Jak vznikla Husokachna?
Původně pochází z kachny divoké, která se vyskytuje v Severní Americe, Asii a Evropě. Je historicky dokázáno, že první kachny byly už před tisíciletími chovány v Číně. V Evropě však byly domestikovány až kolem roku 1 000 př. n. l. ve starověkém Řecku.CO JE HUSOKACHNA – S husou vlastně nemá nic společného, je to kříženec kachny a kachny, konkrétně pižmové a pekingské kachny. – Husokachny byly speciálně vyšlechtěny jako ten nejchutnější zdroj masa na zahradě. Jejich statné tělo už samo o sobě napovídá, že jde o zvíře s vysokým obsahem masa.Žerou různé brouky, žížaly, slimáky, plzáky, sbírají písek a kamínky, které potřebují kvůli rozmělňování potravy v žaludku, ale hlavně se podobně jako husy pasou na trávě. Potravu jim doplňuji pšenicí, kterou někdy míchám s ječmenem, a před snáškou přidávám samici vápníkové doplňky a skořápky kvůli tvorbě vajec.

Jak dělá kachna : Hlas. Kachny divoké bývají hluční ptáci. Samice vydává kvákavé a hlasité „kvák kvák kvák kvák“ (řada slabik z nichž je první nejhlasitější a nejdůraznější), samec přidušené a hluboké „reb“, při vzrušení často opakované nebo i tiché, hvízdavé „sííb“.

Kolik má kachna IQ

Podle poznatků chovatelů je kachna zcela dospělá a schopna letu až ve 120 dnech věku (asi 4 měsíce). Kachny sice mohou létat již ve věku 90 dnů, ale mezi 90 – 120 (110) dny přepeřují a teprve pak dosahují perfektního letu.

Jak dlouho žije Husokachna : Jejich váha se pohybuje okolo 2 kg. Samec je vyšší než samice a žije déle. Někteří jedinci se dožívají až neuvěřitelných dvaceti let. Indičtí běžci žijí ve skupinách a téměř vůbec nelétají.

Husokachny dosahují dospělosti do tří měsíců věku, kdy je můžete zaříznout a udělat si z nich chutnou pečínku.

Dáme do pekáče, přihodíme bobkové listy na to položíme husokačku. Podlijeme pivem, přiklopíme druhým pekáčem a dáme do vyhřáté trouby na 220°C pečeme zhruba 30 minut. Poté troubu stáhneme na 160°C a za občasného polévání výpekem pečeme 3 hodiny.

Jak dlouho se dožije kachna

Kachna divoká dorůstá délky 50 – 63 cm, váží 0,8 – 1,4 kg. Dokáže vyvinout rychlost letu až 65 km/hod. Dožívá se až 29 let. Samice je zbarvena dohněda s bíle olemovanou modrou částí křídla (zrcátko).Kachnu do této horké vody ponořte na 2,5-3 min. Nikdy ji ve vodě nenechávejte déle, aby nedošlo k vaření masa nebo kůže. Kachnou ve vodě co celou dobu pohybujte nebo klidně peří prohrabujte malými hrabičkami, aby došlo ke spaření všech částí a škubání kachen tak bylo co nejsnadnější.Mezi našimi členy jsou i řemeslníci, a přitom jsou velmi spokojení. Průměrné IQ v populaci je 100 bodů. Hodnoty mezi 90 a 110 body má kolem 50 % populace, nad 130 jen 2 % lidí (u IQ nad 140 mluvíme o genialitě).

IQ 50–69 − lehká mentální retardace (dříve označovaná jako debilita) IQ 35–49 − středně těžká mentální retardace (dříve označovaná jako imbecilita) IQ 20–34 − těžká mentální retardace (dříve označovaná jako idiocie) IQ pod 20 − hluboká mentální retardace.

Kam odlétají kachny na zimu : Na podzim odlétají kachny k zimovištím. Některé volí jižní teplejší kraje, některé u nás zůstávají i přes zimu. Zimují na tekoucích nezamrzajících řekách.

Co jí kachny domaci : Je to nenáročný vodní pták. Kachny jsou v principu všežravci, zkonzumují tedy vše od trávy, obilí až po hmyz nebo slimáky.

Jak poznat husu od kachny

Husa má protáhlejší tělo a delší krk, kachna se víc podobá slepici, má kratší krk i delší nohy. Husa dosahuje i mnohem větší váhy, může mít až 8 kilogramů, hodně urostlá kachna nanejvýš 4 kg. Kachna proto nevyžaduje tak dlouhé pečení, aby byla měkká a šťavnatá. U husy hrozí, že bude maso tvrdší a tužší.

Jejich váha se pohybuje okolo 2 kg. Samec je vyšší než samice a žije déle. Někteří jedinci se dožívají až neuvěřitelných dvaceti let.Kachnu vložíme do vyhřáté trouby na 90 °C a pečeme ji 7 hodin. Poté teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme dalších 5 hodin. Na poslední hodinu teplotu ještě zvýšíme, aby se vytvořila pěkná kůrčička. Kachnu během pečení průběžně potíráme vypečeným tukem smíchaným s medem.

Jak PECT porcovanou kachnu : Postup přípravy

Kachnu položíme na záda (prsama nahoru) do suchého pekáče. Pekáč uzavřeme a vložíme do trouby. Teplotu nařídíme na 120 °C a pečeme 4,5 hodiny, aniž podléváme nebo otevíráme troubu či pekáč. Po uplynulé době pekáč odkryjeme, zvýšíme teplotu na 200 °C a dopečeme ještě asi 20 minut, kvůli křupavé kůžičce.