Jak Vysusit ovoce v troubě?
Jak na sušení hub v troubě krok za krokem:

Sušte je na nízkou teplotu zhruba 2 hodiny, pak je opatrně obraťte a zvyšte teplotu na 50 až 70 °C. Počítejte s tím, že budete muset houby zhruba co 2 hodiny ještě otáčet. Během sušení nechte občas pootevřená dvířka, aby mohla vlhkost z hub unikat.Postup přípravy

  1. Oloupeme jablka škrabkou na brambory.
  2. Vykrojíme část s jádřincem.
  3. Rozehřejeme troubu na teplotu cca 50-60 °C.
  4. Nakrájíme jablka na tlusté plátky, cca 8 mm.
  5. Dáme na sušící síto nebo na plech.
  6. Dáme sušit na 1-1,5 h.

Sušení v troubě

A jak na to Troubu si zapněte na horkovzdušný ohřev na 40 °C. Když je předehřátá, umístěte do ní houby naskládané na pečicím papíru ‒ buď přímo na rošt, nebo i na plechy. Po dvou hodinách sušení můžete zvýšit teplotu na 50-60 °C.

Na jakou teplotu sušit Svestky : Udělejte si vlastní sušené švestky

V sušičce nebo troubě na pečicím papíru sušte na 50 až 60 °C. Sušíme ve dvou fázích. První by měla trvat zhruba 4 hodiny za teploty okolo 50 stupňů, následně necháme ovoce vychladnout a znova sušíme dvě až tři hodiny na 60 až 65 °C.

Jak dlouho sušit ovoce v troubě

Postup, jak sušit ovoce v troubě:

Jednotlivé plátky rozmístěte tak, aby se vzájemně nepřekrývaly. Délka sušení závisí na druhu ovoce, přesné teplotě a tloušťce plátků. Sušení může trvat 4–12 hodin. Dávejte pozor na ovoce a sledujte, jestli se scvrkává (pozor ale, ať ovoce nespálíte).

Jak sušit ovoce v horkovzdušné troubě : Troubu si zapněte na horkovzdušný ohřev na 40 °C. Až je předehřátá, umístěte do ní plody (houby, ovoce, zelenina) naskládané na pečícím papíru, ideálně na rošty, nebo na plech. Troubu úplně nezavírejte, aby mohla odcházet vlhkost – dejte do dvířek třeba složenou utěrku.

Každé jablko oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na tenké plátky (asi 2 až 3 mm). Jablka dáme na plech vystlaný pečicím papírem a sušíme v elektrické troubě rozehřáté na 50 až 60 °C. Jablka sušíme s pootevřenými dvířky trouby, aby mohla unikat pára. Křížaly jsou usušené, když plátky jablek pěkně křupou.

Orientační doba činí 3-6 hodin, podle výkonu sušičky a typu rostlinky. Pokud se rozhodnete bylinky před sušením omýt, počítejte s tím, že doma sušení se může prodloužit až několikanásobně.

Na jakou teplotu sušit jablka

Je třeba volit pomalé a šetrné sušení v sušičce potravin o teplotě 30–60 °C. Příliš vysoká teplota totiž zbaví ovoce cenných vitamínů, vede k přesušení a třeba bylinky může dokonce spálit.K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin:

  • 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.
  • 50–55 °C je doporučená teplota pro sušení hub, ovoce i zeleninu.
  • 68 °C je perfektní teplota pro sušení masa.

Horkovzdušné pečení je ideální pro přípravu pečiva typu sušenky či cukroví, ale používá se i na pečení masa, zeleniny a na sušení potravin na jedné nebo více úrovních současně. Přidáním páry se jídlo na povrchu lépe zapeče a bude křupavější.

sušení v troubě

Poněkud rychleji, ovšem energeticky náročněji usušíte ovoce v troubě. Ovoce sušte na speciálních sítech, protože na plechu k němu z jedné strany teplý vzduch nemůže, a sušení tak trvá déle. Sušit začněte zhruba na 30 °C. Až se ovoce trochu scvrkne, zvyšte teplotu na 70 °C.

Co nelze sušit v sušičce : Jedna tečka doporučuje sušit oblečení při nižší teplotě, dvě až tři tečky umožňují bezpečné sušení i při vyšších teplotách. Do sušičky většinou nedáváme hedvábí, vlnu, krajky, nažehlovací potisky, softshell a jiné elastické materiály, které by se mohly srazit.

Jak dlouho péct štrůdl v horkovzdušné troubě : Závin pečte v troubě vyhřáté na 200 °C, u horkovzdušné na 180 °C, zhruba padesát minut až hodinu. V průběhu pečení i po finálním vytažení z trouby závin potírejte rozpuštěným máslem. Před krájením nechte moučník aspoň půl hodiny odpočinout a pak ho pocukrujte.

Jaký je rozdíl mezi horkovzdušnou troubou

Horkovzdušné trouby jsou velmi podobné troubám klasickým, ale jsou navíc vybavené kruhovým topným tělesem, které rozhání teplo a udržuje stejnou teplotu v celém vnitřku trouby. To umožňuje lepší a rovnoměrnou přípravu jídel. Někdy jsou tyto trouby označené jako trouby s pravým horkým vzduchem.

Řešení:

  1. Zvolte vhodný sušicí program. Použijte časový program, nesušte prádlo příliš dlouho.
  2. Prádlo ze sušičky vyjměte ihned po ukončení programu.
  3. Nepřekračujte maximální náplň uvedenou v části o programech nebo zobrazenou na displeji.

Optimální pokojová teplota pro dosažení nejlepších výsledků sušení je mezi 19° – 24°C. Pokud je okolní teplota příliš nízká nebo příliš vysoká, sušička nemusí fungovat správně.

Jak se peče v horkovzdušné troubě : Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.