Jak získat rekvalifikační kurz zdarma přes úřad práce
- Vyberte si vhodný rekvalifikační kurz.
- Zajděte na úřad práce a vyzvedněte si zde formulář „Zájem o zvolenou rekvalifikaci“.
- Kontaktujte nás.
- Formulář i s přílohami předáte úřadu práce ke schválení.
Cenu zvolené rekvalifikace uhradí Úřad práce až po úspěšném absolvování rekvalifikace přímo rekvalifikačnímu zařízení. Úřad práce může hradit cenu zvolené rekvalifikace pouze za dobu, po kterou je zájemce o zvolenou rekvalifikaci veden v evidenci uchazečů (zájemců) o zaměstnání.pokud máte podobnou původní profesi ve službách (např. kosmetička), rozšiřujete si rekvalifikací na kadeřnici možnost uplatnění na trhu práce. ideálním argumentem je příslib budoucího zaměstnání nebo zmínka, že si na profesi zařídíte živnostenský list. zkrátka vyjádřit svou motivaci – proč si chci kurz udělat.
Kolik stojí rekvalifikační kurz : 3/ Kolik stojí kurz a kdo jej hradí Cenové rozmezí rekvalifikačních kurzů se pohybuje na poměrně široké škále od 5 000 Kč až po 50 000 Kč. Pokud se však nejedná o velmi specifický obor, který by zajišťoval exkluzivní vzdělání, nemusíte vybírat z takto finančně náročných kurzů.
Co je potřeba k rekvalifikaci
Mít odpovídající vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikuje (např. příslušný stupeň vzdělání, některé znalosti a dovednosti – záleží na typu rekvalifikace). Být zdravotně způsobilý/lá pro absolvování rekvalifikačního kurzu a pro výkon nové profese.
Jak získat rekvalifikační kurz od úřadu práce : Rekvalifikační kurzy zabezpečované úřadem práce
Hrazení rekvalifikace úřadem práce není nárokové, je plně na zvážení příslušného úřadu práce zda rekvalifikaci uhradí. Je tedy nutné obrátit se nejdříve na svého zprostředkovatele/ku nebo na referát zaměstnanosti a poradenství a o zvolenou rekvalifikaci požádat.
Pro získání rekvalifikace podáváte žádost na ÚP, který rozhoduje o jejím poskynutí. Následně si podáváte přihlášku do autoškoly a je zahájen výcvik zvolené skupiny a profesní školení. Rekvalifikace je poté plně hrazena ÚP. Případné čerpání podpory po dobu rekvalifikace vždy závisí na vaší konkrétní situaci.
Hrazení zvolené rekvalifikace Úřadem práce není nárokové, je plně na zvážení Úřadu práce, zda rekvalifikaci uhradí. Úřad práce uhradí cenu zvolené rekvalifikace po úspěšném absolvování rekvalifikace přímo rekvalifikačnímu zařízení.
Kdo má nárok na rekvalifikační kurz
být zdravotně způsobilý/lá pro absolvování rekvalifikačního kurzu a pro výkon nové profese. rekvalifikace musí být potřebná – dosavadní kvalifikace uchazeče nebo zájemce o zaměstnání neumožňuje získání vhodného pracovního místa. rekvalifikace musí být účelná – po ukončení rekvalifikace je reálná šance získat zaměstnání …Rekvalifikaci může provádět pouze akreditované zařízení a vzdělávací nebo zdravotnické zařízení, které má akreditované vzdělávací programy.K žádosti o vydání řidičského průkazu je nutné doložit:
- Platný doklad totožnosti.
- Poškozený řidičský průkaz členského státu nebo poškozený řidičský průkaz státu Evropského hospodářského prostoru.
- Podklady či údaje o držení původního řidičského průkazu a řidičského oprávnění
Po absolvování autoškoly
Jako hrdý absolvent autoškoly se můžete vydat na úřad a zažádat si o svůj první řidičský průkaz. S sebou bude nutné mít občanský průkaz, posudek o zdravotní způsobilost, čestné prohlášení, doklad o odborné způsobilosti (ne starší 6 měsíců), 200 korun na správní poplatek.
Co je potřeba k vydání prvního řidičského průkazu : Žadatel předloží:
- platný doklad totožnosti – občanský průkaz, cestovní pas (u žadatele, který nemá trvalý pobyt na území ČR, doklady prokazující obvyklé bydliště na území ČR)
- žádost o přijetí k výuce a výcviku se záznamem o výsledku zkoušky z odborné způsobilosti (záznam nesmí být starší než 6 měsíců)
Co je třeba k žádosti o řidičský průkaz : K žádosti o vydání řidičského průkazu je nutné doložit:
- Platný doklad totožnosti.
- Řidičský průkaz, který máte v držení v rozhodném okamžiku změny.
- Podklady prokazující danou změnu, pokud není uvedena v dokladu totožnosti, např. oddací list.
- Doklady prokazující obvyklé bydliště na území České republiky.
Co je potreba k vyrizeni řidičáku
Potřebné doklady
- Platný doklad totožnosti, např. občanský průkaz.
- Propadlý řidičský průkaz.
- Vyplněnou žádost o vydání řidičského průkazu, kterou si obvykle vyzvednete a vyplníte na místě
Délka kurzu je obvykle 6 – 8 týdnů. Potřebuje-li někdo získat řidičské oprávnění do 4 týdnů, lze toto řešit individuálním výcvikem za příplatek. Jak probíhají zkoušky Zkoušky probíhají v 1 den, zajišťuje je autoškola.