Jak zavrit stresni okno?
Pro sklo vašeho střešního okna platí: Používejte pouze jemné čisticí prostředky. Ujistěte se, že v čistidle nejsou žádné silikony, alkohol ani čpavek. Další tip: Pokud po umytí okna ještě okenní tabuli setřete suchým hadříkem, který nepouští vlákna, zůstane sklo úplně beze šmouh.Kyvné střešní okno

Jedná se o nejstandardnější řešení. Otevírá se "kyvným" pohybem kolem své středové osy – stačí tedy pomocí madla otevřít okno a jednoduše jej vyklopit. Otevírání je bezhlučné a také bez námahy. Tento typ nabízí efektivní větrání místnosti.Doplňte svá střešní okna o venkovní markýzy nebo rolety pro vyšší ochranu před teplem a přidejte vnitřní rolety pro regulaci světla.

Jak zavrit stresni okno u auta : Pokud se nezavře ani po odstranění překážky, stiskněte a podržte možnost ZAVŘÍT za účelem odblokování mechanismu střešního okna zajišťujícího ochranu proti skřípnutí. Pokud zjistíte, že je aerodynamický hluk nadměrný i se střešním oknem v komfortní poloze (liší se v závislosti na rychlosti jízdy), mírně okno otevřete.

Čím odmastit okno

Výborným pomocníkem při mytí oken je třeba ocet. Ten dokáže okno odmastit a zároveň ho i vyleští. Stačí když ho přidáte do vody, se kterou okna umyjete. Sluneční paprsky totiž způsobují velmi rychlé schnutí vody na skle, a proto na něm zůstávají šmouhy.

Čím utěsnit plastová okna : Abyste zabránili pronikání studeného vzduchu, tak netěsnost můžete utěsnit těsnicí hmotou nebo okenní pěnou, ať už na okenním rámu nebo pod parapetem. Nakonec použijte okenní tmel, abyste vytvořili pěknou spáru. Vnitřek můžete snadno utěsnit akrylátem. Stačí ho nastříkat na stěnu kolem okna.

Oplechování z vnější strany je běžně používaným prvkem, kdy nejčastěji používaným materiálem je eloxovaný hliník, lze však použít i titanzinek nebo měď. Rám je třeba do střechy kotvit a vlastně celé okno je třeba napojit na střešní konstrukci tak, aby mohlo plnit svoji funkci.

Nachystejte si kyblík s teplou, nikoliv příliš horkou mýdlovou vodou, přidat můžete i přípravek na mytí oken a ocet, který působí jako odmašťovač a leštidlo. Okna nikdy nečistěte nasucho ani abrazivními přísadami a houbičkami, prach a větší částice mohou snadno poškrábat sklo.

Jak zateplit střešní okna

Zateplovací pletenec XWW

  1. umožňuje snadné a rychlé zateplení střešních oken FAKRO z vnějšku, mezi rámem okna a střešní konstrukcí;
  2. omezuje výskyt tepelných mostů a zajišťuje dodatečnou tepelnou izolaci okna;
  3. dokonale se přizpůsobí mezerám kolem okna;
  4. snadno dělitelný a tvarovatelný.

Oplechování z vnější strany je běžně používaným prvkem, kdy nejčastěji používaným materiálem je eloxovaný hliník, lze však použít i titanzinek nebo měď. Rám je třeba do střechy kotvit a vlastně celé okno je třeba napojit na střešní konstrukci tak, aby mohlo plnit svoji funkci.Při mytí oken také stačí přidat do vody sůl, která odstraní i větší nečistoty. Na litr vody stačí lžíce soli. Co se týče vyleštění, kromě novin můžete využít i silonky.

Alkohol, odstraňovač laku na nehty, ocet nebo benzin do zapalovače – to vše vám může pomoct odstranit lepidlo ze sklenic nebo jiného skla (v případě, že horká voda ani led nefungovaly). Naneste některé z rozpouštědel pomocí hadříku, a poté lepidlo postupně setřete.

Jak zlepsit těsnění oken : Kvalitní těsnění do oken

K utěsnění několikamilimetrové mezery dobře poslouží například samolepící gumové těsnění. K dispozici jsou v různých profilech a délkách. Využít lze rovněž nalepovací pěnové těsnění z PUR pěny. Tato těsnění můžete využít také k utěsnění balkonových či vchodových dveří.

Proč se mlží plastová okna : Okna se mohou rosit v různých částech, a to jak zevnitř, tak i zvenčí. Rosa na oknech nejvíce vzniká v nedokonale těsněných místech, např. styk rámu a křídla, anebo při spodní vodorovné straně zasklení (skla). Čím lépe okno izoluje a těsní, tím méně se rosí na vnitřní straně.

Čím izolovat

Pro izolaci se používají izolační hadice nebo izolační pouzdra z různých materiálů, jako je plast, minerální vlna a kaučuk. Ten se na základě své elasticity hodí zejména pro potrubní systémy s častými odbočkami. Protože je nutné zařízení pro projekt dočasně deaktivovat, doporučujeme potrubí izolovat v létě.

Drobné poškození (např. po hřebíku), lze opravit příslušnou páskou jak z horní, tak i ze spodní strany pojistné hydroizolace. Pokud je poškození větší (díra do velikosti 15 cm), je opravu nutné provést pomocí záplaty a příslušných pásků, avšak vždy z exteriérové strany aplikované pojistné hydroizolace.Nachystejte si kyblík s teplou, nikoliv příliš horkou mýdlovou vodou, přidat můžete i přípravek na mytí oken a ocet, který působí jako odmašťovač a leštidlo. Okna nikdy nečistěte nasucho ani abrazivními přísadami a houbičkami, prach a větší částice mohou snadno poškrábat sklo.

Čím nejlépe zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.