Jak zabalit svatební oznámení?
Co by mělo svatební oznámení obsahovat

Každé svatební oznámení by mělo obsahovat jména snoubenců, datum svatby, hodinu a místo konání obřadu a typ obřadu, zdali se jedná o občanský nebo církevní sňatek.Darujte bankovky zarolované ve skleničkách na víno nebo sekt s vlastním gravírováním, v dárkové krabičce. Novomanželům skleničky zbydou na další použití a budou tak mít památku na jejich den. V nabídce máme nově i pivní půllitr, do kterého se bankovek vejde podstatně více.Víme, že jsme si souzeni, proto budeme mít jen jedno příjmení (příjmení). Od (datum) v (místo). S radostí oznamujeme, že jsme se (datum) v (místo) vzali. Ač zní to možná praštěně, stali se z nás manželé (společné příjmení)

Jak ozdobit svatební oznámení : Oblíbené jsou fotomontáže ze čtverců, trojúhelníků nebo kruhů, do kterých můžete doplnit i personalizované kresby či ilustrace. Svatební oznámení s květinami jsou jemným dotekem, kterému propadnou všichni milovníci přírody. U těchto pozvánek převládají teplé tóny v čele se zelenou barvou v celé její škále.

Co se píše na oznámení

Tipy, na co v oznámení nezapomenout

V oznámení nesmí chybět především jména a příjmení snoubenců (pište bez akademických titulů), místo konání, datum, čas a adresa, kam mohou hosté zasílat svatební přání nebo potvrzení o účasti.

Co napsat na oznámení : Co by rozhodně nemělo na oznámení chybět, jsou jména snoubenců a údaje kde, kdy a v kolik hodin se bude obřad odehrávat. Na pořadí příliš nezáleží. Pokud se nebudete brát v jediném kostele či radnici ve městě, tak dopište i přesnou adresu.

Jako svatební dar byste měli dát alespoň 2 000 Kč – to je výdaj, který zhruba společně na svatbě projíte a propijete. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli částku, nezapomeňte se vždy podepsat. Jen tak budou novomanželé vědět, od koho peníze jsou a komu mají poslat poděkování.

O peníze byste si v každém případě měli říci zdvořile. Používají se často například verše nebo milé texty: Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku, raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. Mnohokrát vám děkujeme za každičký halíř, lepší než nést domů stodesátý talíř.

Co říct na svatbě

Veselé vzpomínky, dojemné příběhy, blahopřání novomanželům. Svatební proslovy obsahují vždy něco osobního a měly by ostatním hostům přinést jakýsi náhled do života čerstvých novomanželů. Dá se také říct, že na svatební proslov se většinou těší na svatbě všichni, kromě těch, kteří jej mají přednést.Použití papírů pro tisk. Pro tisk svatebních oznámení s fotografiemi jsou vhodné zejména papíry P1, P5SB a P12MB. Gramáž nejlépe mezi 260 až 400 g/m2 (kancelářský papír má pro srovnání 80 g/m2). Papíry se strukturou jsou vhodnější pro tiskoviny, kde je pouze text nebo kresby s textem.Nezapomněli jste na nic podstatného V oznámení nesmí chybět především jména a příjmení snoubenců (pište bez akademických titulů), místo konání, datum, čas a adresa, kam mohou hosté zasílat svatební přání nebo potvrzení o účasti.

Svatebním oznámením sdělujeme našim hostům významnou událost, a proto oslovujeme velkým písmenem, stejně jako v případě přání a gratulací. Velké písmeno pak volíme, ať už pozvánku posíláme jednotlivci, kterému tykáme (Zveme Tě), osobě, které vykáme (Zveme Vás) a dokonce i v případě, když zveme celou rodinu (Zveme Vás).

Jak oznámit rodině svatbu : Pokud chcete oznámit zasnoubení mimo rodinný kruh a přátele, zkuste to říct vtipnou fotografií nebo krátkou reels přes sociální sítě. Variantou je i udělat si vlastní jednoduché webové stránky, kde můžete později oznámit datum a místo svatby a kde Vám pozvaní mohou rovnou potvrzovat účast.

Co má dát svědkyně nevěstě : Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit.

Co platí ženich na svatbě

Sám ženich následně hradí následující položky:

  • Zásnubní prsten a snubní prstýnky.
  • Oddávající
  • Dárky pro svědka a mládence.
  • Dárek ke svatebnímu dni pro nevěstu.
  • Květiny do klopy pro svatebčany a svatební kytici pro nevěstu.


Nejvyšší položkou ve svatebním rozpočtu je jídlo, pití a alkohol. Pokud tedy nevíte, kolik dát do obálky peněz, přispějte novomanželům právě na tyto položky. Počítejte zhruba 1 000 Kč na dospělého člověka.Pokud jdete na svatbu jako host, tak:

Jestli si to novomanželé výslovně nepřejí jinak, tak na formální svatbu vždy volte oblek. Platí totéž jako u svědka – pokud má ženich světlý oblek, vy mějte tmavší. Pokud má černý, sáhněte také po černém obleku. Pokud je horko, jednoznačně sáhněte po lněném obleku.

Kdo Rozbiji talíř na svatbě : Rozbíjení talíře a následné zametání střepů je svatební tradice, která dodnes patří k většině svateb. Tradičně se talíř rozbíjí při příchodu z obřadu na hostinu, kde personál přivítá novomanžele a z podnosu pro ně servíruje přípitek. Během přípitku nečekaně upustí (obvykle z pod podnosu) talíř, který se rozbije.