Jak Zapalit kadidlo bez kadidelnice?
Nádoba na vykuřování ideálně keramická (na trhu jsou i kovové či kamenné), do níž se nasype vrstvička písku či kvalitní soli (himalájská, mořská – vždy naprosto čistá) a na tuto vrstvu (slouží jako tepelná izolace) položí žhavý uhlík. Takto je kadidelnice připravena k použití, na uhlík se nasype vybraná pryskyřice.V kadidelnici či misce :

do kleští uchopte uhlík a zapalte jej. Počkejte, až se celý rozžhaví a položte jej na písek. lžičkou přidejte na rozpálený uhlík pryskyřici, vykuřovací směs,chrámové kadidlo, bylinu či dřevo a užívejte si vnitřní sílu vykuřovadla.VYKUŘOVACÍ SVAZEK

Asi nejznámější způsob používaný často i v historii. Svázané a prosušené byliny ve tvaru svazečku se zapálí na konci, nechá chvilku hořet, pak se plamen zhasí a kouřícím svazkem se vykuřuje. Kouří hodně, může ale zhasínat a při použití POZOR, odpadávají z něj žhavé kousky bylin.

Z jakého stromu je kadidlo : Kadidlo je vonná pryskyřice, která se získává ze stromu kadidlovníku (Boswellia).

Jak vykouřit místo bílou šalvějí

Použití je velmi jednoduché. Zapalte svazek šalvěje a nechte rozhořet, cca po 30-ti vteřinách sfoukněte plamen a nechte doutnat na nehořlavé podložce, se kterou můžete obejít prostory, které chcete očistit od negativní energie. Můžete také kouř nasměrovat k sobě o čistit tak svoji mysl od negativních myšlenek.

Jak si vyrobit vykuřovadlo : Postup jak vyrobit vykuřovadlo

Vytvořte střed ze sušených větviček rozmarýnu. Já dávám 2-4 větvičky. Okolo rozmarýnu rozmístěte levanduli se stonky pod sebe tak, aby při postupném hoření vždy hořelo i květenství levandule. Kolem dokola pak umísťujte celé větvičky šalvěje, tak aby lístky obalily střed, postačí 3-4 kusy.

Vezměte do kleštiček samozápalný uhlík a zapalte ho. Uhlík rozehřívejte asi dvacet sekund, dokud uhlík nepřestane jiskřit. Poté ho vložte do kadidelnice. Zhruba po minutě můžete začít sypat kadidlo na uhlík.

Vůně kadidla přidává do svíčky svůj zemitý nádech citrusů a koření, někomu může připomínat vůni rozmarýnu. Myrha a ambra naopak přidává do svíčky svůj teplý, dřevitý a medový nádech. Jedná se o teplou vůni, kterou si budete rozhodně užívat v sychravém počasí.

Na co je dobré kadidlo

Kadidlo zbavuje trávicí trakt toxických látek a posiluje střevní peristaltiku. Snižuje tendenci k bolestem a křečím v žaludku, ulevuje od zvracení, vypuzuje nadměrnou vodu z trávicího systému, která by mohla způsobit nadýmání, a také ulevuje od bolestí břicha spojených s premenstruačním syndromem.Obecné účinky vykuřování šalvějí

Silně očistné na fyzické i energetické rovině. Bystří smysly a otvírá úrovně vnímání. Posiluje tělo a ducha. Podporuje spiritualitu a léčení.Vykuřovadla nikdy nezapalujte přímo, musí se zahřát, ne zapálit. Během hoření nenechávejte kadidelnici s uhlíkem bez dozoru, uhlík lze uhasit pouze vhozením do vody.

Používají se do nakuřovacích prášků i do zubních past, náplastí a mastí. V arabské lidové medicíně a u beduínských kmenů je kadidlo hojivým prostředkem. Kadidlo jako vonná složka se často používá při výrobě parfémů, oblíbená je zejména mezi současnými niche parfuméry (niche = z francouzštiny mimořádný, ojedinělý).

Jak se pálí kadidlo : Použití: Pálí se jako většina sypkých vykuřovadel – do kadidelnice/na talířek dejte rozpálený rychlozápalný uhlík a cca po 30 sekundách na něj nasypte trochu kadidla. Jungle Way je česká inovativní značka, která modernizuje objekty každodenního života 21. století.

Co s kadidlem : Lektvar z kadidla doporučovali při různých zažívacích problémech, při otravě bolehlavem i uštknutí jedovatým hadem. Léčili s ním lepru, kurděje a dokonce i vypadávání vlasů. Kadidlová pryskyřice se spolu s myrhou používala ve starém Egyptě také k balzamování mrtvých.

Kdy se používá kadidlo

Používají se do nakuřovacích prášků i do zubních past, náplastí a mastí. V arabské lidové medicíně a u beduínských kmenů je kadidlo hojivým prostředkem. Kadidlo jako vonná složka se často používá při výrobě parfémů, oblíbená je zejména mezi současnými niche parfuméry (niche = z francouzštiny mimořádný, ojedinělý).

Kadidlo se dá pálit následovně – písek nasypeme do kadidelnice tak, aby vytvořil asi centimetrovou vrstvu. Vezmeme do kleštiček samozápalný uhlík a zapálíme ho. Uhlík rozehříváme asi dvacet sekund, dokud uhlík nepřestane jiskřit.Kadidlo se užívá při obzvlášť významných příležitostech při bohoslužbě, ale i při svátostném požehnání, při procesí s eucharistií, při nešporách (při chvalozpěvu Magnificat) a při pohřbu. Kadidelnici nese ministrant turiferář, loďku s kadidlem ministrant navikulář. Chodí vždy spolu, navikulář po levé ruce turiferáře.

Proč se kadidlo jmenuje kadidlo : Dřevěné uhlí se namele a přidá se k němu kadidlo (olibanum) – pryskyřice z kadidlovníku pravého (Boswellia sacra), které dodává hořícímu františku charakteristickou vůni. Tradice pálení vonných františků pochází z česko-německého pohraničí, především z Krušnohoří, a je stará cca 300 let.