Terč musí viset na stěně ve svislé poloze, a umisťujeme ho tak, aby byl střed terče ve výšce. Úhlopříčná vzdálenost čáry od středu terče: 293,5 cm (vzdálenost, která eliminuje drobné nepřesnosti s výškou terče).Hrací prostor. Prostor, ve kterém si chcete zahrát by měl být alespoň 3m dlouhý (2.37 m je vzdálenost od terče k odhodové čáře), široký 1.5m (při umístění terče ve středu) a vysoký 2.5 m (střed terče je 1.73 m od země). Na rozměrech hracího prostoru je dobré nešetřit.Aktivní část terče má průměr 13 a 1/4 palce a je rozdělena na celkem dvacet výsečí. Terč mívá dvojitý střed s hodnotou 50 a 25 bodů.
Kolik setu je v sipkach : Formát turnaje se hraje na sety, jeden se skládá ze 3 legů. První a druhé kolo se hraje na 3 vítězné sety, 3. kolo a osmifinále na čtyři, čtvrtfinále na pět, semifinále na šest a finále na 7 vítězných setů.
Jak Povesit šipky
Terč elektronických šipek musí viset na stěně v exaktně svislé poloze. Střed terče by měl být ve výšce 172,72 cm od podlahy, minimální odstup od terče (startovní čára) by měla být ve vzdálenosti 236,86 cm.
Jak se naučit hrát šipky : Každý začátečník musí trénovat 3 základní pohyby a to je úchop, postoj a hod. Úchop šipky:Můžete začít se základních úchopem šipky a to úchop "tužka", kdy šipku položíte na prostředníček a ukazováčkem a palcem korigujete směr. Hrot šipky by měl směřovat mírně nahoru.
Střed terče by měl být ve výšce 172,72 cm od podlahy, minimální odstup od terče (startovní čára) by měla být ve vzdálenosti 236,86 cm.
Šipky vytvářejí při dopadu do terče "klepavý zvuk", který může být někdy vnímán jako velmi rušivý pro Vaše okolí, zejména sousedy. Společně s odborníky na zvukovou izolaci má nyní Karella perfektní řešení pro téměř úplné odstranění hluku.
Jaké šipky pro začátečníky
K výrobě nejlevnější varianty těla se používá ocel. Ocelové šipky jsou poměrně lehké, proto pro dosažení optimální hmotnosti musí být tělo šipky velmi široké. Nejlevnější ocelové šipky se hodí pro úplné začátečníky a příležitostné hráče. Dalším hojně využívaným materiálem je mosaz.Phil Taylor, celým jménem Philip Douglas Taylor (* 13. srpna 1960 Stoke-on-Trent) je bývalý anglický profesionální šipkař, považovaný za nejlepšího šipkaře všech dob.Ideální čas je během září do zhruba poloviny října. Zásadnějším ukazatelem správné doby sklizně je však vzhled a stav samotných plodů. Při sběru je klíčové sbírat tvrdé a lesklé plody jasně červené barvy (světle oranžová nebo naopak nahnědlá barva není žádoucí).
Střed terče by měl být ve výšce 172,72 cm od podlahy, minimální odstup od terče (startovní čára) by měla být ve vzdálenosti 236,86 cm. 2. V jednom kole se hází min. 3 šipky.
Jak spravne hrat šipky : Dodržujte při tom pouze několik pravidel:
- Hrot šipky musí při házení vždy směřovat mírně nahoru.
- Šipku nesvírejte příliš křečovitě. Profesionálové drží šipku velmi volně (samozřejmě tak, aby jim při házení nevypadla).
- Šipku držte tolika prsty, kolika Vám to vyhovuje (min. 3, max. všemi pěti).
Jak vybrat terč na šipky : Korkové terče jsou obvykle vhodné pro začátečníky. Plastový terč (elektronický): Plastové terče jsou odolnější a obvykle mají delší životnost. Jsou vhodné pro hráče, kteří hrají šipky pravidelně. Kovový terč: Kovové terče jsou mnohem odolnější a často se používají v profesionálních soutěžích.
Na jakou teplotu sušit šípky
Sušení šípků
„Se sušením šípků je to trošku složitější,“ říká Ivana Tischlerová, „měly by se sušit umělým teplem s teplotou nastavenou maximálně na 40 °C. Když sušíme šípky na 50 a více stupňů, přicházíme o některé důležité termolabilní látky.
Sbírejte jenom zralé plody, které poznáte podle ostře červené barvy a pevné, lesklé slupky. Na dotek by šípky měly být stále tvrdé, přezrálé nebo nahnědlé plody nesbírejte. I jeden špatný kus by mohl zničit celou sklizeň. Při sběru dávejte pozor na velké množství trnů, které jsou poseté na větvičkách.Ve většině případů platí, že čím těžší šipka je, tím lépe se vede. Každému ale vyhovuje jiná hmotnost, proto neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která hmotnost je lepší než jiná. Šipky na elektronické terče – 12–18 gramů. Nejvíce hráčům vyhovují šipky o hmotnosti 16 gramů.
Na jakou teplotu sušit švestky : Udělejte si vlastní sušené švestky
V sušičce nebo troubě na pečicím papíru sušte na 50 až 60 °C. Sušíme ve dvou fázích. První by měla trvat zhruba 4 hodiny za teploty okolo 50 stupňů, následně necháme ovoce vychladnout a znova sušíme dvě až tři hodiny na 60 až 65 °C.