Jak zasadit pak choi?
Čínské zelí nejlépe roste při nízkých teplotách – 15 až 20 C, za krátkého dne, proto se doporučuje výsev od poloviny června do začátku srpna do řádků 25 – 30 cm a po vzejití se jednotí na 15 – 20 cm. Vegetační doba je 8 – 10 týdnů.Pak choi se dá kombinovat s ostatními listovými saláty, s ovocem či avokádem, s ořechy. Chuťově ho výborně doplní zálivky z citronu a medu či balsamika. Výživovou hodnotu čínského zelí je možné podpořit mléčným kvašením, připravit z něj kimchi. Uplatní se i v teplé kuchyni, především v receptech asijské kuchyně.Semínka vyséváme na přelomu června a července na zkypřený záhon po dvou semínkách do hloubky asi 1 cm do řádků asi 35 cm vzdálených. Po vzejití rostlinky vyjednotíme na vzdálenost od 25 do 40 cm podle odrůdy.

Jak připravit cinske zeli : Postup přípravy receptu

Slaninu a cibuli nakrájíme na kostičky. Cibuli zpěníme na rozškvařené slanině, přidáme zelí, sůl a pepř, sojovou omáčku, cukr, vývar a glutasol. Asi 30 minut společně podusíme. Nakonec posypeme nasekanou zelenou petrželkou a podáváme jako přílohu.

Kdy vysévat pak choi

Semínka můžeme vysévat do skleníku již od dubna. Přímý výsev je možný až do června do července. Vyséváme o hloubky maximálně 1 cm (spon by měl být 50 x 30 cm). Semena vyklíčí po 10 až 14 dnech, k vyklíčení potřebujeme teplotu od 5 do 22 °C.

Kde se pestuje cinske zeli : V Číně se čínské zelí pěstuje prokazatelně již od 5. století po Kristu. Odtud se rozšířilo nejprve do východní a jihovýchodní Asie a poté se postupně začalo pěstovat i v Evropě. Dnes se čínské zelí pěstuje téměř všude ve světě – například v Evropě se nejvíce čínského zelí pěstuje v Nizozemsku.

Pokud připravujete pokrmy s pak choi, lze ho nakrájet anebo jen rozpůlit, dokonce někdy vhodit do hrnce celé. V případě vaření se pak choi má v dosahu tepla “ ohřát “ jen na 2-3 minuty stejně tak na pánvi wok. Pokud však vaříte celý pak choi, doba varu jde až k osmi minutám.

Vyséváme o hloubky maximálně 1 cm (spon by měl být 50 x 30 cm). Semena vyklíčí po 10 až 14 dnech, k vyklíčení potřebujeme teplotu od 5 do 22 °C. Zvolené stanoviště by mělo být slunečné, ale zelí roste celkem dobře i v polostínu. Substrát připravíme lehký, propustný (nejlépe pro výsev a množení).

Kdy zacit zasadit semínka

Tipy pro předpěstování semen

Semena byste měli vysévat do misek v květináčích na začátku až v polovině března. Nechte je klíčit při pokojové teplotě 20-25 °C. Jakmile se vytvoří první listy, přesaďte rostliny do větších květináčů. Pokud máte vytápěný skleník, má smysl začít s pěstováním v lednu nebo únoru.Kukuřice se hodí vedle cuket a dýní, fazolí, hrachu, okurek, rajčat a salátu. Nehodí se vedle celeru a červené řepy. Vedle chřestu můžeme pěstovat keříčkové fazole, hrách, salát, kedlubny, rajčata, mrkev, ředkvičky a okurky.Připravte si podle jednoduchého obrazového návodu 5 kg čerstvého nakrouhaného zelí, 2 cibule nakrájené na malé kousky, vrchovatou lžíci kmínu a 3 lžíce soli. Zelí pak natlačte do kameninové nádoby tak silně, aby leželo ve vlastní šťávě.

Ven na záhon vysaďte sazeničky v půlce května nebo v době, kdy už nehrozí přízemní mrazíky. Vysévat semena cuket lze také rovnou na záhon, ale nejdříve začátkem května, aby rostlinky neponičil mráz. Vhodnými sousedy pro cukety jsou bazalka, fazol, hrách, heřmánek, cibule, nevhodné jsou okurky.

Jak dlouho klíčí pórek : Vegetační doba pórku se pohybuje mezi 150 a 200 dny. Je tedy dobré ho v domácích podmínkách od února do března předpěstovat a na záhon vysazovat sazeničky v dubnu. Pro urychlení sklizně používáme také pařník či skleník. Jeho zasazení na záhon záleží na konkrétní odrůdě (na trhu jsou jich dostupné desítky).

Jak pěstovat pak Choi : Vyséváme o hloubky maximálně 1 cm (spon by měl být 50 x 30 cm). Semena vyklíčí po 10 až 14 dnech, k vyklíčení potřebujeme teplotu od 5 do 22 °C. Zvolené stanoviště by mělo být slunečné, ale zelí roste celkem dobře i v polostínu. Substrát připravíme lehký, propustný (nejlépe pro výsev a množení).

Jak pěstovat na zahradě křen

Křenu se nejlépe daří na slunném nebo polostinném stanovišti. Z hlediska půdy volte vlhkou a bohatou. Ideální je půdu také prohnojit vyzrálým kvalitním kompostem. Pamatujte na to, abyste rostlině dopřáli dostatek místa, jelikož její kořenový systém může být opravdu bohatě rozvětvený.

Nejlepší je konzumovat pak choi v syrovém stavu, zachová si tak nejvíce cenných látek. Syrové listy můžete přidat do zeleninových salátů nebo do smoothies.Jak pěstovat Pak Choi: Semínka můžeme vysévat do skleníku již od dubna. Přímý výsev je možný až do června do července. Vyséváme o hloubky maximálně 1 cm (spon by měl být 50 x 30 cm).

Jak vypěstovat ze semínka : Substrát nasypte do misek, jemně zavlažte a vysejte semena. Semena se vysévají zpravidla do hloubky podle velikosti semen. Drobné a velmi malá semínka stačí vysít rovnoměrně na povrch a často je ani nezasypáváme. Během zalévání je stačí přikrýt vrstvou servítky, abyste semínka nevyplavili.