Jak zpracovat kančí hřbet?
Maso osolíme a opepříme, opečeme z obou stran na přepuštěném másle, podlijeme trochou vody a dusíme pod pokličkou. Asi v polovině vaření zastříkneme octem, maso tak pěkně zkřehne. Jakmile je maso téměř měkké, podlijeme smetanou a při 170 °C vložíme odkryté do trouby zapéct asi 30 minut, až se od sebe tuky odpojí.Vše osmahneme, podlijeme a vložíme do trouby vyhřáté na 220 stupňů Celsia. Pečeme asi 1,5 hodiny a během pečení maso poléváme vývarem a potom i vypečenou šťávou. Upečené maso vyjmeme z trouby a necháme na teplém místě.1. Maso očistíme a odblaníme. V hrnci nebo pekáčku rozehřejeme sádlo, na dno položíme plátky slaniny, na plátky nakrájený česnek a položíme osolené maso. K masu přidáme ostatní koření, trochu podlijeme horkou vodou a přiklopené dusíme v troubě při 220 °C asi 1,5 hodiny.

Jak péct kančí maso : Maso omyjeme a nakrájíme na větší kostky. Do pečicí nádoby kápneme olivového oleje, osolíme, opepříme a přidáme rozdrcený česnek. Maso ve směsi oleje a česneku důkladně obalíme. Kančí maso pečeme asi 45 minut téměř do poloměkka.

Jak připravit Kančí kotletu

Maso stačí osolit, opepřit a pokmínovat, vložit do sádlem vytřené zapékací mísy (nebo pekáče), zasypat bohatě cibulí a česnekem, podlít vodou, přiklopit (přikrýt alobalem) a dát do trouby vyhřáté na cca 150 ˚C. Nejdříve pečte asi hodinu, pak odklopte a podle potřeby můžete zvýšit teplotu i na 170 ˚C.

Kolik stojí maso z divočáka : Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.

Uležené maso osolíme, opepříme a osmažíme na oleji. Po chvilce podlijeme směsí vína a koření. Dusíme pod poklicí do měkka, asi 1 hodinu a 10 minut, podle potřeby podléváme. Hotové maso nakrájíme na plátky a podáváme.

Recepty vytvořené za použití této ingredience

  1. 120 minut. Kančí se šípkovou omáčkou.
  2. Kančí kýta na víně s tymiánem.
  3. Kančí řízky v jogurtovém šálu.
  4. Kančí roláda.
  5. Kančí guláš II.
  6. Kančí kýta na víně v šípkové omáčce.
  7. Zvěřinová paštika.
  8. Medailonky z divočáka s kuřecími játry.

Co z daňčí kýty

Všechny šály z dančí kýty jsou vhodné pro veškerou úpravu od steaků, smažených medailonků, řízečků přes veškeré pečení, uzení až po přípravu gulášů nebo ragú. Váha balíčku se může lišit o +/- 5 procent.Řízky naložíme do zakysané smetany, ve které jsme před tím rozšlehali jedno, případně dvě vajíčka, přidali koření dle chuti (kari, vegetu, grilovací koření, pepř, pažitku pro barvu). Do směsi maso celé ponoříme a necháme minimálně 24 hodin uležet. Poté vyndáme, obalíme ve strouhance a klasicky smažíme na oleji.Kotlety naklepeme, osolíme, opepříme a obalíme v hladké mouce. 2. Na pánvi rozehřejeme máslo s olejem a kotlety zprudka po obou stranách opečeme. Pak je podlijeme horkým vývarem nebo vodou, přiklopíme a dusíme doměkka.

Maso můžete nakrájet na nudličky nebo medailonky a zprudka zatáhnout na rozpálené pánvi. Potom už jen stačí okořenit dle fantazie a přidat svou oblíbenou přísadu – lesní houby, červené víno, slaninu, brusinky. Z pečeně můžete připravit efektní roládu, naplnit ji bylinkami a anglickou slaninou nebo tradičnější nádivkou.

Kolik stojí nejdražší maso na světě : Jeseter-albín: bílý kaviár, 1 700 000 Kč za 1 kilogram

Nejdražší potravinou světa je bílý kaviár z jeseterů-albínů – kilogram stojí na světovém trhu až 1 700 000 Kč. Dráž už to v oblasti potravin nejde. Jeseteři-albíni jsou přitom extrémně vzácní.

Jaké koření na kančí guláš : Kančí guláš na víně

  • Kmín český celý
  • Jalovec celý
  • Pepř černý celý
  • Nové koření celé
  • Pepř černý celý BIO.
  • Bobkový list celý
  • Bobkový list mletý

Čím dochutit kančí guláš

Zahuštěnou omáčku provaříme a dochutíme kořením, červeným vínem, česnekem a solí. Po dochucení a povaření omáčky vložíme maso a ještě krátce povaříme. Zdobíme červenou cibulí a špetkou tymiánu. Podáváme s chlebem nebo knedlíky.

Vepřová kýta se prodává bez kosti, očištěná od tuku, šlach i chrupavek. Poskytuje velice kvalitní a libové maso. Můžeme ji péct, smažit, dusit i udit. Vyrábí se z ní také šunka, hodí se na špikování, marinování i grilování.Maso si přendáme na pekáč, zalijeme sádlem, na kterém jsme ho opékali, a zasypeme pokrájenou cibulí na čtvrtky a novým kořením. Kýtu ještě podlijeme horkou vodou a pečeme v předehřáté troubě na 180 °C 90 minut.

Na co se hodí kýta : Kýta je kus masa bez tuku a kostí, díky čemuž má rozmanité využití. Můžete ji smažit, dusit nebo péct vcelku. Další části kýty jsou květová špička, ořech, váleček, vrchní a spodní šál. Hodí se na řízky, minutky, závitky, ražniči, špízy, závitky, rolády, nudličky, medailonky, domácí šunku atd.