Jak získat Černý drahokam?
Za drahokamy se tradičně označují diamanty, rubíny, smaragdy a safíry. Nebo jinak řečeno „velká čtyřka“. Tyhle drahokamy jsou cenově velice vysoko a to především kvůli své vzácnosti, brilanci a hlavně barvě. Drahokamy si jistě zaslouží uznání a vysokou cenu, ale ne každý si může drahokamy dovolit.Drahé klenoty se vzácnými drahokamy. Skloňuje se drahokam, drahokamu, drahokamy podle vzoru HRAD, HRADU, HRADY. Stejné je to se slovy HLAVOLAM nebo VÝZNAM.Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Jak se jmenuje černý kámen : Obsidián neboli černý kámen z pekel je vlastně sopečné sklo, které vzniklo tak, že se velmi horká láva prudce zchladila ve vodě na povrchu Země.

Jak vypada Rubín

Rubín je druh červeného drahokamu, který je tvořen minerálem korundem. Rubíny jsou ceněny pro svou sytě červenou barvu, která je způsobena stopovým množstvím chromu přítomného v kameni. Intenzita červené barvy se může pohybovat od světle červené až po sytě červenou.

Jak vzniká Rubín : Nejkvalitnější a nejčistější rubíny vznikají při metamorfóze, kdy dochází díky vysokým teplotám a tlakům ke změně fyzikálních vlastností. Tato přeměna dělá drahokam odolnější vůči opotřebení. Nejkvalitnější rubíny vznikají (tak jako safíry) v mramorech a to především v Barmě, Vietnamu či Srí Lance.

Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.

PROHLÉDNOUT SI ŠPERKY S RUBÍNEM

Hodnota: obecně vyšší než u safírů a smaragdů, některé rubíny jsou dokonce cennější než stejně velké diamanty. Jejich naleziště jsou omezená, což činí rubíny velmi vzácné, zejména ty ve šperkařské kvalitě.

Co je nejvzácnější kámen na světě

Painite byl v roce 2018 zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejvzácnější a nejdražší minerál na světě. Painite je sběrateli i investory vysoce ceněný minerál, který si získal pozornost pro svou výjimečnou vzácnost.Když potřebujeme ocenění a posudek odborníka, je nejlepší se obrátit přímo na gemologickou laboratoř. (Gemolog je specialista na rozpoznávání minerálů, který má pokročilé znalosti a nástroje, které mu umožňují určit typ a hodnotu kamene). Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen.Léčebné využití: předcházení střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, léčí oči, žaludek, dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a léčí je. Vlastnosti: patří energii projektivní, elementu ohně, planetě Mars.

Kvalitní kusy barmských rubínů ve váze 1/2 – 1 ct se prodávají za 15.000,- Kč/ct, ve váze 1-2 ct za 60.000,- Kč/ct, 2-5 ct za 150.000,- Kč/ct, nad 5 ct za 300.000,- Kč.

Kolik stojí 1 karát diamantu : 0,15 ct diamant – do 15 00 Kč 0,2-0,25 ct diamant – do 30 000 Kč 0,3-0,35 ct diamant – do 50 000 Kč 0,5 ct diamant – 60 000 až 90 000 Kč

Jaká barva diamantu je nejvzácnější : Bezbarvé (colorless)

Diamanty s barvou D jsou extrémně vzácné, velmi vyhledávané a vynikají ve srovnání s ostatními nejvyšší cenou. BARVA E – PRVOTŘÍDNĚ BÍLÝ (Exceptional white) Téměř dokonale bezbarvé diamanty.

Jaký kámen je nejdražší

Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.Uměle připravený kámen se však rozeznává hůře. Odborníci si proto musí vzít k ruce zvětšovací sklo – někdy stačí lupa, jindy je třeba užít silnějšího mikroskopu a bedlivě si prohlédnout povrch kamene. Tam jsou totiž nejsnadněji patrná cizí tělesa, která odborníci nazývají uzavřeniny.

Kolik stojí safír : Safír je jeden z nejznámějších a nejcennějších drahokamů světa. Jeho cena za jeden karát může být až 1 000 000 Kč, pokud se jedná o tzv. Kašmírský Safír, který musí mít dva certifikáty.