Jak zmrazit bábovku?
Jak dlouho vydrží bábovka čerstvá Bábovka zůstane čerstvá a chutná až 5 dní, pokud je správně uložena v uzavřené nádobě nebo fólii.Rady, jak vyklopit bábovku

Prudká změna teploty bábovce nesvědčí. Bábovku nechte po vyndání z trouby vychladnout, aby se nesrazila. Pokud ani přesto nejde vyklopit, přiložte na vršek a strany formy studenou a dobře vyždímanou utěrku. Poté zkuste znovu vyklopit.Hotové pokrmy je možné zamrazit téměř ihned po uvaření. Pro úsporu místa a také pro přehled je dobré používat speciální uzavíratelné sáčky nebo průhledné nádoby. Pohodlné jsou také skleněné nádoby s víčkem, které můžete rovnou vložit i do trouby.

Jak zmrazit koblihy : Chceme-li zamrazit koblihy, osušíme je od oleje a necukrujeme. Zamrazujeme nenaplněné marmeládou, ta by způsobila vlhnutí koblih při rozmrazování. Lhůta uskladnění do 10 měsíců. Rozmrazujeme v předehřáté troubě na 200 °C cca 8 minut, poté horké obalíme v moučkovém cukru.

Jak uchovat bábovku

Tip: Pokud chcete bábovku skladovat, zabalte ji do plastové fólie a uložte do chladničky, kde ji takto můžete mít až týden. Nebo ji zmrazte a vydrží i několik měsíců.

Jak dlouho vydrží bábovka v lednici : V lednici by těsto mělo vydržet 5-7 dnů. Kdykoliv během této doby můžeme z lednice vykynuté těsto vytáhnout, ihned propracovat a tvarovat. Pečivo na plechu necháme před pečením vykynout, poté ho potřeme vejcem nebo vodou a upečeme ve vyhřáté troubě.

Většinu bábovek vkládáme do dobře vyhřáté střední části trouby, pečeme zpočátku na 180 °C, po 10-15 minutách snížíme teplotu na 150-160 °C a dopékáme. Bábovky jsou vysoké, proto trvá asi 45 minut i déle, než se dokonale propečou.

HOTOVÁ JÍDLA: Ke zmražení se skvěle hodí různé masové a luštěninové směsi, kari, chilli con carne, omáčky před přidáním smetany nebo guláše. Hodí se i základy těst: na pizzu nebo linecké. Do mrazničky schováte i sladké dezerty, bábovky, banana bread nebo různé koláče.

Jak skladovat vývar v mrazáku

Zcezený a rychle ochlazený ho buď můžete zamrazit v plastové dóze, nebo pokud ho máte na dochucení jiných pokrmů, dělá se i to, že se použije formička na ledové kostky. Podle potřeby si totiž vždycky vyloupnete jen tolik, kolik chcete.Lidé velice často chtějí prodloužit trvanlivost potravin, a proto je dávají do mrazáku či do ledničky. Stejnou logiku používají i v případě chleba a pečiva. Bohužel si neuvědomují, že tím dávají vzniknout plísním, které mohou velice vážně poškodit zažívací systém.Koblihy se vždy připravují v den, kdy se budou konzumovat. Čím dříve po usmažení se budou jíst, tím budou lepší. Pokud nám ale zůstanou, tak je můžeme do následujícího dne uchovat při pokojové teplotě, případně uložit až na pět dnů v lednici.

Abychom zabránili připalování vrchní části od pečícího víka, zakryjeme bábovkovou formu alobalem s otvorem nad středem. Střed bábovky se tak lépe propeče. Přiklopíme víkem Remosky, zapneme a pečeme cca 45–50 minut.

Kdy vyklopit Upečenou bábovku : Bábovku nevyklápíme hned po upečení, mohla by se srazit. Necháme ji 5 až 10 minut zchladnout a teprve poté ji vyklopíme. Pokud i tak nechce vypadnout, položíme na formu utěrku navlhčenou ve studené vodě, radí cukrářka Pavlína Berscizová v knize Velká domácí cukrářka.

Jak upéct bábovku v horkovzdušné troubě : Zapomeňte na horkovzduch

„Vypněte jej, horkovzdušná trouba vysušuje, z bábovky se vám snadno stane „dusivka“. Dejte klasické pečení shora i zespoda. A teplotu držte maximálně na 165 °C – bábovka je přece jen vysoká, a při vyšší teplotě rychle vyběhne a navrchu popraská…“ konstatuje Edita Paulusová na závěr.

Jak dlouho péct bábovku na 160

Většinu bábovek vkládáme do dobře vyhřáté střední části trouby, pečeme zpočátku na 180 °C, po 10-15 minutách snížíme teplotu na 150-160 °C a dopékáme. Bábovky jsou vysoké, proto trvá asi 45 minut i déle, než se dokonale propečou.

Postup

  1. Troubu si předehřejeme na 180 °C. Žloutky s cukrem utřeme v robotu do pěny. Vmícháme polovinu smetany a vyšleháme.
  2. Formu na bábovku poctivě vymažeme máslem a vysypeme moukou. Asi 1/3 těsta si dáme stranou a utřeme s kakaem.
  3. Bábovku pečeme cca 40 minut. Až na povrchu zezlátne, zkusíme zapíchnout špejli.

Mrazit se vyplatí maso, ryby, uzeniny. Nikdy je však nedávejte do nádoby spolu s přílohou. Právě brambory, těstoviny i rýže totiž na mrazení vhodné nejsou. Stejně jsou na tom jídla, která obsahují smetanu, jogurt či mléko.

Kdy dát maso do mrazáku : Nejprve několik základních rad pro samotné mražení. Maso, které hned nespotřebujete, byste měli zamrazit co nejdříve poté, co jste ho donesli domů. Mělo by být očistěné, omyté a dobře osušené. Ideální teplota pro skladování masa v domácím mrazáku je -18°C.