Jak zjistit jestli něco dlužím států?
První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.Digital. Společně vytvořili informační a edukativní web Nedluzimstatu.cz, díky kterému snadno zjistíme, zda dlužíme za nezaplacený odpad, pokuty za parkování, MHD či pojištění. Stránku navštívilo už více než 150 tisíc lidí, z toho více než 25 tisíc lidí vyplnilo dotazník, aby zjistilo, kde dluží.Kontrola závazků u finančního úřadu. Jsou situace, při kterých může vzniknout dluh i vůči finančnímu úřadu. Výpis o bezdlužnosti vystavuje příslušný FÚ a je možné o něj zažádat buď osobně, nebo pomocí datové schránky. Je zpoplatněn částkou 100 Kč a na vyřízení žádosti má úřad 30 dnů.

Jak zjistím jestli jsem v registru dlužníků zdarma : Poskytování informací z registru dlužníků se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., která stanovuje poplatek za poskytnutí výpisu. Nahlédnout do registru dlužníků zdarma a ani získat výpis z registru dlužníků zdarma tedy není možné.

Jak zjistit všechny své dluhy zdarma

V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.

Kde hledat dlužníky : Webové stránky vypiszregistru.cz. Platforma, vypiszregistru.cz, je připravena poskytnout vám podrobný výpis z registru dlužníků s jednoduchým ovládáním a transparentním procesem.

Dříve OSSZ zasílala vyúčtování zaplacených záloh, tzv. inventuru pohledávek, od roku 2022 je vyúčtování pro OSVČ k dispozici online na ePortálu ČSSZ. Předepsané zálohy, jejich úhradu i vznik nedoplatku na sociálním pojištění je tedy možné zjistit touto cestou, případně se obrátit přímo na příslušné pracoviště OSSZ.

Můžete se obrátit i na vaši zdravotní pojišťovnu, která vám vystaví potvrzení o bezdlužnosti na klientském pracovišti na pobočce na počkání. Žádost můžete odeslat i e-mailem. Tuto službu pojišťovny poskytují zdarma. U ČSSZ můžete žádat o potvrzení o bezdlužnosti pro fyzické osoby – OSVČ nebo zaměstnavatele.

Jak zjistit zda mám v poradku daně

Vstupte na stránku portálu MOJE daně. Klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost ZJIŠTĚNÍ STAVU PODÁNÍ. Následně bude zobrazena stránka STAV ZPRACOVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PODÁNÍ, na které klikněte na odkaz NAČTENÍ SOUBORU S POTVRZENÍM (.Stačí vstoupit na webovou stránku registrdluznikuknahlednutizdarma.cz a zadat požadované údaje, jako je vaše jméno a rodné číslo. Poté systém vyhledá a zobrazí informace o vašich dlužných závazcích, které jsou dostupné ve veřejných rejstřících a úřadech.Jak používat Centrální registr dlužníků

Stačí navštívit webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a zaregistrovat se jako uživatel. Po úspěšné registraci získáte přístup k rozhraní, kde můžete vyhledávat dlužníky, zobrazovat jejich detailní informace a vytvářet vlastní seznamy dlužníků.

Jedná se o databáze, která obsahuje údaje o platební morálce osob a firem. V registrech dlužníků je možné najít neplatiče, ale i klienty, kteří svoje závazky řádně plní. Úvěrové registry vznikly jako nástroj pro řízení úvěrových rizik.

Kde najdu vypis že sociálního pojištění : Občané mohou požádat Českou správu sociálního zabezpečení (Odbor správy údajové základny) o výpis dob pojištění z evidence ČSSZ, konkrétně o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění (dále jen „informativní list“).

Jak zjistím dluh na sociálním a zdravotním pojištění : Velmi rychlým a snadným způsobem, jak zjistit dluh na zdravotním pojištění, je kontrola v registru exekucí. Pokud totiž pojišťovna vymáhá dluh skrze soudního exekutora, po zahájení exekučního řízení dochází k zápisu dlužníka do registru exekucí, kde jej může vyhledat každý.

Kde ziskam doklad o Bezdluznosti

Finanční úřad

Potvrzení můžete získat i prostřednictvím online žádosti Obecná písemnost určená pro podání orgánům Finanční správy ČR, kde stačí vybrat: finanční úřad, pod který patříte, typ daně – “bez určení”, žádost o potvrzení o bezdlužnosti v našeptávači.

Od začátku roku 2021 je opět nutné zaplatit správní poplatek 100 Kč. Posílá se na účet místně příslušného finančního úřadu. Číslo účtu svého příslušného finančního úřadu najdete v seznamu poboček. Použijte předčíslí 3711 a jako variabilní symbol rodné číslo žadatele.Jaké jsou lhůty pro daňovou kontrolu

Daňová kontrola je zpravidla prováděna zpětně a může být zahájena po dobu, kdy je možné daň doměřit. Lhůta tedy činí zpravidla tři roky od konce lhůty pro podání přiznání, může ale být prodloužena některými úkony správce či poplatníka.

Kdo za mě muze podat daňové přiznání : Podle § 38g ZDP: Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 50 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně (§ 36 ZDP).