Obvod kruku pejska měříme v místě, kde pes obojek nosí. Vezmeme krejčovský metr, ovineme ho psovi kolem krku a odečteme jeho míru. Obvykle se uvádí, že by se pod obojek měly dát zasunout dva prsty. Všechny mé obojky jsou vybaveny posuvnou sponkou, díky které je možno obojek ještě doregulovat přímo na krku psa.U postrojů je většinou potřeba změřit pouze obvod hrudníku (přímo v nejširším místě za předníma nohama a ideálně při nádechu). Pokud má postroj uvedenou i velikost kolem krku, pro jistotu a pro porovnání pejskovi přeměřte také krk v nejširším místě (těsně před hrudníkem). K naměřené velikosti přičtěte ještě cca 3 cm.Pes by měl při měření stát, a to se vztyčenou hlavou a rovným hřbetem. Je-li zvíře z vašeho počínání nervózní, poproste někoho, ať ho během měření uklidňuje nebo odvádí jeho pozornost např. pamlsky. Měří se v nejširším místě krku (od úrovně kohoutku).
Jak změřit náhubek pro psa : Délka náhubku by měla být taková, aby se nedotýkal konce čumáku. Konec náhubku na hřbetu nosu by neměl být příliš nízko nebo by neměl zasahovat až do očí. Šířka by měla být taková, aby se náhubek na nose příliš nehýbal, ale přitom nebyl těsný. Pásek za ušima musí mít dostatečnou délku, abychom psa neškrtili.
Co dát psovi místo límce
Co když pes/kočka límec nesnese Je malé % zvířat, které límec prostě nestrpí. Naráží maniakálně do zdi, zmateně pobíhají, točí se v kruhu, nebo naopak ulehnou a nedělají vůbec nic. Alternativou je nahrazení límce košilkou, tričkem, nebo prubanem (síťka od veterináře).
Kdy dát psovi postroj : Při jakých okolnostech tedy zvážit postroj Aktivity s větším rizikem vyklouznutí: Pokud se chystáš na venkovní aktivity, jako je běhání, horská turistika nebo agility, postroj poskytuje lepší stabilitu a kontrolu nad psem. Díky rovnoměrnému rozložení tlaku zabraňuje vyklouznutí obojku a umožňuje psovi volnější pohyb.
Nejsnáze se Vám to povede, když položíte postroj na zem, psovi vezmete přední tlapky a dáte do kšírek. Poté jen vytáhnete k zátylku a zapnete. U spony na zapínání mají kšíry dvě kolečka na vodítko jako pojistku, kdyby se postroj nedopatřením otevřel. Druhý typ postroje se nasazuje nejprve přes hlavu.
Nejlepší způsob, jak zjistit nejzdravější hmotnost vašeho psa, je navštívit veterináře. Veterinář vám sdělí nejvhodnější hmotnost vašeho psa podle jeho plemene, pohlaví, věku a několika dalších faktorů. Zdravá hmotnost je často identifikována jako hmotnost psa předtím, než začal být obézní.
Jak změřit obvod pasu u psa
Pokud má váš pes hustou srst, nezapomeňte ponechat prostor navíc pro měření.
- HŘBET – Délka hřbetu se měří od krku ke kořeni ocasu.
- KRK – Obvod krku se měří ze stejného bodu jako délka zad.
- HRUDNÍK – Obvod hrudníku se měří od nejširšího bodu hrudníku.
- PAS – Obvod pasu se měří od nejužší části břicha psa.
Pokud ho zrovna nemáte po ruce, můžete použít i kousek provázku nebo stužky, který následně přeměříte. První, co musíte promyslet, je místo, kde budete opasek nosit. Míra se bere nejčastěji na bocích nebo v pase. Můžete také změřit svůj starý opasek.Náhubek nasazujte psovi ze strany nebo zezadu, ne když jste před ním. To by u něj mohlo vyvolat pocit ohrožení. S náhubkem cvičte jako s provázkem. Nejprve ho přiložte na pár vteřin, jen ho volně bez zapínání psovi přidržte na čenichu a zas sundejte.
Náhubek musí mít i ten pes, kterého majitel vezme na akci, kde je velké či větší srocení lidu. V případě Strakonic jde například o Václavskou či Pivovarskou pouť, kulturní akce na hradě, sportovní utkání a podobně.
Co dát psovi jako projímadlo : Při zácpě přirozeně pomáhá vyšší přísun vlákniny, přidávejte tedy pejskovi ke krmivu např. syrovou mrkev (nastrouhat najemno), spařené ovesné vločky (vodou z vloček můžete též navlhčit granule), pšeničné otruby, lněné semínko či rozpustnou vlákninu. Ke všem těmto potravinám je nutné zajistit dostatečný přísun tekutin.
Co dát psovi do vody aby pil : Psovi podejte dostatek čerstvé vody. Misku s vodou venku umístěte do stínu. Do vody můžete přidat trochu kuřecího vývaru nebo zředěnou mrkvovou šťávu, které pomohou doplnit ztracené minerály. Také chuť vody pak je pro vašeho psa lákavější.
Jak obléct psovi postroj
Postroj by měl být pohodlný, prodyšný, a neměl by nikde tlačit. V naší nabídce naleznete dva druhy postrojů. U prvního typu se kšíry nasazují na přední nohy a zapínají se za zátylkem. Jsou vhodné pro klidnější psy menších plemen, jelikož pokud máte doma „hyperaktivního psa“, nebude snadné mu postroj nasadit.
Jak by měl postroj sedět
Mezi popruhy postroje a tělo psa by se vám měly ideálně vejít jeden až dva prsty. Velký postroj způsobuje tření, hrozí riziko vyvléknutí se a ovlivňuje přirozenou chůzi psa.Jak by měl postroj sedět
Mezi popruhy postroje a tělo psa by se vám měly ideálně vejít jeden až dva prsty. Velký postroj způsobuje tření, hrozí riziko vyvléknutí se a ovlivňuje přirozenou chůzi psa.
Jak spravne nasadit postroj pro psa : Psí postroje mají obvykle 2 způsoby nasazování. První se nasazuje na přední nohy a poté se zapne na zátylku. Tyto postroje jsou vhodné především pro psy, co vydrží chvíli klidně stát. Druhý typ postroje se zapíná tak, že se nejdříve nasadí přes hlavu a poté se protáhne popruh přes břicho a zapne na boku.