Jak zaplatit televizi?
Přihlásit se k placení poplatků můžete jak osobně vyplněním evidenčního formuláře na pobočkách České pošty, tak online prostřednictvím registrace na portálech České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). V prvním případě pak můžete poplatky hradit prostřednictvím SIPO, ve druhém pak bankovním převodem přímo ČT a ČRo.V případě prodlení s placením poplatků Česká televize přistupuje k vymáhání soudní cestou. K vymáhané nezaplacené částce přibudou navíc úroky z prodlení, náklady soudního řízení a případné exekuce. Přirážka za nepřihlášený televizní přijímač je 10.000 Kč za televizní přijímač.Televizní poplatek můžete hradit trvalým příkazem ze své banky, platební kartou a metodami s ní spojenými (Apple Pay a Google Pay), expresním bankovním převodem nebo formou SIPO. Číslo účtu televizních poplatků ČT je 8029-1800060583 / 0300. Variabilní symbol najdete v Účtu poplatníka po přihlášení.

Jak Česká televize zjistí že mám televizi : Pokud neplatíte, ale odebíráte elektrickou energii, pak má Česká televize důvodné podezření, že televizi máte. Proto, pokud ji skutečně nemáte, dejte to vědět čestným prohlášením či evidenčním listem.

Kdy nemusím platit poplatek za TV

Podmínky pro osvobození od platby TV poplatku

Lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou. Lidé s čistým příjmem nižším než 2,15násobek životního minima za uplynulé kalendářní čtvrtletí. K osvobození je zapotřebí se přihlásit a tuto skutečnost následně doložit.

Jak se přihlásit k placení televizních poplatků : Přihlášení k platbě TV poplatku

  1. Přihlásíte se nebo si vytvoříte Účet poplatníka. Stačí vyplnit e-mail a heslo.
  2. Vyplníte základní osobní údaje. Žádné zbytečnosti. Jen údaje, které potřebujeme znát.
  3. Zvolíte si frekvenci plateb a platební metodu. Měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Kartou nebo příkazem z účtu.

Na adrese www.bsp-dluhyct.cz si poplatník může ověřit období, za které je jeho dluh evidován. Získá také informace o úroku z dlužné částky. Podle Krafla koncesionář musí zadat údaje z dopisu, který od České televize dostal – jméno, variabilní symbol a výši dluhu.

Připravte si spojovací číslo z potvrzení o platbě SIPO.

  1. Připravte si spojovací číslo z potvrzení o platbě SIPO. Spojovací číslo najdete na vašem dokladu SIPO.
  2. Na kterékoli pobočce České pošty obdržíte příslušný formulář. Stačí ho jen vyplnit a odevzdat.
  3. Z České pošty odcházíte s potvrzením o odhlášení.

Kdo nemusí platit poplatek za televizi

Lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí. Lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou. Lidé s čistým příjmem nižším než 2,15násobek životního minima za uplynulé kalendářní čtvrtletí. K osvobození je zapotřebí se přihlásit a tuto skutečnost následně doložit.Koncesionářský poplatek musí platit každý člověk, respektive domácnost, která vlastní nebo aspoň jeden měsíc užívá televizní nebo rozhlasový přijímač. Jakmile je někdo z domácnosti plátcem rozhlasového a televizního poplatku, ostatní členové domácnosti již neplatí. Na počtu vlastněných a používaných přijímačů nezáleží.Televizní a rozhlasový poplatek by měl být účtován na účet 538 – ostatní daně a poplatky.

Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Jak zjistit kolik a komu dlužím : Data o půjčkách – i řádně splácených – evidují také Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se lidé můžou poptat u obou rejstříků přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.

Jak zrušit poplatky za ČT : Hradíte-li poplatek přímo na účet České televize, změnu můžete provést buď online zde na webu nebo prostřednictvím evidenčního formuláře. Změny u SIPO platby nahlaste na kterékoliv pobočce České pošty.

Jak účtovat poplatky bance

Bankovní poplatky (poplatky za vedení účtu, poplatky za položky a další) se účtují na nákladový účet – “Ostatní finanční náklady” (568). Tyto náklady jsou daňově uznatelné tzn. snižují základ daně.

Navštivte webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a získejte přístup k nejlepšímu zdroji informací o dlužnících v České republice.První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Jak zjistit všechny své dluhy zdarma : V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.