Jak zvýraznit opálení?
7 tipů, jak si déle udržet opálení

  1. Používejte kvalitní opalovací krém s dostatečným faktorem.
  2. Poznejte svůj fototyp a přizpůsobte mu svou opalovací rutinu.
  3. 1-2x týdně sáhněte po peelingu.
  4. Vyhněte se vysušující sprchové kosmetice.
  5. Hydratujte a vyživujte pokožku i několikrát denně
  6. Zařaďte do jídelníčku více betakarotenu.

Jak se správně a rychle opálit

  1. Zařaďte karoten a lykopen do jídelníčku.
  2. Dopřejte si pořádný peeling.
  3. Vyzkoušejte aktivátor opálení.
  4. Hlídejte si UV filtr.
  5. Opalujte se častěji, ale kratší dobu.
  6. Otáčejte se jako prase na rožni.
  7. Mazejte se krémem alespoň každých 30 minut.
  8. Nezapomínejte ani na péči po opalování.

Čím více melaninu pokožka produkuje, tím snadněji – tedy bez spálení a přirozeně do hněda – se opálíte. Problém nastává, pokud pokožka nedokáže melanin produkovat v dostatečné míře – dobře to znají lidé se světlou pokožkou a světlými vlasy.

Jak se rychle opalovat : Vůbec nejlepší taktika, jak rychle zhnědnout, je trávit na slunci méně času, ale zato denně nebo obden. Já to dělám tak, že napoprvé na slunci strávím 15 minut a každý další den čas slunění o něco navyšuju, až dosáhnu svého maxima 30 minut.

Co delat pro lepsi opálení

Sluníčku se vystavujte po spíše kratší dobu, pijte dostatek vody, pravidelně se mažte (nanášejte každé 2 hodiny a po pobytu ve vodě), opalovacím krémem s SPF alespoň 30 na kůži i rtech a chraňte si oči kvalitními brýlemi (měly by být schopny odfiltrovat záření do vlnové délky 400 nm, hledejte označení UV 400).

Jak sjednotit opálení : Základem je dostatečná hydratace, která předchází loupání a ochranné přípravky s vysokým slunečním faktorem, díky kterým se nespálíte. Krásné opálení můžete ale podpořit také výběrem opalovacího spreje pro bronzové opálení, který aktivuje opalovací proces i ve chvílích, kdy na slunci nejste.

Článek

Fototyp Barva pleti Přirozená ochrana
I velmi světlá 5 – 10 minut
II světlá 10 – 20 minut
III tmavší 20 – 30 minut
IV tmavá až 45 minut

13. 6. 2013

Opalujte se bez opalování. Se samoopalovacími přípravky, které jsou k dostání v různých provedeních, docílíte opálení během chvilky. Mléko, koncentrát, sprej, krém, pěna, hadřík – výběr je na vás. V dm online shopu najdete také praktické aplikační rukavice.

Kdy se projeví opálení

Opalování na sluníčku a v soláriu je úplně stejné. Působí na Vás stejné UV záření a vytváří přirozeným způsobem opálení. Pokud jdete do solária poprvé nebo po delší době, tak mezi první a druhou návštěvou musí být rozestup 48 hodin, aby se zjistilo, zda se na kůži neobjeví alergická reakce.Opalování – Používejte krémy s vysokým ochranným faktorem, noste sluneční brýle i pokrývku hlavy. V celém Egyptě je zakázáno opalování bez plavek, výjimku tvoří okolí hotelových bazénů. Oblékání – Mimo resort noste raději dlouhé kalhoty, zapomeňte na šaty bez ramínek a hluboký výstřih.Je nezbytné stimulovat tvorbu melaninu a připravit pokožku na slunění. K tomu vám skvěle poslouží aktivátor opálení neboli osvěžující opalovací voda a následné ochranné krémy, emulze, oleje, opalovací máslo či ochranný gel.

Článek

Fototyp Barva pleti Přirozená ochrana
I velmi světlá 5 – 10 minut
II světlá 10 – 20 minut
III tmavší 20 – 30 minut
IV tmavá až 45 minut

13. 6. 2013

Co Nedelat po opalování : Nemydlit, nekoupat, nedřít. Po opalování doporučujeme vynechat dlouhé koupele i důkladné mydlení. Místo toho zvolte rychlou vlažnou sprchu. I osušit se je lepší jen lehkým poklepáváním měkkým ručníkem a intenzivní drhnutí nechat na jindy.

Jak zastavit Loupani opálení : Krémy, mléka, spreje a gely s chladivou texturou vaši pokožku zklidní a osvěží, některé zmírní zarudnutí a ty nejlepší pak předejdou neoblíbenému loupání kůže po opalování. Doporučujeme krémy po opalování s výživným bambuckým máslem a kokosovým olejem, stejně jako se zklidňujícím aloe vera a panthenolem.

Jak se co nejrychleji opálit v soláriu

Opalujte se jen jednou denně

Aby nedošlo k překročení denní dávky UV záření a tedy i ke spálení kůže, nedoporučujeme opalovat se zároveň ve stejný den v soláriu a na denním slunci. Po návštěvě solária se tedy neopalujte na slunci dříve, než po 24 hodinách.

I běžné denní krémy nebo make-upy již dnes mívají alespoň SPF 10. V přírodě ale pomoc najít můžete. „Vhodný je například olej z mrkvových či malinových semínek. Oba mají ochranný faktor v rozmezí 28 až 50 a obsahují minerální látky, které sluneční paprsky odráží,“ radí Jan Petr ze společnosti Vitalvibe.Nejvhodnější pro začátek slunění je opalovací mléko, které pokožku do hloubky zvláční a hydratuje. V druhé půlce dovolené je příjemný také tělový olej nebo suchý olej ve spreji. Večer po opalování smyjte zbytky krémů a písek pomocí micelárního sprchového gelu. Každé 2-3 dny použijte jemný tělový peeling.

Jak často se může chodit do solária : Mezi první a druhou návštěvou musíte nechat rozestup 48 hodin a následně je dobré během 2 až 3 týdnů absolvovat počáteční opalovací kúru skládající se z 8–12-ti návštěv, kdy chodíte většinou obden. Kůže si postupně zvyká na UV záření a vy si vytváříte požadované opálení. Následně si opálení udržujete 1x týdně.