Jak zalepit díru v okapu?
Prorezivělé díry nebo netěsnost může odhalit právě podzimní čištění okapů. K takové opravě stačí jednoduché montážní lepidlo, prodávané ve známé velké tubě neboli kartuši. Lepidlo, které funguje jako tmel, je totiž odolné jak proti mrazu, tak vysokým letním teplotám.Kulatý otvor se vystřihuje při použití hrdla (obrázek nahoře vpravo). Okraje otvoru pak pomocí kleští ohneme ve směru odtoku vody. Jiný způsob vytvoření odtokového otvoru je vyříznutím klínu pomocí pilky.Odstraňte starý tmel a ujistěte se, že jsou okapy v místě, kde budete nanášet tmel, čisté a suché. Připravte si aplikační pistoli a naneste klempířský tmel na příslušný šev. Přitiskněte konce žlabů nebo švy k sobě a popřípadě přidejte výztuhy. Tmel obvykle vytvrdne do 24 hodin.

Jak na opravu okapů : Nejjednodušší je do střešní latě nebo trámu v místě háku, který má být odstraněn, přibít pár 75 mm hřebíků a žlab na ně drátem uchytit. Před zafixováním nového háku zase opravíme všechny spáry a díry ve střešní lati a dřevo ošetříme vhodným nátěrem proti hmyzu a houbovým chorobám. Pak natřeme i okap.

Čím utěsnit okap

Těsnost okapových spojů nejlépe prověříme tím, že nalijeme do okapu obsah větší nádoby s vodou: pokud voda neprosakuje, můžeme zůstat v klidu, jsme připraveni na deštivé počasí. V opačném případě bude potřeba spoje utěsnit těsnící páskou nebo tmelem na okapy.

Jak zadělat díru ve zdi po Hmoždince : Na hluboké díry po hmoždinkách použijte nejdříve hrubší výplňovou a tmelicí hmotu, která se dá později vrtat i znovu zatížit. Velké otvory můžete vyplnit hrubším tmelem. Nakonec použijte tmel s malou zrnitostí.

Elegantnější verzí svodu dešťové vody do sudu je určitě pomocí klapek nebo sběračů. Klapky lze jednoduše namontovat do stávajících svodů těsně nad úroveň hrany sběrné nádoby. Fungují na jednoduchém principu: Vyklopí se ven ze svodové roury, ta se tím uzavře a veškerá voda pak stéká do sudu.

Žlaby se vzájemně spojují pomocí důmyslných spojek vybavených těsněním. Osaďte ji tak, aby v místě spojení žlabu byla mezi oběma částmi dilatační mezera 2-3 mm. Poté zacvakněte bajonetový uzávěr a zabezpečte spojku proti uvolnění pojistným jazýčkem.

Jak opravit díru v plechu

Jak opravit poškozené kovové předměty

  1. Malé praskliny a dírky můžeme opravit epoxidovými a akrylovými lepidly. Pokud přidáme do akrylové pryskyřice kovové plnidlo (např.
  2. Díry a praskliny. Barevně natřenou litinu můžeme zatmelit epoxidovým tmelem.
  3. Promáčklá místa. Silně promáčklá místa necháme raději opravit odborníka.

Ucpané svody lze vyčistit snadno; většinou stačí vyjmout kryt a propláchnout je hadicí. Pokud je ucpaný podzemní odtok, zkuste jej vyčistit pérem na čištění odpadů. Poté odtok propláchněte zahradní hadicí. Nečistoty, které zhoršují či znemožňují odtok, můžete odstranit také pomocí vysokotlakého čističe.Jeden až dva nátěry emailem na okapy (Okapol) nebo disperzním akrylátovým lesklým emailem (Balakryl UNI Lesk), případně můžete použít Balakryl Profi. U Okapolu a Balakrylu UNI počítejte s dobou zasychání 4 – 6 hodin.

háky pro hliníkové okapy 120–385 Kč háky pro plastové okapy 55–170 Kč háky pro pozinkované okapy 70–135 Kč objímka svodu pro plastové okapy 50–125 Kč

Jak zalepit díru ve zdi : Jak opravit velké díry

  1. Prostor otvoru vyčistěte od sutin, prachu a jiných nečistot. Povrch navlhčete.
  2. Pomocí suchých cihel vyplňte oblast poškozeného zdiva. K zajištění jednotlivých kusů se používá speciální lepidlo na obklady.
  3. Zbytek díry nahoďte maltou, nechte 2-3 dny zaschnout a nakonec zaštukujte.

Jak zatmelit díru ve zdi : Jeden z nejjednodušších postupů je zatmelení nerovností a děr šlehaným tmelem. Používá se především u děr po hmoždinkách a drobných prasklin. Jeho aplikace je snadná, pomocí stěrky tmel promíchejte a drobné množství naneste na vadu, kterou potřebujete zakrýt. Aplikujte tolik tmelu, aby byla díra celá vyplněná.

Jak spojit sudy

Postačí vám obyčejná hadice. Ta pak zajistí, že bude hladina v obou sudech dosahovat stejné úrovně. Délku hadice si zvolíte podle potřeby. Pak už jen stačí tuto hadici naplnit vodou a dlaní nebo špuntem uzavřít oba konce.

Nejdříve je potřeba spojované konce okapu obrousit a odmastit, aby k sobě dobře přilnuly. Pak do žlabu naneste asi 5 cm od kraje proužek tmelu a přitiskněte druhou část. Žlaby by se měly překrývat asi o 10 cm. Nýtování – slepené spoje upevněte nýty v materiálu a barvě odpovídajícím vašemu okapovému systému.Pozinkované žlaby se spojí přiložením, resp. doražením k sobě, přičemž mezera mezi nimi může být maximálně 3 mm. Následně se přiložené žlaby zajistí spojkou, která se skládá ze dvou částí: horní část pro uchycení na návalku a spodní část pro uchycení za zadní ohyb žlabu. Mezi sebou jsou spojeny sponou.

Jak daleko okap od střechy : Základním pravidlem je, že střecha musí přesahovat do třetiny průměru okapu. Výškový rozdíl mezi prodloužením střechy a návalkou (okrasným ukončením) okapu pak musí být nula až dva centimetry. To změříme pomocí přiložení latě, která bude představovat prodloužení střechy.