Jak zlepšit texturu pleti?
Pravidelná exfoliace a udržování hydratace pokožky je klíčovým způsobem, jak pomoci zjemnit texturu pleti. Hydratační krémy či séra s kyselinou hyaluronovou mohou viditelně vyplnit a zjemnit pleť.Otužujte se, sportujte, jezte více ovoce a zeleniny, pijte hodně vody nebo bylinných čajů. V době vyšší nemocnosti si dopřejte přípravky z propolisu, hlívy ústřičné, probiotik, více vitaminu C a D. Pomoci mohou také přípravky obsahující zinek a vitaminy skupiny B.Používejte exfoliační přípravky: Exfoliační přípravky pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte produkty, které regulují produkci oleje: Produkty, které obsahují kyselinu salicylovou, benzoylperoxid nebo retinol, pomáhají regulovat produkci oleje a snižují velikost pórů.

Jak zjistím svůj typ pleti : Pokud cítíte pnutí nebo svědění pokožky, máte pleť suchou. V případě, že se začíná objevovat mírný lesk na čele, bradě a nosu neboli T-zóně jedná se o pleť smíšenou. Jestliže je pleť lesklá jak v T-zóně, tak na tvářích, jde o mastný typ. Normální typ pleti nevykazuje žádné výraznější změny.

Jak obnovit kolagen v pleti

Jak obnovit kolagen v pleti

  1. Masáž obličeje. Masírování pleti obličeje může pomoci stimulovat tvorbu kolagenu a posílit svalovou paměť.
  2. Zůstaňte hydratovaní Pít dostatečné množství vody je vždy dobrý nápad – odplavíte toxiny a budete mít svěží pleť.
  3. Dobře se stravujte.
  4. Zlepšete svůj životní styl.

Co nejvíc škodí pleti : Nadměrné vystavování pokožky UV záření způsobuje rozklad kolagenu, a tedy jeho snížený obsah v pokožce a následnou tvorbu vrásek. Zejména UV-A záření proniká do škáry, kde poškozuje kolagenová a elastinová vlákna. Neblahé účinky na elasticitu pokožky má také kouření, nadměrné používání mimických svalů nebo stres.

Obecně se dá shrnout, že akné přiživují potraviny s vysokým obsahem sacharidů, které se v těle rychle rozkládají. Dále ho zhoršuje častá konzumace mléčných výrobků, v největší míře mléko z koncentrátu a odstředěné mléko. Proč tomu tak je Tyto potraviny zvyšují hladinu inzulinu a růstového hormonu v krvi.

Normální pleť

Vypadá čistě, hladce, jemně růžová, pružná, má uzavřené póry bez tmavých teček a vyžaduje nejméně péče. Je eudermická, neboli optimálně vyvážená, nemá sklon k citlivosti. S přibývajícím věkem může docházet k dehydrataci.

Čím podpořit tvorbu kolagenu

Kolagen hraje zásadní roli ve vitalitě naší pokožky. Zajišťuje její pevnost a zároveň podporuje elasticitu a hydrataci. S přibývajícím věkem se přirozená produkce kolagnu snižuje – poměrně významný pokles zhruba okolo 60 roku je naprosto přirozený.Pokud chcete podpořit vlastní tvorbu kolagenu, určitě snižte příjem cukru, soli a výrobků z bílé mouky. Ty zahleňují střeva, která mají velký vliv na stav naší pokožky. Dalším důležitým krokem je vyřazení nebo omezení mléčných výrobků, které tlumí geny zodpovědné za tvorbu kolagenu.Nadměrné vystavování pokožky UV záření způsobuje rozklad kolagenu, a tedy jeho snížený obsah v pokožce a následnou tvorbu vrásek. Zejména UV-A záření proniká do škáry, kde poškozuje kolagenová a elastinová vlákna. Neblahé účinky na elasticitu pokožky má také kouření, nadměrné používání mimických svalů nebo stres.

Na které potraviny byste se měli zaměřit, pokud se vám pleť zhoršuje

  1. Mléčné výrobky. Mléčné výrobky způsobují zacpávání pórů, zvyšují tvorbu mazu.
  2. Bílá mouka. Bílá mouka opět znamená jednoduché sacharidy a prázdné kalorie.
  3. Cukry. Pleť vysokou konzumací cukrů ztrácí pružnost.
  4. Rýže.
  5. Sůl.
  6. Alkohol.
  7. Červené maso.
  8. Tučná jídla.

Jak poznam že mám citlivou pleť : Citlivá pleť

To je stav, kdy začnete pozorovat popraskané žilky a červené flíčky. Citlivá pleť pálí, snadno se podráždí, bývá i vysušená. Objevují se na ní šupinky a někdy se i loupe. Větší sklony ke kuperóze má suchá, dehydratovaná a namáhaná pleť.

Jak se pozná citlivá pleť : Citlivá pleť je mnohem náchylnější na jakékoliv změny a proto může být častěji flekatá, suchá, může se loupat a mít lišeje. – Máte světlou pleť nebo jste citliví na sluníčko. Citlivá pleť má většinou světlý az velmi světlý tón (i když to tak nemusí být vždy) a citlivěji reaguje na sluníčko.

Jak zvysit kolagen v pleti

Dostatek správných živin ze stravy nejen vyživuje naše tělo, ale také pomáhá produkovat více kolagenu. Potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou vývar z kostí, losos, vepřové maso, kuřecí maso a vaječné žloutky, jsou skvělou volbou. Důležité je i zvýšit příjem vitamínu C.

Potraviny, které přímo obsahují kolagen

Mezi nejběžnější maso řadíme kuřecí, vepřové, krůtí, hovězí, kozí, koňské nebo volí maso a zvěřinu. Navíc také všechny druhy ryb. V každém případě musíme zdůraznit, že největší koncentraci kolagenu nalezneme v prasečích nožičkách a nebo v kravské a prasečí kůži.Denní péče o mastnou pleť

Ideálním prostředkem je micelární voda, či tonikum, ale i na mastnou pokožku volte přípravky bez alkoholu. Ten ji nadměrně vysušuje. Vhodný je i čistící gel. Ráno nanášejte odmašťující denní krém, na nějž lze krásně nanést make up, který dlouho vydrží kompaktní a bez lesklých partií.

Co nejlépe hydratuje pleť : Čistá voda je nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak docílit krásné pleti. Pokud budete pít denně dostatek tekutin, podpoříte nejen trávení, ale také rychlejší přirozenou regeneraci a detoxikaci organismu, což se velmi rychle odrazí ve vaší tváři.