Jaký zvuk vydává kuna?
Jak poznat kunu na půdě

  1. Hluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.
  2. Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.
  3. Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.

Kuna je noční šelma, spí převážne přes den, pokud není vyrušena. Je však schopná lovit i přes den. Nejaktivněji hledá kořist po západu slunce a za úsvitu.Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech.

Jak zatočit s kunou : Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!

Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.

Co nesnáší kuny

Kuna skalní nesnáší silné zápachy, hluk a predátory.

Jak slysi kuna : Kuny označují své teritorium výkaly a zápachem z pachových žláz, což může být snadno rozpoznatelné podle nepříjemného zápachu. Kuna je noční tvor a její pohyb na půdě můžete často slyšet v noci, kdy prozkoumává různé úkryty.

Jak vypadá trus kuny Trus kuny má tmavou barvu, je úzký a na jednom konci vybíhá v dlouhou tenkou špičku. Často bývá různě zakroucený. Kuna svůj trus používá k označkování svého území a ráda jej odkládá na různá vyvýšená místa, jako jsou pařezy nebo výrazné kameny.

Kuny totiž dokážou prolézt i velmi úzkými mezerami. Pletivo by tam mělo mít oka vždy menší, než 6 cm. Ideálním řešením je také elektrický ohradník, který pomáhá odradit jak kuny, tak lišky i lasičky.

Jak zabiji kuna

Staří známí: Kuna a další šelmy

Již řadu let je postrachem chatařů a majitelů aut. Dostane-li se do kurníku, je schopná jej během chvíle „vybílit“. Jak zabíjí kuna slepice Svou kořist přepadne rychlým skokem a ihned se zahryzne do krku.