Jak zjistit kudy vedou kabely ve zdi?
Ideální pro uložení kabelů je minimálně 70 cm hluboký a hladký výkop. Výkop by měl být zbaven kamenů. Kabely by měly být typově přímo určeny k podzemní instalaci a dále by měly být opatřeny speciální ochranou trubicí.Měřený kabel připojíte do jedné ze dvou zdířek v závislosti na typu kabelu a pak už na displeji vidíte naměřenou délku kabelu. Detektor dokáže změřit vodič dlouhý až tři kilometry! Pokud vodiče v jednom kabelu mají rozdílnou délku, je jasné, že ten kratší je někde přerušený.Detektor kabelů pod omítkou může detekovat nález hledaného materiálu z pravidla opticky či akusticky. Pomocí tzv. „semaforu“ – v případě nálezu elektrického vedení či kovu vás upozorní pomocí červeného světla. Pokud je vše v pořádku rozsvítí se zelené světlo.

Jaký detektor kabelů ve zdi : Nejlepší značky detektorů kabelů

Produkt Hodnocení
#1 Bosch GMS 120 Professional ⭐ 100 %
#2 Bosch UniversalDetect ⭐ 98 %
#3 Multidetektor M0501 ⭐ 95 %
#4 EXTOL 8831321 ⭐ 91 %

Jak vést kabel po zdi

Jak na vedení kabelů ve zdi

Do vysekaných nebo vyřezaných drážek můžete umístit přímo samotné kabely nebo praktické chráničky, které jsou výhodné pro případnou změnu nebo doplnění kabeláže v budoucnu. Chráničky jsou praktičtější třeba v případě vedení pro přenos multimédií.

Jak upevnit kabely na zeď : Na upevnění kabelů se nejčastěji používají stahovací pásky. Kabely spojíte také svorkami a WAGO svorkami. Více vodičů lze propojit svorkovnicí a jistější fixaci kabelů vám usnadní příchytky kabelů.

Přeseknutý kabel – řešení

  1. Dát 2 krabičky, kde bych to vysvorkoval wago svorkama a poté zaomítal, aby nebyly vidět.
  2. Spojit lisovací dutinkou, dát na každý káblík smršťovačku, poté ještě smršťovačku na celý kabel, dát to do menší chráničky a zaomítat.
  3. Spojit wago svorkama, zaizolovat, dát do chráničky a zaomítat.


Průřez elektrického kabelu můžeme snadno zkontrolovat tím, že změříme průměr žil vedoucích proud ve stavu bez napětí pomocí posuvného měřítka. Za pomoci vzorce pro výpočet plochy kruhu (A = r2 · π) můžeme následně vypočítat průměr řezné plochy.

Jak zjistím inzenyrske sítě

Co je vyjádření k existenci sítí

Vyjádření může poskytnout pouze provozovatel dané sítě, a to buď přes online formulář nebo na vyžádání telefonicky. Vyjádření k existenci sítí je zpráva od jednotlivých správců inženýrských sítí o výskytu jejich technické infrastruktury (stavby) v blízkosti vašeho pozemku.Jak schovat kabely do zdi záleží především na tom, jak to máte doma koncipované. Pokud jsou zdi ze sádrokartonu, neměl by to být problém. Kabel půjde vést za ním. Jestliže máte zdi zděné, musíte vysekat drážku, kabely v husím krku do ní vložit a pak stopy zakrýt sádrou či speciálními sádrovými lepidly.Kabelové spojky slouží ke spojení kabelů. Použití kabelové spojky je nutné zejména při porušení, přetržení i prodloužení kabelů nebo kabelových vodičů.

Pokud uvažuješ, jak schovat kabely od TV na zdi, maskování kabelů na zdi pomocí kabelových lišt je asi nejefektivnější a často využívanou možností. Lišta na kabely k TV má poměrně jednoduchou instalaci, protože má předem předvrtané otvory.

Jak správně spojit kabely : Kabelové spojky slouží na spojení kabelů v pevné elektrické instalaci. Nejčastěji se používají na spojení kabelů v případě porušení kabelu, přeseknutí kabelu nebo jako prodloužení kabelu. Jsou určené pro pevné uložení v kabelovém kanálu nebo žlabu, pro kabely zavěšené na stropě a pro kabely uložené pod omítkou.

Jak uchytit kabel na zeď : Na upevnění kabelů se nejčastěji používají stahovací pásky. Kabely spojíte také svorkami a WAGO svorkami. Více vodičů lze propojit svorkovnicí a jistější fixaci kabelů vám usnadní příchytky kabelů.

Jak velký průřez kabelu na 16A

Průřez 1,5 mm2 je určen pro proudy až 16 A, tedy příkon 3680 W. Hodnoty maximálního proudu, případně příkonu musejí být uvedeny na každé vidlici a zásuvce. Při jejich překročení hrozí přehřátí prodlužovacího přívodu a požár.

Průřez (průměr) vodičů dle proudu

Do 40°C Uložení kabelů v lištách nebo trubkách ( B)
2,76 mm 6 mm2 29 A
3,57 mm 10 mm2 40 A
4,51 mm 16 mm2 53 A
5,64 mm 25 mm2 67 A

Cesta k zasíťování vede skrze 3 hlavní kroky. Prvním je zjištění možnosti se připojit na sítě, tedy jednání s konkrétním dodavatelem, kterým může být vodárna, elektrárna či plynárna, a následně ve druhém kroku vytvoření projektové dokumentace a zařízení povolení. Nakonec samozřejmě přichází realizace samotné přípojky.

Jak zjistit jestli je pozemek Zasitovany : Hlavní je zjistit, zda se vůbec v blízkosti pozemku nacházejí hlavní řády (vodovod, kanalizace, plynovod). A pokud ano, jak daleko od pozemku leží. Na základě těchto informací si můžete udělat hrubou představu o tom, co bude třeba zařídit a kolik to bude stát.