Jak zabezpečit bazén na zimu?
Důležité je zabránit zamrznutí bazénové vody, která v bazénu zůstane, tak, aby se na hladině bazénu neutvořila souvislá ledová vrstva. Pro to postačí použít tzv. dilatační plováky.Proto je nutné, abyste hladinu vody v bazénu snížili až pod nejnižší armaturu v bazénu (nejčastěji to jsou světla, nebo protiproud). A to raději s rezervou 10 cm, protože hladina se díky sněhu a dešti bude opět zvedat. Je tedy vhodné úroveň hladiny přes zimu pravidelně kontrolovat.Nejlevnější řešení, jak bazén na zimu zakrýt, je použití speciální zimní plachty, jejíž napnutí vám ale chvilku potrvá. Plachta je univerzálním řešením, a je proto vhodná jak na zapuštěné bazény, tak na ty nadzemní. Máte atypický tvar či rozměr bazénu Plachtu je možné objednat i na míru.

Co dát do bazénu aby nezamrzla voda : Aby voda v bazénu nezamrzla, použijte dilatační plováky, které úhlopříčně rozmístěte na hladinu bazénu. Na bazén o rozměru 3 x 6 m je potřeba 10 až 12 plováků. Důležitá je aplikace zazimovacího roztoku do bazénové vody. Zabrání růstu řas a tvorbě bakterií po celé zimní období.

Kolik soli do vody proti zamrznutí

3 kg na 1 000 l vody. Tato koncentrace tvoří 1/10 koncentrace soli, která je v moři, takže sůl není v bazénu vidět, voda nechutná slaně a sůl není ani cítit.

Jak projasnit vodu v bazénu : Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.

Doporučujeme do vody nalít zazimovací prostředek (konzervační prostředek) – je to vysoce koncentrovaný konzervační prostředek v tekuté formě zabraňující tvorbě vápenných usazenin, nečistot a růstu řas. Přidáním tohoto prostředku na konci sezóny do v zimě vodou naplněných bazénů ulehčuje jarní očistu.

Na prvotní očištění stěn a dna bazénu doporučujeme použít Spray Cleaner nebo Aquamar Clear Gel. Zároveň tak zabráníte tvorbě bakterií. Naneste přípravek na stěnu bazénu, nechte 15 minut působit a poté důkladně smyjte vodou. V případě většího znečištění postup opakujte.

Čím obložit venkovní bazén

Mezi tradiční materiály, které se používají na obložení plochy kolem bazénů, se řadí zejména přírodní kámen a dřevo a také keramika a mozaika. Kámen je tradiční obkladový materiál kolem bazénů, dřevo je klasika, keramika a mozaika nabízí bezpočet designů a variant a jejich vzájemná kombinace originální řešení.Úprava bazénové vody po zimě

Je nutné upravit pH vody na požadovanou hodnotu 6,8 – 7,4, pomohou přípravky pH plus nebo pH minus. Na výběr je mnoho variant, co se týče velikosti balení nebo skupenství (granulát, tekutý). Výhodnější je balení větší, protože kontrola a následná úprava pH je nutná po celou koupací sezónu.Doporučujeme očistit nečistoty na stěnách bazénu přípravkem Marimex čistič a následně tyto nečistoty setřít kartáčem. Poté vyčistěte skimmer. Hadice odpojte a uložte na suché místo chráněné před mrazem. Odpojte filtraci, výpustnou zátkou z ní vypusťte vodu a uložte ji na suché místo chráněné před mrazem.

Málo soli ve vodě učiní Váš pokrm planým, příliš mnoho soli nedá vyniknout chuti omáčky. Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.

Kolik kg soli na 1m3 vody : Jak správně dávkovat sůl do bazénu. Prvotní dávkování soli při napuštění bazénu je cca v poměru 4–5 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Doporučujeme dodržet dávkování soli dle návodu k použití solinátoru.

Jak vyčistit zelenou vodu v bazénu bez filtrace : Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

Jak složit bazén na zimu

Bazén srolujte (neskládejte), aby nevznikly přehyby. Před uložením bazénu i příslušenství na suché místo s teplotou 5-30 °C, se přesvědčte, zda je vše čisté a dostatečně suché. Bazén doporučujeme v průběhu zimy občas přeskládat, aby ve folii nevznikaly přehyby.

Do bazénu pak podél stěn vložíme plastové plováky nebo můžeme také použít PET lahve, které asi do poloviny objemu napustíme vodou. Těmito plováky zamezíme narušení tělesa bazénu vzniklým ledem.Nejprostší a nejlevnější způsob – stačí si pořídit teleskopickou tyč (cca 300 – 400 Kč) a k ní vysávací bazénovou hlavici (cca 400 – 600 Kč). To vše napojíte na svůj skimmer, z kterého se voda dostane do pískové filtrace.

Co dát kolem kulatého bazénu : Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.