Jak vysoko baterii do sprchy?
Doporučená montážní výška sprchové baterie je 1150 mm od vrchní strany vaničky.Sprchová hlavice musí být v takové výšce, aby vodní proud dopadal na co největší plochu horní části těla. Běžně se uvádí výška 200–210 centimetrů.Pokud instalujete umyvadlovou baterii, ať už nástěnnou nebo podomítkovou, ideální výška pro instalaci je 115 cm.

Jak vysoko vodovodní baterie : Pro nástěnnou baterii připravte vyústění ve výšce 70–80 centimetrů od podlahy v místě, kde je to dle tvaru vany a použité baterie nejvhodnější. Výška baterie nad vanou, tedy nad jejím okrajem, by se měla pohybovat okolo 20 centimetrů.

Jaký klíč na vodovodní baterií

Nasaďte baterii na přípojky a utáhněte matice pomocí 32 mm otevřeného klíče. Pomocí vodováhy si ověřte, jestli je baterie vyrovnána. V případě potřeby zkorigujte. Otevřete přívod vody a zkontrolujte, jestli nedochází k úniku vody.

Jak vysoko má být baterie nad umyvadlem : U samotného umyvadla můžete vycházet ze základních doporučených rozměrů: Výška baterie u umyvadla, pokud je nástěnná: 1150 mm. Výška horní hrany umyvadla: 850 mm. Výška připojovacích rohových ventilků: 580 mm (rozteč mezi nimi: 100 mm)

Při výběru záleží na tvaru baterie a také vašich požadavcích na sprchování. Čím větší hlavice, tím větší a jemnější rozstřik. V nabídce jsou sprchy jednopolohové a vícepolohové. Vícepolohové vám umožňují silnější proud, můžete se s ním masírovat nebo také při mytí koutu jednodušeji spláchnout čistící prostředky.

Vanové baterie by měly být 15 cm nad hranou vany (pozor na přesah páky, která je mimo rozetu), sprchové baterie potom 115 – 120 cm od vaničky nebo podlahy. Hlavové sprchy umisťujeme 200 – 220 cm od nášlapné plochy, příp. o 20 cm výše, než je výška největšího člena domácnosti.

Jak funguje Podomitkova baterie

Podomítkové těleso není součástí každé baterie

Základem každého podomítkového řešení je podomítkové těleso. Právě v něm se mísí teplá a studená voda. Těleso zároveň rozděluje proud vody do jednotlivých výtoků. Buď na napouštění vany, nebo do sprchy.Položte těsnicí kroužek na umyvadlo a provlékněte hadičky otvorem v umyvadle. Umístěte baterii tak, aby byl těsnicí kroužek v těsném kontaktu s umyvadlem. Zespodu nasuňte na závitovou tyč utahovací vložku, upravte její polohu tak, aby byla v jedné linii s vodovodní baterií a pevně ji utáhněte.Baterii sešroubujte zespodu s těsnicím kroužkem, podložkou a maticí. Pokud se k matici nedostanete normálním klíčem, použijte klíč na vodovodní baterie nebo nástrčný klíč odpovídající velikosti.

Jakmile bude voda vypnutá, bude vás v první řadě zajímat, jak povolit vodovodní baterii – to zvládnete za pomocí hasáku. Odšroubujete matice pod krytkami, které drží buď na závitu, nebo jsou ke zdi jen napasovány, a poté můžete baterii jednoduše sundat.

Na které straně má být teplá voda : ventilu by levá strana měla být připojena na teplou vodu a pravá na studenou. . Při připojování hlavního těla k vodovodnímu potrubí nepoužívejte žádná těsnící lepidla.

Co znamená Podomitkova baterie : Podomítkové baterie disponují na zdi umístěným ovládacím prvkem, zatímco zbytek tělesa ukrývají zapuštěný ve zdi či instalační předstěně. Baterie sprchové, vanové, dřezové či umyvadlové jsou k dispozici v podomítkovém provedení.

Co odpojit prvni na baterii

Nejprve odpojte negativní (-) kabel baterie, obvykle černý. Poté odpojte pozitivní (+) kabel baterie, obvykle červený. Ujistěte se, že kabely nejsou nijak připevněny ke krytu baterie, abyste mohli baterii snadno odstranit.

České baterie má 100 mm rozteč (rozteč je vzdálenost rozestupu vodovodních trubek ve stěně). Před rokem 1989 byla tato rozteč ve všech domácnostech ČR. Dejte si pozor, všichni zahraniční výrobci dodávají pouze 150 mm rozteč. 100 mm rozteč koupíte výhradně od českých výrobců baterií.Když se tato baterie rozbije, nikdy nepůjde opravit, protože je za zdí. Pravda je, že pokud se rozbije jakákoli baterie, tak opravit lze nebo nelze. Podomítkové baterie jsou ovšem konstruované tak, aby vše co se může poškodit, bylo možné opravit bez zásahu do zdi.

Co dělat když kape páková baterie : Vyšroubujeme ventil. Na jeho zadní straně uvidíme gumové těsnění, které je příčinou kapajícího kohoutku. Těsnění je obvykle ve své pozici jištěno drobnou matičkou, kterou povolíme a těsnění tak můžeme vyměnit.