Jak zjistit velikost prstů na prstýnek?
Potřebovat budete obyčejný list jakéhokoli papíru, pravítko, nůžky a tužku. Z papíru si vystřihněte proužek asi centimetr široký, přibližně sedm centimetrů dlouhý. Obtočte jej okolo prstu, měřit byste měli v místě kloubu, to je totiž nejširší a vy přes něj musíte prstýnek přetáhnout.Obvod prstu můžete změřit pomocí provázku, pásky vystřihnuté z papíru nebo třeba zubní niti. Důležité je zvolit materiál, který nepruží. Při měření myslete na kloub, přes který je potřeba prsten přetáhnout. V praxi se nám osvědčilo prst měřit natěsno právě v místě kloubu.Stáhněte si do mobilu aplikaci ring sizer a prsten, který vám sedí, na něj přiložte. Jeho míry dostanete. hned ve 3 stupnicích :-).

Jak určit velikost prstenu : Provázek okolo prstu obtočte a lehce (!) utáhněte. Ve středu prstu na provázek vyznačte pomocí tužky bod tak, abyste označili obě jeho části. Nakonec provázek natáhněte a rovnoměrně přiložte k pravítku – vyznačené rozmezí udává velikost vašeho prstenu.

Jak by měl sedět prsten

Prsten musí přes kloub projít, i kdyby měl být na prstu trochu volnější. Širší prsteny nebo snubní prsteny jsou trochu těsnější, než ty klasické úzké. Když navštívíte mou dílnu, mám k dispozici měrné kroužky různých tlouštěk. Na místě si pak můžete přesně vyzkoušet, co vám bude sedět nejlépe.

Jaká je průměrná velikost prstenu : Jaká je nejběžnější velikost prstenu Nejčastější velikost u dámských prstenů je 52 – 54 mm. U pánských prstenů jsou to hodnoty 59 – 61 mm.

Prst je stará česká jednotka délky, je uváděna v Hájkově kronice. Podle údajů v tomto pramenu je jeden prst stanoven jako délka čtyř zrnek ječmene položených za sebou, což údajně činilo 19,71 mm.

Běžné dámské velikosti jsou 52 až 57 (okrajová velikost 59 je už pro silnější ženské prsty a velikosti 43 až 51 zase pro úplně tenké ženské prsty). Pánské velikosti jsou 60 až 63, které jdou nejběžnější. Velikost 65 až 75 je méně běžná a je vhodná pro silnější mužské prsty.

Jak vybrat správnou velikost prstýnku

Změřte vnitřní průměr prstenu pomocí posuvného měřítka nebo pravítka. Tuto míru pak udejte v klenotnictví, kde podle toho určí správný obvod prstenu. Vnitřní obvod prstýnku si můžete obkreslit ostrou tužkou a nákres vzít sebou do klenotnictví.Velikost prstenu se udává jako číslo, které označuje obvod prstu. Různé státy můžou mít jiná označení velikostí. Správnou velikost si můžete určit i sami doma různými způsoby.Kolik by měl stát zásnubní prsten

Určitě jste už slyšeli o „pravidle“, že cena zásnubního prstenu by se měla rovnat dvěma až třem měsíčním platům. Na tento reklamní trik už naletěla spousta lidí.Do zásnubního prstýnku samozřejmě můžete investovat jakoukoli částku. Nikde není psáno, kolik by měl zásnubní prsten stát.

Tabulka velikostí prstenů

velikost prstenu ( = vnitřní obvod v mm) průměr prstenu USA velikost
54 17,2 mm 7
55 17,5 mm 7
56 17,8 mm 7,5
57 18,1 mm 8

Kolik je 10 cm : Jeden decimetr [dm] má deset centimetrů nebo sto milimetrů. Do jednoho metru se vleze decimetr desetkrát.

Kolik má prst cm : Palec je jednotkou délky anglosaského původu. Velikost palce je definována jako jedna dvanáctina stopy, nebo také 2,54 cm.

Proč se prsten nosí na čtvrtém prstu

V západním světě je levý prsteníček nejčastějším nositelem snubního prstenu a tento zvyk má svůj kořen již u starých Egypťanů. Ti totiž věřili v tzv. „žílu lásky“, která měla vést od čtvrtého prstu na levé ruce přímo do srdce. Symbolické bylo nejen umístění, ale také sám tvar „prstenu lásky“.

Zkuste vyrazit do klenotnictví s jiným jejím prstenem, zeptat se její rodiny nebo využít měřicí proužek. Prstýnek by měl být pohodlný – ne příliš volný, aby snadno nesklouzl z prstu, ale ani příliš těsný, aby šel přetáhnout přes kloub. Velikost prstu ovlivňuje denní doba, roční období i aktuální počasí.VÝBĚR ZÁSNUBNÍHO PRSTÝNKU

Žádáte tím ženu, aby strávila zbytek života po Vašem boku. Pro většinu dívek má tento šperk velkou symboliku, už jen tím, že by je měl zdobit po celý život. Podle nepsaného pravidla by zásnubní prsten měl mít hodnotu 3 měsíčních platů muže.

Jakou cenu by měl mít zásnubní prsten : Nejčastěji volené zásnubní prsteny v podobě jednoduchého kroužku osázeného drobným drahokamem se pohybují od 2.500 Kč do 5.000 Kč. V případě zlatého prstenu osázeného větším kamenem nebo více kameny se cena pohybuje od 10.000 Kč výše. Takový prstýnek je většinou i masivnější.