Jak zapojit externí disk do PC?
Jak zapojit a nainstalovat disk:

  1. Zapojte napájecí adaptér do zásuvky ve zdi.
  2. Zapojte napájecí kabel do zadní části disku.
  3. Zapojte kabel USB nebo FireWire přímo do počítače (nepoužívejte rozbočovače USB nebo FireWire).
  4. Druhý konec kabelu USB nebo FireWire zapojte do externího disku.

Nejjednodušší je vyjmout původní disk, zasunout ten nový, nastartovat počítač, nechat systém detekovat nový disk, inicializovat ho – a pak vložit ten starý do boxu nebo připojit přes adaptér, zasunout ho do USB portu počítače, rozeznat ho jako externí disk a překopírovat data z toho starého na ten nový.Do slotu zapojujte SSD disk velmi opatrně. Držte jej za strany a nedotýkejte se zlatých konektorů. Zarovnejte zářezy v SSD s hřebeny ve slotu PCIe a poté vložte disk pod úhlem přibližně 30 stupňů do slotu, aniž byste používali hrubou sílu.

Jak aktivovat externí disk : Řešení

  1. Zkuste restartovat (vypnout a zapnout systém).
  2. Zkuste jiný počítač (pokud je k dispozici) a zjistěte, zda jednotka USB funguje správně.
  3. Zkuste odpojit jiná zařízení USB .
  4. Zkuste USB zařízení odpojit a znovu připojit.
  5. Zkontrolujte kabely a ujistěte se, že jsou správné pro zařízení a jsou správně připojeny.

Jak zálohovat počítač na externí disk

Přejděte do Ovládacích panelů – Aktualizace a zabezpečení – Zálohování – Přejít k zálohování a obnovení. Dejte Vytvořit bitovou kopii systému a ze seznamu vyberte připojený externí disk. V závislosti na velikosti dat a rychlosti disku proběhne proces vytvoření bitové kopie. Může trvat i několik desítek minut.

Jak zapojit hard disk do PC : Zásadní je redukce. Klíčovým prvkem bude za všech okolností redukce SATA-USB. Redukce, kterou pořídíte za pár stovek, je na pohled jednoduchá krabička, k níž se připojí pevný disk s rozhraním SATA. Z oné krabičky pak vede USB kabel, který připojíte do počítače, a můžete se pustit do oboustranné migrace dat.

V Ovládacích panelech vyberte ovládací Panel > systém a zabezpečení > Nástroje pro správua potom poklikejte na Správa počítače. V levém podokně v části úložištěvyberte Správa disků. Klikněte pravým tlačítkem na svazek, který chcete formátovat, a vyberte Formát.

HDD se jeví jako lepší řešení pro zálohy a ukládání nepříliš využívaných dat. Naopak SSD sedí více každodennímu intenzivnímu nasazení. HDD má nespornou výhodu v ceně, SSD naopak v rychlosti a vyšší fyzické odolnosti (nemá žádné pohyblivé části).

Jak připojit externí SSD disk

USB kabel napevno pro přímé propojení s počítačem je vždy pohotově po ruce a neztratí se. Adaptér s 2.5" HDD/SSD stačí napájet po USB sběrnici. Ovladače jsou součástí operačních systémů a nainstalují se zcela automaticky. Adaptér s 2.5" HDD/SSD stačí napájet po USB sběrnici.

  1. Na počítači přejděte na adresu drive.google.com.
  2. Klikněte pravým tlačítkem na soubor Dokumentů, Tabulek nebo Prezentací Google, který si chcete uložit offline.
  3. Klikněte na Zpřístupnit offline .

Jak zálohovat na externí disk

  1. Připojte externí disk k počítači.
  2. Otevřete "Nastavení" > "Aktualizace a zabezpečení" > "Záloha".
  3. Vyberte "Přidat jednotku" a zvolte externí disk.


Pokud přecházíte na nový počítač, můžete si soubory vzít s sebou pomocí externího paměťového zařízení, jako je USB flash disk, karta SD nebo externí pevný disk. Nejprve zkopírujete soubory na disk a pak je přenesete do nového počítače.

Jak inicializovat disk : Klikněte pravým tlačítkem myši na Neinicializováno a zvolte možnost Inicializovat. Po inicializaci se vám disk už zobrazí přímo ve složce Tento počítač a po naformátování jej můžete začít využívat dle své libosti.

Jak najít hard disk : Nejprve otevřete pomocí stisku kombinace kláves [Windows] + [R] okno »Spustit«. Do řádku »Otevřít« napište příkaz »devmgmt. msc« a potvrďte pomocí klávesy »OK«. Ve Správci zařízení přejděte k části »Diskové jednotky«, kde najdete všechny v počítači nainstalované nebo připojené pevné disky.

Co se stane když Naformátuji disk

NTFS. Na rozdíl od FAT32 nepředepisuje maximální velikost souboru; jedná se o časté přednastavení pro pevné (zvláště interní) disky. Důvodem je fakt, že z tohoto souborového systému umí číst pouze OS Windows. Připojujete-li externí disk k počítači s odlišným operačním systémem, není to zrovna nejvhodnější řešení.

V systému souborů FAT32 není možné ukládat jednotlivé soubory větší než 4 GB, zatímco v systému souborů NTFS to možné je. FAT32 má ve srovnání se systémem souborů NTFS vyšší využití disku a dokáže efektivněji spravovat místo na disku. Rychlosti čtení a zápisu u NTFS jsou také vyšší než u FAT32.Při „běžném využití 20 GB/den“, má 240GB verze vydržet v provozu 11 let, 120GB polovinu. Při „velkém zatížení 40 GB/den“ pak vydrží šest let, respektive tři roky. Výpočet platí samozřejmě pro ideální případ se stále prázdným diskem – pokud bude stále ze dvou třetin zaplněný, délka životnosti úměrně poklesne.

Jak zjistím jestli mám HDD nebo SSD : Nejprve otevřete pomocí stisku kombinace kláves [Windows] + [R] okno »Spustit«. Do řádku »Otevřít« napište příkaz »devmgmt. msc« a potvrďte pomocí klávesy »OK«. Ve Správci zařízení přejděte k části »Diskové jednotky«, kde najdete všechny v počítači nainstalované nebo připojené pevné disky.