Jak zalévat vánoční kaktus když kvete?
Během jarních a letních měsíců, kdy je rostlina v plném růstu, je vhodné ji zalévat přibližně jednou týdně. Během podzimních a zimních měsíců, kdy rostlina vstoupí do klidového období, je však nutné snížit frekvenci zavlažování na jednou za dva až tři týdny.Teplota, vlhkost a doba osvitu. Vánoční kaktus totiž patří mezi takzvané rostliny krátkého dne. Impuls k nasazení květů dostane až tehdy, kdy je doba osvitu kratší než 12 hodin. Jakmile budou poupata asi 2 mm velká, přemístěte rostlinu do místnosti, kde je teplota okolo 20 °C.Jakmile kaktus po Vánocích shodí své květy, dopřejte mu opět místo v chladu až do jara. V létě ho pak můžete umístit třeba na balkon či terasu. Stále ale pozor na přímé slunce. Tato květina prospívá dobře i bez hnojení.

Co dělat aby vykvetl vánoční kaktus : Aby vánoční kaktus vykvetl

Ta by pro nasazení květů měla být chladnější, proto je nutné je před Vánocemi, přibližně 2 měsíce předem, umístit do chladné místnosti s teplotou 12 – 15°C a omezit jejich zálivku (postačí 1x za 2 týdny). Zde je necháme alespoň jeden měsíc a poté přeneseme zpět na jeho běžné stanoviště.

Kdy naposledy zalít kaktusy

V období největších veder – přelom červne a srpna – asi 14 dní přerušíme úplně zálivku. Srpen a září: v tomto období zálivku již začínáme omezovat. Říjen: kaktusy před prvními mrazíky přemístíme domů. Rostlinky naposledy zalijeme a zbavíme je případných škůdců.

Jak dlouho vydrží kaktus bez vody : Kaktusy vydrží bez vody někdy i několik let. Jsou to vlastně živoucí studny. Budete překvapeni, jak skvěle kaktusy s vodou hospodaří a co všechno o nich ještě nevíte.

Za prvé potřebují světlo, nejlépe jižní okna a světlo přímé sluneční, čili v temných bytech se jim dařit nebude. Za druhé potřebují rozumnou zálivku, za třetí každoroční přesazení do nového substrátu, ze kterého čerpají živiny, nikoli však hnojení a za třetí vyžadují zazimování.

Proč kvete až v zimě Důvodem je zkrácená fotoperioda, která vánočnímu kaktusu vyhovuje. V pralese taky roste v šeru. A tím, že jde o epifyt, tedy rostlinu rostoucí na jiné rostlině, tak se nestane, že by „stála“ ve vodě.

Jak dlouho vydrží květ kaktusů

Jednotlivý květ vydrží otevřený průměrně dva dny a pak uvadá. Kaktusové květy se navíc na noc zavírají, takže vidět plně rozkvetlý kaktus žádá opravdu dobré načasování. Jsou však i kaktusy, které kvetou jen jediný den či jedinou noc. Dalo by se říci, že čím je květ větší, tím méně vydrží.Zálivka – kaktusy zalévejte vždy z vrchu a zbývající vodu z podmisky nebo okrasného květináče ihned vylijte. V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec.Zálivka – kaktusy zalévejte vždy z vrchu a zbývající vodu z podmisky nebo okrasného květináče ihned vylijte. V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec.

První zálivku po zimě rostlince dopřejte ve chvíli, kdy se objeví zelený vrchol a nové trny. Až teplota vzduchu stoupne nad 18 °C a substrát v květináčích je suchý, začněte mírně zalévat jedenkrát týdně. Během letních dnů bude kaktusům svědčit teplota od 20 °C do 30 °C.

Kdy se zalévá kaktus : Hlavně v případě, kdy jsou kaktusy na balkóně nebo dokonce na venkovním stanovišti pro letnění, je dobré zálivku načasovat tak, aby alespoň týden po zalití nebyly příliš nízké teploty. S vyndáváním kaktusů rovnou ven je dobré počkat až do května, kdy nehrozí, že je poškodí přízemní mrazíky.

Jak dlouho kvete vánoční kaktus : Vánoční kaktus kvete přibližně do poloviny ledna. Aby vykvetl i další rok, dopřejte mu po odkvětu vegetační klid. Snižte zálivku a rostlinu pokud možno umístěte do chladna (cca 12 °C). Na přelomu března a dubna, kdy se začíná kaktus znovu probouzet, je nejlepší čas pro přesazování a množení.

Jak často přesazovat vánoční kaktus

Jak často přesazovat váš vánoční kaktus Ideální dostatečná doba, která se často uvádí je jednou ročně. S přesazováním je důležité počkat na dobu, až rostlina přestane kvést. Rostlina pro přesazování potřebuje být v klidové fázi, nikoli ve fázi květu.

Zálivka – kaktusy zalévejte vždy z vrchu a zbývající vodu z podmisky nebo okrasného květináče ihned vylijte. V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec.Kaktusy je nejlepší zalévat k večeru. Voda by měla být vlažná a odstátá. Během vegetačního období doporučujeme kaktusy zalévat jednou týdně, a to důkladně. Běžnou chybou je zalévat kaktusy mírně, ale často.

Kdy se mají zalévat kaktusy : Zalévat potřebují kaktusy hlavně v červnu až srpnu, ale vždycky až po vyschnutí substrátu. Voda by měla být odstátá a nejlépe měkká, s malým obsahem vápníku a soli, ideálně dešťovka. Nepanikařte a nepřidávejte zálivku ani během veder uprostřed léta, kdy pichláčky přestanou růst.