Jak ji nejlépe najít Nejlepším způsobem je nasprejovat švy tekutým mýdlem. Když bude díra ve švu, začnou se okolo ní dělat bublinky. Takto můžete zkontrolovat celý povrch nafukovací postele, dokud nenaleznete poškozené místo.Drobná poškození a propíchnutí najdete tak, že matraci nafouknete co nejvíce, potom ji přehnete napůl, tím zvýšíte tlak vzduchu. Pak ponoříte matraci do vody, případně jen vodou potíráte. Nejlépe je použít mýdlovou vodu. Z poškozeného místa budou unikat bublinky.Jak najít díru na matraci
Nejúčinnější metodou je dát mýdlovou vodu na povrch plně nafouknuté matrace. Pokud se na nějakém místě objeví bubliny, jde pravděpodobně o místo, kde matrace uchází. Proto se ještě ujistěte, zda slyšíte ucházející vzduch.
Jakou nafukovací matraci : Nejlepší nafukovací postele dle srovnání
Hodnocení | Produkt | Orientační cena |
---|---|---|
Top 1 Výborné Top produkt | Intex Air Bed Comfort-Plush Twin | 1 300 Kč |
Top 2 Velmi dobré Nejlepší cena/výkon | Bestway 67226 | 750 Kč |
Top 3 Dobré Pro nenáročné | Bestway Air Bed Klasik Jr. Twin | 300 Kč |
Top 4 Výborné Pro děti | Intex Kidz Travel | 1 000 Kč |
Jak dlouho nechat nafouknout novou matraci
Pokud obdržíte matraci srolovanou, měli byste s jejím rozložením na rám postele počkat 72 hodin. To je dáno tím, že se jedná o maximální dobu, kterou může matrace potřebovat k dosažení 100 % svého objemu, a tedy i plných funkcí a vlastností.
Jak vyfouknout nafukovací matraci : Stačí povolit uzávěr, matrace se postupně vyfoukne sama. Pokud chcete vyfukování urychlit, můžete na ni lehce tlačit, aby vzduch unikal rychleji. Po vyfouknutí ji můžete začít skládat, přeložte ji na půl, na třikrát nebo na čtyřikrát, podle toho, jak široká matrace je, pak ji srolujte a uložte do obalu.
Na sametový povrch (levá část videa) použijte smirkový papír z lepicí sady, stačí jemně, záplata pak na materiál mnohem lépe přilne. Záplatu přitlačujte k povrchu cca jednu minutu. Na plastový povrch (pravá část videa) můžete záplatu nalepit rovnou. Nezapomeňte ji také asi minutu přitlačovat.
Menší trhliny v nafukovacím límci je možné opravit pomocí opravné sady. Jedná se o malé samolepící záplaty. Před nalepením doporučujeme odmastit povrch nafukovacího límce.
Jak se pozná kvalitní matrace
Jednoduše řečeno, matrace by neměla být ani příliš tvrdá, ani příliš měkká. Při výběru tvrdosti matrace je třeba poznat sebe, své tělo, své potřeby, své spací návyky. Důležitá je též tělesná výška, hmotnost, věk, zdravotní stav. Lidé s vyšší hmotností potřebují matrace tvrdší, ti hubenější naopak měkčí.Jak na matraci správně spát Jak jsme již psali výše, pro pohodlný spánek je klíčové nafouknutí matrace na správnou tvrdost. Když si na matraci sednete, měli byste pod sebou cítit zem. Když si pak lehnete, váha těla se rozloží.Přefouknutí může vést k rychlejšímu opotřebení a mohou vás bolet záda, proto matraci nafukujte tak, aby vám to bylo pohodlné a dobře se vám spalo. U tohoto typu matrace je optimální nafouknutí na střední tvrdost (0,02 BAR nebo 0,3 PSI), poznáme to tak, že když si na ni sednete, pod hýžděmi cítíte zem.
Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.
Jak často obracet matraci : Matrace není doživotní záležitostí. Bohužel pro vaši peněženku, bohudík pro vaše zdraví. Odborníci se shodují, že byste měli o její výměně z hygienických důvodů uvažovat každých 7 let.
Kdy pustit filtraci v bazénu : Přes zimu vodu v bazénu filtrovat nemusíte, ale jakmile se teploty venku začnou přes den pohybovat okolo 10 až 15 °C (a nehrozí, že v noci klesnou pod nulu), je nutné s filtrací bazénu začít. Na začátku jara můžete filtraci pouštět třeba jen jednou za dva nebo tři dny, s rostoucími teploty pak frekvenci zvýšit.
Jak vysát dno bazén bez vysavače
Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.
Zónové matrace jsou perfektní volbou. Jednodušší a cenově výhodnější variantou jsou 3zónové matrace. Kvalitativně lepší a více oblíbené jsou ovšem modely se 7 zónami.Nejvíce preferované tvrdosti jsou 2 a 3, které uspokojí téměř každého. Důležité je také zohlednit nejčastější polohu při spánku. Spíte-li hlavně na boku, zatěžujete některé zóny matrace více než jiné. Proto je pro vás optimální matrace měkká až středně tvrdá, ta se přizpůsobí tělu a zároveň ho podepře.
Jak dlouho nespat na nové matraci : Jak dlouho nechat matraci po rozbalení, než na ní budete spát Novou matraci obdržíte v neprodyšném obalu, proto ji z něj doma vytáhněte a nechte ji nejlépe dva dny přirozeně větrat.