Jakou Hmozdinku do polystyrenu?
Délka hmoždinky se obecně stanoví jednoduchým výpočtem – hloubka kotvení v nosné konstrukci + zbývající omítka + lepicí tmel s izolací = délka hmoždinky.Doporučený počet hmoždinek pro polystyren: Výška objektu do 15 m – Min. 6 ks/m2 v centrální zóně a 8 ks/m2 v rohové zóně. Výška objektu nad 15 m – Min. 8 ks/m2 v centrální zóně a 10 ks/m2 v rohové zóně.Hmoždinky se osazují po zatvrdnutí lepící hmoty tak, aby nedošlo k posunu izolantu a k narušení jeho rovinatosti, zpravidla po 24 až 72 hodinách od nalepení. Hmoždinka musí být osazena pevně bez pohybu a její talíř je zapuštěn max. 1 mm pod povrch izolantu, nebo osazen do roviny s povrchem izolační desky.

Jak kotvit do polystyrenu : Správné kotvení dešťových svodu do zateplené fasády

Dešťové svody lze kotvit přímo do izolace s použitím ZOFI HS hmoždinky do izolace s krytkou pro šroubovací objímky svodu. Tyto kotvící hmoždinky tvoří PVC závrtný vrut s pozinkovanou závitovou tyčí pro našroubování objímky svodu (s maticí M10).

Jak určit velikost hmoždinky

Při výběru vrutu nebo šroubu dbejte na to, že každý typ hmoždinky vyžaduje jiný typ. Vždy se řiďte údaji na obalu. Správnou délku spočítáte pomocí jednoduchého pravidla: délka hmoždinky + tloušťka montovaného předmětu + průměr šroubu/vrutu. Hloubka vrtaného otvoru by pak měla odpovídat délce hmoždinky + 1cm.

Co se zbytky polystyrenu : Z polystyrenu si můžete nechat vyrobit i napodobeniny starých trámů. Od těch pravých jsou na první pohled k nerozeznání. Do interiérů se potom z polystyrenu vyrábějí rozety či sloupy. K dostání jsou i polystyrénové sochy, vázy, květináče a dokonce i korpusy do sauny.

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Pro aplikaci na polystyren se doporučují tenkovrstvé probarvené fasádní omítky. Můžete si vybrat z nabídky akrylátových, silikonových, silikon-silikátových či speciálních fasádních omítek v různé barevnosti i zrnitosti. Jediným omezením sytost barev.

Jak opravit díru v polystyrenu

Menší díry, u kterých se dá dosáhnout na dno lze vyplni pomocí minerální vaty. Zaplněné díry se po vytvrdnutí pěny zamáznou lepidlem, přes větší díry dáváme ještě armovací textilii(perlinku). Jako poslední vrstva může přijít fasádní barva, která opravy sjednotí se zbytkem fasády.Světlo na zateplenou fasádu připevníte pomocí speciálních hmoždinek do polystyrenu a nebo pomocí dlouhých hmoždinek, které proniknou zateplenou vrstvou až k pevnému povrchu, do kterého se poté upevní. Váha nástěnných světel zpravidla nebývá natolik velká, aby je polystyren neunesl.Jaké jsou tedy možnosti Nejpoužívanějším a nejefektivnějším řešením jsou plastové hmoždinky s plastovým nebo kovovým trnem. Tyto hmoždinky se na fasádu kotví takzvanou zápustnou montáží, kdy je hmoždinka zafrézována do izolantu, a následně zakryta izolační zátkou z polystyrenu nebo minerální vaty.

Termické nože, nazývané též tepelné či termické řezačky, jsou nejvhodnějším nářadím pro dělení a vykrajování polystyrenu. Udržují si stabilně vámi nastavenou teplotu, takže při práci nikdy nevychladnou. Další výhodou řezaček jsou vyměnitelné čepele a planžety.

Kolik unese hmoždinka 6 : Délka hmoždinky je 35 mm. Maximální dovolené zatížení: beton 50 kg, YTONG 20 kg, dutá cihla 20 kg.

Jakou hmoždinku na 10 šroub : Podrobnější popis

Průměr Průměr šroubu Beton B 15
8 mm M6 0,3 kN
10 mm M8 0,54 kN
14 mm M10 0,66 kN
16 mm M12 1,06 kN

Jak Nadrtit zbytky polystyrenu

Nejjednodušší je nadrbat to struhadlem na strouhanku, což je vhodné v zimě – člověk se šmudláním silně zahřeje a nemusí tolik topit. Osobně ale tuto metodu nepoužívám. Využití – Osobně mám drceného PS od práce tolik, až ho i prodávám.

Aceton je obsažen také v odlakovači. Aceton proniká mezi jednotlivé polymerové řetězce a uvolňuje uzavřené kapsičky vzduchu. Výsledkem je zmenšení objemu polystyrenu. Z pěnového polystyrenu se stala polotekutá hmota.Aplikace foukané izolace je rychlá a bezodpadová, přičemž není třeba vyklízet půdu. Foukanou izolaci je doporučeno aplikovat v tloušťce 18 až 25 cm v případě stropu, ovšem třeba pro splnění podmínek dotačních programů to může být 30 cm.

Kolik cm polystyrenu na podlahu : Tloušťka izolace v obytných místnostech ležících nad nevytápěnými prostorami nebo v přízemí nad základy se doporučuje vrstva polystyrenu o minimální tloušťce 8-10cm. V případě provádění izolace v místnostech nad vytápěnými prostory se doporučuje tloušťka 3-5cm.