Jak vysušit pomeranč v troubě?
Horkovzdušnou troubu předehřejte na 50 °C. Pomeranče nakrájejte na tenké plátky (do 5 mm silné). Snažte se plátky krájet rovně, protože křivé plátky neusychají rovnoměrně a mohou se vám během sušení zkroutit. Ještě předtím, než položíte plátky pomeranče na pečící papír, je dobré je osušit ubrouskem.Sušte je asi na 50-55 stupňů, což je asi nejnižší teplota. Plátky nezapomeňte otáčet, aby se nekroutily. Můžete zkusit teplotu zvýšit, je ale nutné myslet na to, že je potřeba plátky pomerančů otáčet častěji. Zkoušela jsem sušit pomeranče na plechu i na roštu trouby a přijde mi to stejné.Sušíme je v troubě cca 8 – 10 hodin. Do trouby dáme více plechů najednou. Během sušení plátky pomerančů několikrát otočíme. Teplotu nezvyšujeme, aby se pomeranče nespálili.

Jak sušit citrusy v sušičce : Pomeranče před sušením dobře umyjte (pokud je nebudete používat pouze k výzdobě bytu) a nakrájejte na zhruba 5mm kolečka. Sušení citrusů může trvat i v sušičce potravin o něco déle, například až 12 hodin. Sušte je při teplotě 50-55 ºC.

Čím vyprat pomeranč

Na skvrny od ovoce platí i žlučové mýdlo

  • použít můžete tuhé i tekuté (seženete v drogeriích)
  • skvrnu propláchněte studenou vodou.
  • jemně ji promněte, ať se nebourá její struktura.
  • naneste na ni žlučové mýdlo.
  • jemně ji zapracujte (jemným kartáčkem nebo třením)
  • nechte 15 minut působit.
  • pak vyperte v pračce.

Jak vymačkat šťávu z pomeranče : Citrón, pomeranč nebo grep stačí jen překrojit a rovnou přiložit k lisovacímu hrotu. Je celkem jedno, jaký typ citrusovače si vyberete, protože snadné a rychlé je to se všemi. V kvalitě šťávy také nejsou výraznější rozdíly, je stejně skvělá a bez pěny jako z elektrických šnekových odšťavňovačů.

Před výsevem můžeme semena namočit do vody, klidně i na několik dnů nebo týdnů. Můžeme tak postupně střádat další semínka bez obavy, že nám přeschnou. Jen občas vyměníme vodu, aby nezačala zahnívat od zbytků dužniny. Takto namočená semena nesmíme nechat přeschnout, ale po vytažení z vody rovnou vyséváme.

Pomeranč nakrájíme na tenké plátky. Na pánvi rozpustíme dostatečné množství cukru. Na jeden pomeranč asi 300 g a přidáme kousek másla. Jakmile cukr roztaje, přidáme kolečka pomeranče a necháme karamelizovat.

Jak dlouho vydrží pomeranče

Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Ostružiny, maliny, jahody, borůvky 1 den 2 – 3 dny
Hroznové víno 1 den 1 týden
Pomeranče 10 dní 3 týdny
Broskve, meruňky, švestky 2 dny 3 – 5 dní

Pokud máte menší sušičku, do které se celé plody nevejdou, rozkrojte je a sušte slupkou dolů 15 až 30 hodin při teplotě 40–50 °C. Pomeranče – sušení potrvá podle toho, na jak tlusté plátky je nakrájíte. Teplotu můžete nastavit nad 60 °C a sušit kolem 10 hodin.Jedna tečka doporučuje sušit oblečení při nižší teplotě, dvě až tři tečky umožňují bezpečné sušení i při vyšších teplotách. Do sušičky většinou nedáváme hedvábí, vlnu, krajky, nažehlovací potisky, softshell a jiné elastické materiály, které by se mohly srazit.

Skvrny od pomeranče

Skvrnu polijte minerální vodou, pomoci může i trocha tekutého bělidla. Látku poté vyperte obvyklým způsobem.

Co udělat z pomerančů : Skvěle totiž funguje s drůbežím masem, k dochucení polévek a také jako omáčka k dalším druhům masa. No a saláty snad ani nemusíme zmiňovat. Kromě toho jsou zajisté výtečnou ingrediencí do sladkých dezertů, nás hodně baví pomerančové koláče i koláčky, dorty a samozřejmě i marmelády.

Jak vymačkat pomeranč bez odšťavňovače : Stačí použít smoothie blender nebo obyčejný stolní mixér a výslednou ovocnou/zeleninovou drť pak přecedit přes cedník nebo plátýnko. TIP: Máte doma sáček na ovoce a zeleninu z Lidlu Tak ten vám skvěle poslouží!

Jak udělat šťávu z pomerančů

Oloupané pomeranče nakrájíme na malé kousky, dáme je do hrnce a zalijeme vodou. Přidáme med, citronovou šťávu, koření a přivedeme směs k varu. Vaříme cca 15 minut, poté obsah přecedíme přes jemné sítko a nalijeme do sklenic.

Pomeranč (z latiny pomorancium, z pomum, jablko, a arancia, oranžová) je plod pomerančovníku čínského (Citrus sinensis) z čeledi routovité (Rutaceae). Pomerančovníky jsou stromy, zřídka i keře. Pochází pravděpodobně ze subtropických hraničních oblastí Číny a Vietnamu, nikde neroste jako planá rostlina.Z pomerančové šťávy chystáme osvěžující zmrzlinu, krémy a polevy. Kromě čerstvé šťávy používáme na jejich přípravu i 100% džusy. Pomeranči zdobíme moučníky, řezy a dorty. Kromě čerstvého ovoce a šťáv využijeme i kandovanou kůru, která je vhodná na zdobení a dochucování.

Jak uchovat pomeranče : Po zakoupení je doporučeno pomeranče skladovat na chladném a suchém místě mimo přímé sluneční světlo. Ideální teplota pro skladování pomerančů je kolem 10-15 °C. Důležité je také zabránit kontaktu s jinými plody, které mohou způsobit rychlejší zralost a ztrátu čerstvosti.