Jak zavařit vepřovou plec?
Do vyvařených půllitrových sklenic nandejte maso a kousky kůže, sklenice naplňte asi 2 cm pod okraj. Do každé sklenice přilijte 30 ml studené vody a zavíčkujte je. Do velkého hrnce dejte na dno látkovou utěrku a na ni postavte sklenice. Přilijte vodu do tří čtvrtin výšky sklenic a vařte 2–3 hodiny.V konzervárnách se používá sterilace při teplotě 120 °C, v domácích podmínkách je nutné potraviny sterilovat dvakrát s časovým odstupem. Maso, ale i zeleninu či houby ve slaném nálevu zavařujte první den 2 hodiny při 100 °C, nechte vychladnout a po 24 hodinách zavařujte opět při 100 °C alespoň hodinu.Suroviny. množství masa na zavaření zvolte dle početnosti strávníků. Do sklenice 720 ml se ho vejde asi 500 g.

Jak dlouho smažit vepřovou plec : Do rozpáleného oleje vložíme cibuli, kterou si nakrájíme na kolečka. Cibuli necháme zpěnit a přidáme vepřové maso, které máme nakrájené na kostičky či nudličky. Zprudka osmažíme, opepříme a osolíme. Dusíme cca 20 minut.

Jak naložit vepřové plecko

Vepřovou plec omyjte, osušte a důkladně potřete marinádou smíchanou z česneku rozmělněného nožem, papriky, oleje, šťávy z jednoho až dvou citronů a soli. Dejte na 12–24 hodin do lednice.

Kolik vody do hrnce na zavařování : Do zavařovacího hrnce se vejde až 14 litrových sklenic nebo 30 sklenic o objemu 0,3 l. Zároveň mají zabudovaný termostat i regulaci teploty a celková manipulace s hrncem je velmi jednoduchá. Stačí vložit sklenice do hrnce, nalít vodu a bedlivě sledovat teploměr.

Maso dáme po kouscích do umytých zavařovacích sklenic. Do každé sklenice dáme malou lžičku soli a 1,5 dcl vody. Pokud máme kousek kůže, dáme na maso. Vytvoří se pak chutný rosol.

S víčky souvisí i otáčení sklenic po zavařování dnem vzhůru, aby se v nádobách vytvořil správný podtlak a byly tak skutečně dobře utěsněny. U marmelád a povidel je vhodné sklenice otáčet dnem vzhůru hned po zavaření. Například u okurek se však tento postup doporučuje až po jejich vychladnutí.

Jak dlouho se Zavaruje

Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.Z vepřové plece lze připravit i vynikající špízy, ražniči a čevabčiči. Plecko navíc není tak suché jako kýta. Takže se zejména velká plec dá krájet i na plátky, které se hodí na grilování.Troubu předehřeju na 160 °C. Kůži na mase nařežu „cik cak“. V mističce promíchám kmín, pepř, sůl a olivový olej a směs důkladně vmasíruju do kůže a do masa. Maso položím do většího pekáče a peču 4 hodiny.

Stačit ale bude i běžný dostatečně velký hrnec a zavařovací teploměr. Na dno položte starou utěrku, narovnejte sklenice a zalijte vodou. Doporučuje se v hrnci udržovat teplotu kolem 80 °C pod dobu 20 minut. Pro vytahování horkých sklenic vám přijdou vhod zavařovací kleště.

Jak připravit sklenice na zavařování : Sklenice nejprve vymyjeme horkou vodou s mycím prostředkem a opláchneme. Předehřejeme troubu na 140 až 180 °C, poté sklenice naskládáme na plech a vložíme do trouby, kde necháme sklenice asi 20 minut ohřívat, dokud neoschnou.

Kolik soli na kilo masa při zavařování : Nezapomeňte ale dodržovat pravidla, která jsme popsali již v článku Zavařování masa do sklenic – domácí ruská ruleta Na každý kilogram pokrájeného masa přidejte 10 – 15 g soli (podle chuti). Vše dobře promíchejte a naplňte do skleniček.

Jak dlouho varit vepřové maso ve vodě

Doba vaření je dlouhá podle toho, zda jsme maso pokrájeli nebo nechali vcelku. Pokrájené maso podlijeme cca 1 dl vody a povaříme asi 10 minut. Natlakováním pak samo necháme dojít. Pokud maso necháme vcelku, podlijeme asi 2 dcl vody a vaříme asi 25 minut, pak odstavíme a necháme dojít.

Sklenice plňte cca 1 cm pod okraj. Šroubovací víčka nedotahujte! Během sterilizace musí unikat vzduch, aby sklenice nepopraskaly. Víčka utáhněte až po zavaření.Uskladnění zavařenin je nejlepší v chladných a temných místnostech, ve sklepě, spíži nebo v komoře. Zavařeniny by měly být přehledně rozloženy na policích, a uspořádány podle data zavařování a obsahu, aby se daly snadno kontrolovat.

Na jakou teplotu zavařovat : Voda v hrnci by měla dosahovat do poloviny zavařovací sklenice. Vodu pomalu zahřejte na teplotu 80-90 °C a na této teplotě ji udržujte. K tomuto způsobu zavařování tedy budete potřebovat teploměr a čas na jeho sledování, aby teplota neklesla nebo naopak moc nestoupla.