Jaké zateplení na Ytong?
Protože má YTONG vynikající tepelný odpor, postačí většině zhotovitelů na »doladění tepelného odporu« tenká vrstva izolantu z pěnového plastu; velmi oblíbené jsou tloušťky 4 až 5 cm. Tím dojde k tomu, že v pórobetonovém zdivu, které vede teplo jen asi třikrát hůř než plast, se v zimě ustálí značný teplotní spád.Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.Pokud zvažujete stavět dům z porobetonu např. Ytong tl. 375 – 500 mm, měli by jste volit paropropustný zateplovací systém fasády ať už je kontaktní nebo provětraný. Tady postačí menší tloušťka zateplení, která doplní tepelněizolační vlastnosti zdiva a skladbu stěny posune do nízkoenergetického až pasivního standardu.

Jaký Ytong na obvodové zdivo : Třídy pevnosti pro Ytong

Pro stavbu klasického dvoupodlažního rodinného domu (přízemí + podkro- ví), pokud v projektu není předepsá- no jinak, je pro obvodové a vnitřní nosné zdivo dostačující třída pevnos- ti P3 – Ytong Univerzal, pro vnitřní nosné, více zatížené stěny třída pev- nosti P4 – Ytong Statik.

Jak dlouho vydrzi dům z Ytongu

Stěnu zpracovává zednická skupina v jednom pracovním kroku, není potřeba další pracovníky, další pracovní postupy, odpadá časová koordinace v návaznosti na montáž různých doplňků a podobně. Zdivo je odolné a má prakticky neomezenou životnost.

Jak dlouho Vysycha Ytong : Všechny stěrky vytvrzují po odpaření vody, 1 mm stěrkové hmoty vyschne za cca 12 hod. (při teplotě 20 °C a rel. vlhkosti vzduchu 60%). Další povrchové úpravy se provádí po úplném vytvrzení a vyschnutí, obvykle za 12 – 48 hod.

Když už se rozhodnete pro zateplení kamenného domu, je důležité zvolit správný materiál pro izolaci. Krom těch tradičních, jako jsou minerální vata anebo pěnový polystyren, je čím dál populárnější použití polyuretanové pěny. Jedním z druhů této pěny je právě Chytrá pěna. Chytrá pěna přináší několik klíčových výhod.

Rizika spojená se zateplováním domů

Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.

Čím zateplit dům zevnitř

Jako tepelná izolace se pro vnitřní zateplení nejlépe osvědčila paroproustná minerální vata. Pořizujeme desky minerální vaty odpovídající tloušťky a lepíme je na stěnu a ostění oken celoplošně vysoce nasákavou lepicí maltou. Dosáhneme tak nasákavé izolační skladby.Pro izolaci se používají izolační hadice nebo izolační pouzdra z různých materiálů, jako je plast, minerální vlna a kaučuk. Ten se na základě své elasticity hodí zejména pro potrubní systémy s častými odbočkami. Protože je nutné zařízení pro projekt dočasně deaktivovat, doporučujeme potrubí izolovat v létě.Drážky pro rozvody a elektroinstalace snadno vytvoříte ručním drážkovačem. Zaznačte si jejich polohu a podle ní tahejte drážkovačem, než dosáhnete požadované šířky a hloubky. Práci může ulehčit elektrický drážkovač, u kterého nastavíte šířku drážky a on provede řez za vás.

Máme obvodovky z Ytongu a příčkovky díky vyšší hustotě materiálu a lepšímu útlumu z Porfixu. Je pravda, že je oproti Ytongu méně přesný a asi i trochu křehčí, ale zásadní problém to není. Venku by neměl zůstat nekrytý ani jeden.

Co je lepší Ytong nebo cihla : Pevnost materiálu je větší u cihly. Ovšem pórobeton je lehčí a lépe se s ním manipuluje, což oceníte při stavbě svépomocí. Pevnost materiálu není vždy výhoda, cihla je sice pevnější, ale díky děrování křehčí. proto se lépe kotví stěna v obývacím pokoji či kuchyňská linka do pórobetonové stěny.

Čím natřít Ytong : Nejčastěji se na Ytong používá štuková omítka, respektive kombinace lepidla a štuku. Stejně jako u malování zdí či spousty jiných činností je i pro vnitřní omítku důležitá penetrace. Podklad byste měli penetrovat akrylátovou penetrací v poměru 1:10.

Jak správně izolovat starý dům

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a zalít vrstvou betonu. Alternativou je použití cementové stěrky a následná aplikace asfaltové izolace. Poté přichází na řadu izolace, například v podobě polystyrénu.

Dobrý den, záleží na tom, jaká pálená cihla a jaký polystyren, když vezmete běžné hodnoty, tak to vychází tak, že jeden 1 cm EPS má stejné tepelněizolační vlastnosti jako cca 20 cm zdiva z pálených cihel (za předpokladu, že obojí je suché).Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Jak izolovat dům bez základů : Bez izolace základů to nepůjde

Odkopejte zeminu k základům (pozor, ne hlouběji), nechte proschnout a srovnejte do svislé roviny sanačním podhozem, napenetrujte, natavte asfaltovou folii až nad úroveň podlah domu.