Jak Zavesit terč?
Vzdálenosti: vzdálenosti terče od odhodové čáry (2,37 m) a od země (1,73 m) jsou na soutěžích standardizované.Jak správně držet a házet šipky

  1. Hrot šipky musí při házení vždy směřovat mírně nahoru.
  2. Šipku nesvírejte příliš křečovitě. Profesionálové drží šipku velmi volně (samozřejmě tak, aby jim při házení nevypadla).
  3. Šipku držte tolika prsty, kolika Vám to vyhovuje (min. 3, max. všemi pěti).

Podložky pod terče slouží pro případné vyrovnaní nerovnosti, vyrovnaní sklonu, dále slouží jako separační vrstva mezi podkladem a terčem, a také se eliminuje poškození povlakové krytiny.

Jak pověsit Sisalový terč : Terč musí viset na stěně ve svislé poloze, a umisťujeme ho tak, aby byl střed terče ve výšce. Úhlopříčná vzdálenost čáry od středu terče: 293,5 cm (vzdálenost, která eliminuje drobné nepřesnosti s výškou terče).

Jak daleko se hazi od terče

Například, jak zavěsit terč a základní bodovací systém. Terč by měl být ve výšce 173 cm nad zemí. Vyznačte odhadovou čáru, ze které budete šipky házet, ta by měl být 237 cm vzdálený ode zdi, na které bude terč viset.

Jaký je průměr terče na šipky : Aktivní část terče má průměr 13 a 1/4 palce a je rozdělena na celkem dvacet výsečí. Terč mívá dvojitý střed s hodnotou 50 a 25 bodů.

Vybírat si můžete ze dvou hlavních kategorií. Pokud chcete hrát elektronické šipky, které jsou určeny pro šipky s plastovým hrotem, tedy šipky soft, máte na výběr kvalitní elektronické šipky pro hru jako zábavu doma, tak i pro kvalitní trénink na zápasy v šipkových soutěžích.

K výrobě nejlevnější varianty těla se používá ocel. Ocelové šipky jsou poměrně lehké, proto pro dosažení optimální hmotnosti musí být tělo šipky velmi široké. Nejlevnější ocelové šipky se hodí pro úplné začátečníky a příležitostné hráče. Dalším hojně využívaným materiálem je mosaz.

Jak dlouho trvá zápas v šipkách

Každý hráč hází tři šipky, hra trvá 10 vteřin a má pouze jedno kolo. Číslo, které hodí hráč se násobí zbývajícím počtem vteřin. Hráč proto hází šipky co nejrychleji do terče.Minimálně 3 prsty (palec + 2), maximálně všech 5. Všechny prsty by se měly dotýkat tělíčka nebo hrotu a žádný by se neměl dotýkat násadky nebo dokonce letky. Držení dvěma prsty (palec + 1) neumožňuje dostatečnou kontrolu, takže 3 prsty jsou minimum.Ve většině případů platí, že čím těžší šipka je, tím lépe se vede. Každému ale vyhovuje jiná hmotnost, proto neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která hmotnost je lepší než jiná. Šipky na elektronické terče – 12–18 gramů. Nejvíce hráčům vyhovují šipky o hmotnosti 16 gramů.

Každý hráč hází tři šipky v každém kole, maximální počet kol je 10. Začíná se od 0 a zasažená čísla se přičítají. Jestliže dosáhne hráč stejného počtu bodů, jako má některý z dalších hráčů, pak se tomuto hráči body vynulují a začíná znovu od 0. Vyhrává hráč, který Page 3 dosáhne 301 bodů.

Kdy nejlépe chodit na šipky : Ideální čas je během září do zhruba poloviny října. Zásadnějším ukazatelem správné doby sklizně je však vzhled a stav samotných plodů. Při sběru je klíčové sbírat tvrdé a lesklé plody jasně červené barvy (světle oranžová nebo naopak nahnědlá barva není žádoucí).

Jakou vahu šipek zvolit : Ve většině případů platí, že čím těžší šipka je, tím lépe se vede. Každému ale vyhovuje jiná hmotnost, proto neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která hmotnost je lepší než jiná. Šipky na elektronické terče – 12–18 gramů. Nejvíce hráčům vyhovují šipky o hmotnosti 16 gramů.

Z jaké dálky se hází šipky

Pravidla hry. Šipky na terč házíme vždy ze vzdálenosti 237 cm. Důležité je ovšem i umístění terče. Musí viset rovně a tak, aby při prvním hodu nespadl.

Sušení šípků

„Se sušením šípků je to trošku složitější,“ říká Ivana Tischlerová, „měly by se sušit umělým teplem s teplotou nastavenou maximálně na 40 °C. Když sušíme šípky na 50 a více stupňů, přicházíme o některé důležité termolabilní látky.Jak poznat zralý šípek

Když je podtrhnete nebo otrháte přezrálé nebo přemrzlé, o spoustu cenných látek se ochudíte. Zralé šípky jsou krásně červené, lesklé, na omak tvrdé. Měkké sbírat můžete také, ale jsou určené na tepelné zpracování do marmelád, sirupů nebo omáčky.

Na jakou teplotu sušit šípky v sušičce : Rozprostřete šípky v jedné vrstvě na plech vyložený pečícím papírem a vložte do předehřáté trouby na nejnižší teplotu – ta by se měla ideálně pohybovat mezi 50°- 60°C a rozhodně nepřekročit teplotu 70°C. Dejte sušení čas. Správně usušené plody mají červenou až tmavou barvu a při doteku se drolí nebo praskají.