Jak zrychlit svuj mozek?
Cvičení stimuluje tvorbu nových mozkových buněk (neuronů) a také posiluje propojení mezi jednotlivými mozkovými buňkami. Aktivním pohybem se zvýší proudění kyslíku a tedy i mozek se více okysličí. Soustřeďte se na aerobní typ cvičení či posilování. Ranním během skvěle rozhýbete tělo a nabijete se energií.Myslete na to, co jíte: Potraviny s pozitivním vlivem na mozek

  1. Lidský mozek je neuvěřitelně složitý a sofistikovaný orgán.
  2. Borůvky a jiné bobulovité ovoce.
  3. Špenát.
  4. Ryby.
  5. Káva.
  6. Kurkuma a skořice.
  7. Brokolice.
  8. Vlašské ořechy.

Ideální je příjem komplexních sacharidů z obilovin či cereálií. Tuky – tuky potřebuje mozek pro pružnost a flexibilitu membrán neuronů. V rostlinných a rybích tucích, které bychom měli v naší stravě preferovat, nalezneme tolik potřebné omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny.

Jak se starat o svuj mozek : Před spaním je dobré provádět dechová cvičení, která vám pomohou rychleji a účinněji zrelaxovat celé tělo a zároveň si vyčistit mysl. Budete tak lépe připraveni jít spát. Po ránu je potřeba opět mozek okysličit. Vhodné jsou aerobní sportovní aktivity, které vás nejen rozproudí, ale také zlepší vaši náladu.

Jak obnovit mozkové buňky

Pravidelná fyzická aktivita přispívá k celkovému zdraví. Časté cvičení pomáhá okysličit buňky a týká se to i neuronů v mozku. Zvýšený přívod kyslíku působí na mozkové buňky blahodárně a podporuje jejich regeneraci.

Jak zlepsit vykon mozku : Váš mozek vám poděkuje.

  1. Vyzkoušejte nové věci. Udělejte si čas a zkuste se naučit nové věci.
  2. Meditujte. Hodně stresu může mít dlouhodobě negativní vliv na náš mozek a celkovou pohodu.
  3. Spěte v průměru 6 – 8 hodin.
  4. Pravidelně se hýbejte.
  5. Buďte na vzduchu.
  6. Zkuste používat svou nedominantní ruku.
  7. Doplňte vitamíny.

Sardinky, losos, tuňák, makrela – konzumace všech těchto vynikajících mořských ryb má mnoho pozitivních vlivů na naše zdraví. Zařaďte je do jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mozku prokazatelně prospívají.

Pojďme se nyní podívat na sedm potravin, které vašemu mozku škodí nejvíce.

  • Sladké nápoje.
  • Rafinované sacharidy.
  • Potraviny s vysokým obsahem trans tuků
  • Vysoce zpracované potraviny.
  • Aspartam.
  • Alkohol.
  • Ryby s vysokým obsahem rtuti.

Jak se okysličuje mozek

Jak pomocí životosprávy udržovat mozek v dobré kondici

  1. Nekouřit.
  2. Pravidelná pohybová aktivita.
  3. Dostatečný příjem tekutin.
  4. Dostatek ochranných látek v jídelníčku.
  5. Pravidelná konzumace zdrojů n-3 (omega 3) mastných kyselin.
  6. Běžné každodenní aktivity.

Pravidla pro náš mozek

Například celer, brokolice, květák a vlašské ořechy obsahují antioxidanty a další látky, které chrání váš mozek, a dokonce mohou stimulovat produkci nových mozkových buněk. Důležitý je rovněž příjem omega-3 mastných kyselin, obsažených v mase mořských ryb.Potraviny pro mozek – pro jeho výkon a regeneraci

  • Potraviny, které podpoří náš mozek.
  • Co byste měli do svého jídelníčku zařadit
  • Vlašské ořechy.
  • Avokádo.
  • Banány.
  • Jablka.
  • Skořice.
  • Čokoláda a kakao.


Časná fáze rehabilitace trvá v průměru asi tři týdny, v závažných případech i déle. V ideálním případě by pacienti měli být přeloženi do specializovaného rehabilitačního zařízení přímo z nemocnice. Rehabilitaci lze v některých případech provádět také ambulantně, kdy pacient dochází na jednotlivé procedury z domu.

Co ničí mozkové buňky : „Mozkových buněk ubývá dokonce už po dvacítce, záleží hlavně na životním stylu. Rizikovými faktory jsou kouření, alkohol, vysoká hmotnost a nedostatek spánku,“ potvrdil Bojar.

Jak se projevuje poškození mozku : Vedle pohybových omezení (poruchy rovnováhy, koordinace pohybů, ochrnutí části těla) se tak často objevují obtíže typu zvýšené únavy, bolesti hlavy, poruch spánku, tinitus (zvonění v uších) a další smyslová omezení (poruchy chuti, čichu, zraku, sluchu) nebo epilepsie.

Jaké potraviny škodí mozku

Potraviny, které škodí mozku a běžně se jedí. Některé škodí více než alkohol

  1. Potraviny, které škodí mozku. Některé potraviny negativně ovlivňují paměť, náladu a zvyšují riziko demence.
  2. Slazené nápoje.
  3. Rafinované sacharidy.
  4. Tuky.
  5. Zpracované potraviny.
  6. Aspartam.
  7. Alkohol.


Spánek je pro regeneraci mozku nejdůležitější a zbavuje tělo škodlivých toxinů. Proto spěte, bez přerušení a hluboce. Aby mozek dostal během noci svůj potřebný restart, musí si ideálně projít všemi fázemi spánku, včetně té nejhlubší.Hrajte slovní fotbal, pexeso a další hry vyžadující přemýšlení a pátrání v zákoutích paměti. Skvělým cvičením pro mozek je pravidelná četba. Sáhnout lze nejen po knihách, ale i po novinách, časopisech. A čím složitější texty budete číst, tím víc mozek procvičíte.

Jak obnovit mozek : Pravidelná fyzická aktivita přispívá k celkovému zdraví. Časté cvičení pomáhá okysličit buňky a týká se to i neuronů v mozku. Zvýšený přívod kyslíku působí na mozkové buňky blahodárně a podporuje jejich regeneraci.