Jak vytvořit přímou citaci?
Nepřímá citace neboli parafráze

  1. formulujeme vlastními slovy, ale neměníme význam původní myšlenky.
  2. do uvozovek se neuzavírá

Obecně je platným pravidlem, že Vaše práce by neměla obsahovat více než 10 % přímých citací. Pokud byl převzatý text přeformulován vlastními slovy, avšak význam zůstává stejný, jedná se o parafrázi.Existují dva základní způsoby, jak využít ve svém textu cizí informace či myšlenky: citace a parafráze. V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně.

Jak se dělá citace ve Wordu : Umístěte kurzor na konec textu, který chcete citovat. Přejděte na Odkazy > Vložit citaci a zvolte zdroj, který citujete. Pokud chcete přidat podrobnosti, třeba čísla stránek, pokud citujete knihu, vyberte Možnosti citace a pak Upravit citaci.

Co je to nepřímá citace

Nepřímá citace = parafráze. Základním typem citování je citování nepřímé, alias parafráze. Parafrázujeme tehdy, když máme přečteno dostatečné množství literatury pro takový přehled o tématu, abychom byli schopni poměrně plynule psát myšlenky, které se v nás urodily spojením různých informací.

Co to je nepřímá řeč : Nepřímou řeč používáme k tomu, abychom někomu sdělili, co řekla jiná osoba, aniž bychom použili její přesná slova. She said she was coming to class.

Seznam použité literatury by měl být abecedně seřazený a musí obsahovat všechny použité zdroje v závěrečné práci. Počet zdrojů při bakalářské práci by měl být alespoň 15 – 20 knižních titulů samozřejmě co nejnovějšího data, 5 – 10 internetových zdrojů, sborníky, časopisy.

Pokud jde o novou terminologiii nebo nový pohled na již používanou terminologii citujte. Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování. Pokud jsme je ale již někde publikovali, musíme sami sebe ocitovat.

Jak se píše citace z internetu

V citaci vybrané stránky nebo příspěvku se před adresou URL píše „Dostupné z:“ – neuvádí se však pouze url adresa webového sídla, jako např. „Dostupné z: www.idnes.cz“, ale celá url adresa, na které byl daný příspěvek/část webu nalezen.Microsoft Word disponuje funkcí pro generování citací, která usnadňuje správné formátování citací a bibliografie ve vašem dokumentu. Jedná se o funkci umístěnou v „Referencích“. Tato funkce Vám umožňuje vkládat citace do textu a následně generovat seznam použité literatury (referencí).Webové stránky obecně

PŘÍJMENÍ AUTORA, Jméno (rok vydání, případně poslední aktualizace). Kompletní název webové stránky. [online; cit. RRRR-MM-DD].

Odkaz v textu

Jméno tvůrce a rok vydání citovaného zdroje jsou uvedeny v textu ve formě jméno- datum v kulatých závorkách. Pokud se jméno tvůrce vyskytuje přirozeně v textu, následuje pouze rok v kulatých závorkách. Lokace citace ve zdroji (rozsah stran, ze kterých bylo citováno) se uvádí do kulatých závorek za rok.

Jak se dělá Neprima řeč : Nepřímá řeč vzniká, když chceme někomu říci něco, co jsme slyšeli nebo někdo jiný řekl nám. K uvedení nepřímé řeči často používáme slovesa jako například: tell (říci), say (říci), mention (zmínit), remark (poznamenat) apod. Pokud nám tedy někdo řekne I am in the kitchen now.

Jak poznám přímou a nepřímou řeč : umime.to/B3N

Přímá řeč Nepřímá řeč
„Máš rád čokoládu“ zeptal se mě Mirek. Mirek se mě zeptal, jestli mám rád čokoládu.
Ida mě pozvala: „Přijď odpoledne k nám.“ Ida mě pozvala, abych k nim odpoledne přišla.
„To nevadí,“ odpověděl. Odpověděl, že to nevadí.

Kolik slov má mít Bakalarka

Bakalářská práce má předepsaný rozsah od 10 tisíc do 15 tisíc slov. Do tohoto rozsahu se nepočítají poznámky pod čarou, obsah, přílohy (vč.

Bakalářská práce zpravidla nebývá kratší než 50 normostran. 1 normostrana = 1800 znaků včetně mezer.Pokud jde o novou terminologiii nebo nový pohled na již používanou terminologii citujte. Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování.

Proč je nutné citovat : Správným citováním se vyhnete podezření z plagiátorství. Kromě toho je na analýze citování založeno měření výsledků vědy a úspěšnost vědců a institucí či se dle něj určuje aktuálnost tématu – zjednodušeně lze říci, že čím více autorů cituje konkrétního vědce, tím je tento vědec významnější.