Nejlépe se nácvik přivolání provádí venku, kde pes může volně pobíhat. Během procházky změňte směr a koutkem oka pozorujte svého psa. V okamžiku, kdy se nachystá, že se za vámi rozběhne, zavolejte „ke mně“ a odměňte ho, když k vám přiběhne.Když pejsek nereaguje hned, je dobré na něj zatleskat, zavýskat, utéct mu, začít se hýbat, nenechat ho vyignorovat povel. Když opravdu nic nefunguje, tak povel můžu zopakovat a pejska si k sobě třeba přitáhnout na vodítku. Každopádně, velmi dobře fungují zvuky a správná intonace hlasu.Přiběhnutí na zavolání (např. „Ke mně“, „Sem“ nebo na zapískání píšťalky) je nejlepší nacvičovat, když k Vám štěně běží. V tu chvíli na něj zavolejte nebo pískněte a pak mu dejte odměnu. Váš pes se tak dozví, že je dobré, aby rychle přiběhl na Vaše zavolání.
Jak naučit psa ignorovat jiné psy : Jak naučit psa ignorovat ostatní psy v 6 snadných krocích
- Získejte jejich pozornost zavoláním jejich jména.
- Vyhýbejte se místům, kde je mnoho psů
- Při setkání s jinými psy odvádějte jejich pozornost.
- Klíčový je nácvik.
- Poskytněte příležitost ke hře.
- Používejte dlouhé vodítko a vyhněte se tahání za něj.
Kdy slyší pes na jméno
Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.
Jak začít s Klikrem : Nejprve se musíte ujistit, že váš pes ví, k čemu klikr slouží. Proto s několika pamlsky po ruce klikněte na klikr a okamžitě dejte psovi pamlsek. Udělejte to několikrát a pozorujte jeho chování, abyste se ujistili, že to pochopil. Je také dobré uvědomit si, jakým způsobem klikr při držíte, abyste psa nezastrašili.
Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.
Nejčastější jsou degenerace kloubů a páteře. Pes trpící osteoartrózou může kulhat nebo ztuhle chodit. Časté jsou také třesy svalů a končetin a změny v chování, například vyhýbání se chůzi. Stárnoucí psi, zejména ti s dlouhou páteří, jako jsou jezevčíci nebo němečtí ovčáci, mohou také trpět diskopatií.
Jak správně trestat štěně
Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa
Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.Jako první se štěnětem cvičte pozornost
Pokud vás štěně nebude vnímat, nemáte trénink. Proto hned od prvního dne učte pejska na jméno. Nejdůležitější je, používat ho vždy v příjemném kontextu. Pejsek si postupně své jméno spojí s něčím příjemným a bude na něj reagovat rychleji.S pochvalami můžete přestat, jakmile můžete od psa odejít a několik minut ho ignorovat (tyto minuty musí být nudné především pro psa). Cvičení opakovat, dokud se pes nenaučí zůstat v pelíšku i bez vaší pozornosti a přítomnosti (v těsné blízkosti).
Nejjednodušším ukazatelem psí lásky k vám je, když chce váš chlupáč být co nejvíce ve vaší blízkosti a sám od sebe začíná fyzický kontakt. Od různého šťouchání čenichem, přitulení se, až po opření se svým tělem celou vahou o vás. To je od něj takové psí „objemutí“.
Proč si pes lehá k nohám : Někteří psi mohou toto chování projevovat, jako ochranu svého majitele. Možná si žádného ohrožení nebo nebezpečí nevšimnete, ale váš pes ano a chce vás chránit před újmou. Totéž dělají psi, kteří jsou výrazně teritoriální a považují svého majitele za své „území“, které je potřeba chránit.
Jak zjistit jestli pes slyší : Jak zjistím, že je můj pes hluchý
- Nereaguje na zavolání nebo na své jméno.
- Změna poslušnosti a pozornosti.
- Když spí, nereaguje na vás – je těžší ho vzbudit, nebo se může leknout, když se ho dotknete.
- Nereaguje na zvukové podněty okolí – zvuk zvonečku, vysavač
- Nereaguje na verbální pokyny.
- Příliš hlasitě štěká
Na co je Klikr pro psy
Klikry jsou skvělým pomocník při výcviku a přivolání pejska. Klikr zjednodušuje komunikaci mezi psem a dává možnost psa pochválit i na dálku. Klikr je ideální pro výcvik jak štěněte tak i dospělého psa.
Výborným řešením je přerušit činnost za pomocí zvuku, jako je hlasité tleskání nebo si můžeme stáhnout do mobilu třeba zvuk sirény. Důležité je, aby zvuk psa vyrušil. O tom, že psi umí být pěkně paličatí, se přesvědčili již mnozí majitelé. Bohužel k trucování se mnohdy připojují také loužičky.Můžete velmi snadno pejska odnaučit častému štěkání na různé podněty. Pokud váš pes například štěká na procházející lidi za oknem, počkejte s ním až půjdou okolo nějací lidé. Jakmile začne váš pejsek štěkat, dejte mu příkaz "klid" a odměňte ho pamlskem. Vše postupně opakujte u všech situací, kdy váš pejsek štěká.
Jak si usušit maso pro psa : Osvědčené jsou sušené plátky masa, stačí k tomu kuřecí, krůtí, hovězí či jakákoli jiná svalovina bez kosti. Nakrájejte ji na plátky a sušte v horkovzdušné sušičce nebo v troubě při teplotě asi 75 °C přibližně 20 minut, poté snižte teplotu na 60 °C a nechte sušit dalších osm až deset hodin.