Jak vzniklo slovo kalkulačka?
Název kalkulačka pochází ze starověkého Řecka a Říma, kde se pro výpočty používala dřevěná nebo hliněná destička (abakus), do které se vkládaly kamínky („calculli“). První mechanické kalkulačky byly sestrojeny v 17. století, ale významně se rozšířily až ve století dvacátém (mj. ve formě pokladen v obchodech).Pascalina je mechanická kalkulačka, kterou vynalezl v roce 1642 ve věku devatenácti let Blaise Pascal (později se stal slavným fyzikem); je považována za první počítací stroj. Původní model uměl pouze sčítat a odčítat.Kalkulačky jsou nástroje, které jsou běžně používány pro matematické výpočty a úkoly. Existuje mnoho druhů kalkulaček, od základních modelů pro jednoduché výpočty až po složité vědecké kalkulačky s pokročilými funkcemi a možností programování.

Jak pracovat s kalkulačkou : Po výpočet mocnin kalkulačka nabízí speciální tlačítko (většinou x nebo yx), takže stačí jen zadat číslo, stisknout tlačítko pro mocninu a poté zadat číslo, které umocňujeme. Pro odmocniny kalkulačka většinou využívá tlačítko x√ a postup výpočtu je stejný jako u mocnin.

Kdy vynalezli kalkulačku

století. rvní opravdu sériově vyráběnou a používanou kalkulačku vynalezl v roce 1820 Thomas de Colmar. Tento přístroj zvaný aritmometr, uměl čtyři základní matematické operace – sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Kdy vznikla první mechanická kalkulačka : Zubatá kolečka – mechanické kalkulačky

Wilhelm Schickard, německý vzdělanec, sestrojil první automatický kalkulátor, v té době nazývaný "počítací hodiny". První funkční exeplář smontoval již v roce 1623. Jeho přístroj při svých výpočtech využíval i Johannes Kepler, se kterým si Schickard dopisoval.

Zubatá kolečka – mechanické kalkulačky

Wilhelm Schickard, německý vzdělanec, sestrojil první automatický kalkulátor, v té době nazývaný "počítací hodiny". První funkční exeplář smontoval již v roce 1623. Jeho přístroj při svých výpočtech využíval i Johannes Kepler, se kterým si Schickard dopisoval.

Klávesou S<=>D je možno přepnout na zlomek. Byla pro vás tato odpověď užitečná

Co je E na kalkulačce

e je takzvane eulerovo cislo. Jeho hodnota je asi 2,7182818284590452353602874713527…… (je iracionalni, tudiz rozvoj jde do nekonecna).Historie kopaček

Jejich historie sahá až do 16. století ke králi Jindřichu VIII., kterému vadilo, že v dobových střevících se špatně pohybuje a málo mu chrání nohu. Kopačky byly vyrobeny jeho osobním ševcem Corneliusem Johnsonem za cenu 4 šilinků, což je dnešní ekvivalent 100 liber, v roce 2013 asi 3000 Kč.To nejjednodušší spuštění je že pomoci Win+R vyvoláte spouštěcí dialog a tam napíšete calc a odešlete.

Další známý mechanický kalkulátor sestavil roku 1623 Wilhelm Schickard z ozubených koleček z hodinových strojků (proto bývá nazýván „počítací hodiny“). Uměl sčítat a odčítat šesticiferná čísla a měl být prakticky použit Johannem Keplerem při astronomických výpočtech.

Jak se počítá sinus na kalkulačce : Před stiskem samotné klávesy sin, cos nebo tan, je třeba stisknout klávesu, která bývá označena symbolem INV, Shift, 2nd, nebo f–1. Inverzní funkce k sin bývá označována sin–1 nebo arcsin. Inverzní funkce ke cos se značí cos–1 nebo arccos. Inverzní funkce k tan se označuje tan–1 nebo arctan.

Jak udělat z čísla stupne : Re: Převod čísla na stupně

Běžně lze použít přímo převod na vteřiny a udaj zaokrouhlit. Tedy u desetinné části čísla za čárkou – například) 0,6852 a to vydělíme podílem na 1 vteřinu potom počet vteřin "x" = [0,6852]/[1/1296000] => 0,6852 x 360 = stupně (jako 6 hodin).

Co znamená na kalkulačce M+

[M+] Přičtení údaje k obsahu paměti

Stisknutím tlačítka [M+] dojde k zobrazení celkového výsledku aktuálního výpočtu a k jeho přičtení k hodnotě, která je již uložena v paměti.

Evidenční číslo je, podobně jako popisné číslo, jedinečné v rámci části obce, ale evidenční čísla tvoří samostatnou číselnou řadu, tj. ve stejné části obce mohou být dvě budovy se stejným číslem, z nichž jedno je popisné a jedno evidenční.V Německu v roce 1924 založili dva bratři Adi a Rudolf Dasslerovi továrnu na výrobu bot (Gebrüder Dassler Schuhfabrik). Hned následující rok, zařadili do výroby první kopačky, u kterých se daly měnit kolíky (6 nebo 7 kusů), dle aktuálních povětrnostních podmínek a povrchu.

Jak vznikly kopačky : Kopačky prý králi ušil jeho osobní švec Cornelius Johnson a na jejich výrobu použil silnou kůži. Boty se nedochovaly, z jejich popisu ale víme, že byly vysoké do půli lýtek, v oblasti kotníků byly zesílené a oproti běžným botám byly těžké. Kolíky samozřejmě neměly, ty se objevily až mnohem později.