Jak zabranit Zmolkum na oblečení?
Ošklivě vypadající žmolky se tvoří nejčastěji na svetrech, ale i na dalších textiliích. Citlivé prádlo proto perte naruby. Pokud máte vyzkoušeno, že některý svršek pouští chlupy, perte ho v povlaku na polštář.Důvodem, proč žmolky vznikají, je samozřejmě opotřebení. Při používání se zkrátka někdy vlákno z oblečení uvolní a tím žmolek vznikne. Druhým důvodem vzniku žmolků je samotné praní, které ovšem lze ovlivnit. Tvoří se v případě, když zvolíte nevhodnou teplotu, prací program nebo nekvalitní prací prostředek.Odžmolkovač Nejbezpečnější variantou zůstává strojek určený na žmolky – ruční odžmolkovač. Odstraňovač žmolků dokáže pokrýt větší plochu látky, pomocí vysoké rychlosti otáčení břitů je vysoce efektivní v odstraňování.

Jak se zbavit Zmolku na Leginach : Asi nejjednodušší je žmolky ostříhat nůžkami, ale takto se zbavíte jen větších žmolků, které se často tvoří na švech a koncích rukávů. Na menší žmolky dobře funguje žiletka, případně holicí strojek. Ve správném sklonu s ní přejíždějte po oblečení.

Jak zabranit Zmolkum na oblečení

Žmolkům na prádle lze poměrně snadno předcházet. Hlavní zásadou je prát oblečení naruby a nepřeplňovat buben pračky. Šetrnější jsou také nižší otáčky při ždímání. Velmi důležitá je snaha o udržení čistoty pračky.

Jak funguje odžmolkovač : Jak odžmolkovač funguje: Seřízne i jemné žmolky, ale nepoškodí látku. Odžmolkovače sice z látky žmolky také odřezávají, ale díky tomu, že jejich ostří chrání jemná mřížka, se nemusíte bát žádných nechtěných dírek. Ocelové nože v odstraňovači žmolků kmitají klidně rychlostí více než 8 000 otáček za minutu.

Pokud naopak svetr z angorské vlny chlupy pouští, pomůže jednoduchý fígl. Asi dvě hodiny před obléknutím vložíme svetr do mikrotenového sáčku a dáme ho zmrazit. Vlna krásně změkne a nebude línat. Košťata jsou neocenitelnými pomocníky v každé domácnosti.

Pro odstranění této nevzhledné vady můžete buď použít speciální přístroj odžmolkovač, nebo sáhnout po nůžkách, holítku, izolepě či silonkách a dalších.

  1. Nůžky. Metoda, která by vás zřejmě napadla jako první.
  2. Holítko. Holítko nebo žiletku na holení chloupků seženete v každé drogerii.
  3. Houbička na nádobí
  4. Silonky.
  5. Suchý zip.

Jak prát bez žmolků

Žmolkům na prádle lze poměrně snadno předcházet. Hlavní zásadou je prát oblečení naruby a nepřeplňovat buben pračky. Šetrnější jsou také nižší otáčky při ždímání. Velmi důležitá je snaha o udržení čistoty pračky.Když deka pouští chlupy

To znamená, že se jedná o nespředená vlákna vlny a díky tomu může deka pouštět chlupy. Každá vlna časem plstnatí, což je její přirozený proces a měla by přestat chlupy pouštět, nebo jen v omezené míře.V zimě milujete huňaté šály a svetry, ale některé pouští více chlupů než pejsek s kočičkou dohromady Zamezíte tomu zabalením svetru nebo šály do sáčku a vložením do mrazáku. Po pár hodinách sáček vyndejte a padající vlákna už vás trápit nebudou.

Pokud bojujete s většími žmolky, sáhněte po navlhčené drátěnce na nádobí. Dejte ale pozor na to, abyste látku nepoškodili. Houbičku na nádobí také můžete přidat do pračky, když perete svetry, šály a mikiny. Na houbičku se nachytají uvolněná vlákna, takže vaše oblečení zůstane potom stále jako nové.

Co na Zmolky na oblečení : Pokud bojujete s většími žmolky, sáhněte po navlhčené drátěnce na nádobí. Dejte ale pozor na to, abyste látku nepoškodili. Houbičku na nádobí také můžete přidat do pračky, když perete svetry, šály a mikiny. Na houbičku se nachytají uvolněná vlákna, takže vaše oblečení zůstane potom stále jako nové.

Jak vybělit prádlo bez chemie : Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Co na chlupy na obleceni

Automatickou pračku už má ale snad každý, k té stačí už jen běžná molitanová houbička na nádobí nebo kousek molitanu. Ten se přidá do pračky spolu s oblečením a chlupy se na něj nachytají. Houbička vás přijde na korunu, takže pokud se vám nebude chtít ji od nachytaných chlupů čistit, jednoduše ji vyhoďte.

Pokud naopak svetr z angorské vlny chlupy pouští, pomůže jednoduchý fígl. Asi dvě hodiny před obléknutím vložíme svetr do mikrotenového sáčku a dáme ho zmrazit. Vlna krásně změkne a nebude línat. Košťata jsou neocenitelnými pomocníky v každé domácnosti.Pro odstranění této nevzhledné vady můžete buď použít speciální přístroj odžmolkovač, nebo sáhnout po nůžkách, holítku, izolepě či silonkách a dalších.

  1. Nůžky. Metoda, která by vás zřejmě napadla jako první.
  2. Holítko. Holítko nebo žiletku na holení chloupků seženete v každé drogerii.
  3. Houbička na nádobí
  4. Silonky.
  5. Suchý zip.

Co na bílé prádlo : Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.