Jak zjistit místní příslušnost k finančnímu úřadu?
Pokud byste chtěli snadno a rychle najít, který finanční úřad je příslušný dané vaší oblasti, využijte následujícího odkazu: https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/organy-financni-spravy/uzemni-pracoviste/vyhledavani-up#tab=urad.Místní příslušnost správce daně stanoví pro fyzické i právnické osoby daňový řád (§ 13 odst. 1 daňového řádu). Rozhodující je místo pobytu u fyzické osoby a u právnické osoby je to její sídlo, resp. adresa, pod kterou je vedena v obchodním nebo obdobném veřejném rejstříku.Od roku 2021 zpřístupnila Finanční správa ČR (dále též „FS“ nebo „správce daně“) na stránkách portálu MOJE daně aplikaci modernizované Daňové informační schránky (dále jen „DIS+“), a to na základě § 69 a násl. zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „daňový řád“).

Kam poslat daně : Platba je uhrazena finančnímu úřadu v den, kdy je podáno daňového přiznání nebo nejpozději v den, kdy mělo být daňové přiznání podáno. Platba je považována za provedenou v den, kdy je připsána na bankovní účet finančního úřadu. Každé daňové přiznání musí být uhrazeno samostatně.

Na který finanční úřad podat daňové přiznání

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob se podává na finanční úřad – územní pracoviště místně příslušné poplatníkovi.

Na jaký finanční úřad podat daňové přiznání z nemovitosti : Podle § 13 odst. 2 daňového řádu, je li předmětem daně nemovitá věc, je ke správě daní místně příslušný správce daně, v jehož obvodu územní působnosti se nemovitá věc nachází.

Po přihlášení do online finančního úřadu vstoupíte do DIS+ kliknutím na dlaždici s Vaším jménem. V DIS+ kliknete na INFORMACE A NASTAVENÍ O SUBJEKTU a dole na stránce kliknete dlaždici Daň z nemovitých věcí. Zobrazí se Vám přehled stanovené daně z nemovitých věcí na příslušné zdaňovací období dle finančních úřadů.

Kde a jak službu řešit

V aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO) v portálu MOJE daně. V něm za pomoci průvodce příslušný elektronický formulář vyberete, vyplníte a následně odešlete. V aplikaci Online finanční úřad (DIS+) v portálu MOJE daně.

Kam poslat přiznání k dani z příjmů

Osobně na příslušném finančním úřadě, poštou, nebo elektronicky. Osobně odevzdáváte vyplněný formulář na místně příslušném finančním úřadě, pod který spadá adresa vašeho trvalého bydliště. Přiznání předáte na podatelně úřednici.Daňové přiznání týkající se nemovitosti jsou povinni podat všichni, kteří v minulém roce koupili či jinak získali nemovitost do svého vlastnictví, resp. ti, kteří 1.1.2023 tuto nemovitost ještě nevlastnili, ale 1.1.2024 již ano. Může jít o pozemek, stavbu či bytovou jednotku.Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.

Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.

Jak zjistit místní koeficient : Kontaktujte místní finanční úřad

Nejpreciznější a nejspolehlivější způsob, jak zjistit místní koeficient pro vaši nemovitost, je obrátit se přímo na místní finanční úřad. Finanční úřady mají nejaktuálnější informace o místních koeficientech.

Co když mi nepřišla složenka na daň z nemovitosti : Novopečený majitel, který získal nemovitost v loňském roce a jemuž nepřišla složenka o platbě daně, možná zapomněl na konci ledna podat daňové přiznání k dani z nemovitosti. V takovém případě je nutné jej co nejdříve podat a počítat se sankcemi. Pokuta činí 0,05 procenta ze stanovené daně za každý den prodlení.

Jak poslat dokument na finanční úřad

Daňové přiznání pak vyplníte na počítači a pošlete na finanční úřad přes datovou schránku, přičemž přiložíte veškeré nutné dokumenty a přílohy. Alternativně lze datovou schránku použít i obdobně jako Bankovní IDentitu – tedy že přes ni podepíšete přiznání vyplněné na portálu www.mojedane.cz.

Nejprve je potřeba se přihlásit do datové schránky na portálu mojedatovaschranka.cz. Po přihlášení klikněte na Napsat zprávu a vyberete příslušný finanční úřad, vyplníte předmět datové (např. Podání daňového přiznání za rok 2022).Nejčastější přílohy daňového přiznání

  1. Účetní závěrka.
  2. Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a či jiné samostatné výdělečné činnosti.
  3. Doklad o poskytnutém daru.
  4. Potvrzení o poskytnutém úvěru na bytové potřeby a o výši úroků z tohoto úvěru.
  5. Potvrzení o zaplacených částkách na penzijní připojištění

Co když nepodám daňové přiznání z nemovitosti : Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.