materiál rozmývejte po stropu i stěnách.Doporučená tloušťka vrstvy: 2,5 mm. Spotřeba při doporučené vrstvě: cca 3,3 kg / m2. Vydatnost – plocha omítnutá při doporučené vrstvě: cca 9,2 m2 / pytel 25 kg.

Kolik stojí fajnová omítka : Jádrová omítka tak cenově vychází na 50 Kč/m2. Fajnová omítka – cena 30 kg pytle se pohybuje od 100 Kč, na 1 m2 se spotřebuje cca 2,5 kg materiálu (v závislosti na tloušťce fajnové omítky – v tomto případě uvažováno se 3 mm). Cena fajnové omítky tak vychází na 8 Kč/m2.