Z náplasti vystřihněte obdélník, 2× ho uprostřed otočte a tím vytvoříte tvar mašličky. Před nalepením náplasti stáhněte obě hrany rány těsně k sobě (čím budou blíže u sebe, tím bude menší případná jizva), nalepte náplast na jednu stranu rány, napněte ji přes ránu a poté přilepte druhý konec mašličky.Oblečeme figurantovi oděv, který v místě zranění rozdělíme. Namočíme buničitou vatu do škrobové krve a buničinu potrháme. Na připravený amputát také umístíme a přilepíme buničitou vatu a druhou část oděvu, vše namočíme do škrobové krve. Před příchodem ošetřujících vytvoříme krevní stopu a zahájíme krvácení.chceme-li namaskovat např. říznutí, připravíme si váleček dlouhý tak, jak chceme mít dlouhou ránu a jeho tloušťka může být tak 7 mm , ten potom přiložíme na místo, kde chceme maskovat a rozetřeme do stran. Tím nám uprostřed vznikne trochu zvýšený dlouhý "kopeček", který potom rozřízneme.
Jak si vyrobit doma svícen : Tady pro vznik svícnu postačila prázdná sklenice ze spíže a trocha korálků navléknutých na drátku. Pokud rádi něco tvoříte, většinou se podobné drobnosti někde najdou. Stejným způsobem lze využít starodávné skleněné knoflíky s většími dírkami nebo s ouškem pro spodní šití.
Jak udělat Fake zraneni
UMĚLÁ KREV
Dejte do sklenice dvě lžíce teplé vody a přisypte po dvou lžících od každého potravinářského barviva. Směs rozmíchejte a na závěr přidejte med, který vytvoří hutnější dojem. A je to! Umělou krev máte připravenou během pár minut.
Jak udělat falesne zraneni : UMĚLÁ KREV
Dejte do sklenice dvě lžíce teplé vody a přisypte po dvou lžících od každého potravinářského barviva. Směs rozmíchejte a na závěr přidejte med, který vytvoří hutnější dojem. A je to! Umělou krev máte připravenou během pár minut.
Chceme-li namaskovat puchýře, pak potřebujeme vlasový gel (lze nahradit tekutým průhledným mýdlem či šampónem) a papírový kapesníček. Z toho uděláme co nejtenčí vrstvu – oddělíme jednotlivé vrstvy od sebe a použijeme jen jednu. V nouzi lze ale použít i některý toaleťák…
Nejdříve vyhledejte přípravky nebo speciální krytí zaměřené na hojení poškozené pokožky. Patří mezi ně např. WaterJel, Betadine (pokud nemáte alergii na jód), Flamigel, HemaGel, mastný tyl, hydrokoloidní náplasti a produkty s panthenolem. Nezapomeňte krytí včas měnit, hlavně když zvlhne potem nebo po sprchování.
Čím mazat spálenou kůži
Jak ošetřit spálenou kůži
Skvěle poslouží i klasická “kalciovka”. Pozitivní účinky mají také chlorofyl, aloe vera, měsíček a slézová mast. Skvělou službu udělá také krém na popáleniny s obsahem dexpanthenolu.Na čajovou svíčku lze vyrobit svícen ze skleničky od paštiky, ale použít můžete i menší skleničku na alkohol. Stačí na ni jen nakapat roztavenou hmotu z tavné pistole a „omočit“ ji ve vrstvě korálků, dekoračních kamínků, barevného písku, ale i zrnkové kávy, nového koření, celého pepře nebo i sypaného čaje.V podstatě vám bude dobře hořet jakýkoli bavlněný provázek. Nejlepší volbou je těžký řeznický bavlněný provázek, ale použít můžete i provázek z mopu. Teoreticky, ale to osobně nemám vyzkoušené, lze použít i obyčejnou tkaničku od bot.
Lze použít také vodové barvy, ty však nevydrží příliš dlouho. Krvavé rány, škrábance a jizvy se vám podaří vytvořit jak pomocí umělé krve, tak s již hotovými nálepkami. Na trhu naleznete množství nalepovacích doplňků, není tedy nutné vždy přistoupit k líčení. Oblíbenou alternativou je také nalepovací tetování.
Jak udělat jizvy : Pomocí houbičky naneseme tekutý latex na kůži. Latex necháme zaschnout nebo si pomůžeme fénem. Přírodní latex po zaschnutí zprůhlední, můžete však použít latex v tělové barvě. Po zaschnutí naneseme další vrstvu latexu a opět necháme zaschnout.
Jak si namalovat jizvu : Jizvy a popáleniny
Pro vytvoření jizev můžete použít koloidní stříbro, které jednoduše nanesete štětcem na make-up. V případě popálenin můžete také sáhnout po lepidle na umělé řasy, rozmazat ho po kůži a rozrýt vatovou tyčinkou.
Co se stane kdyz praskne puchýř
Pokud puchýř samovolně nebo násilně praskne, snadno se zanítí a potom se dlouho hojí. Ovšem ve většině případů je průběh nekomplikovaný, další léčba kromě dezinfekce není nutná, puchýř se zahojí sám. Puchýř necháme volně odkrytý, jen pokud je v místech, kde se o něj nic netře (obuv či oblečení).
Drtivá většina odborníků radí puchýř nepropichovat, alespoň v případě, že jde o malý a neporušený puchýř. Tekutina, která se v puchýři shromáždila, totiž chrání postižené místo před dalším poškozením a udržuje na poraněné kůži sterilní prostředí.Stejně jako u jiných popálenin, puchýře nepropichujte. Běžte si dát studenou sprchu a chlaďte ty nejhorší oblasti. Poté aplikujte chladivý a hojivý přípravek po opalování, např. panthenol sprej, a nechte zaschnout.
Jak vypadá popálenina 1 stupně : POPÁLENINY 1.
Spálenina prvního stupně je stejná jako spálenina od slunce. Postihuje pouze vnější vrstvu kůže a způsobuje, že postižené místo zčervená a bolí. Povrchové popáleniny kůže také často svědí v důsledku uvolnění histaminu. Kromě slunce je častou příčinou popálenin prvního stupně vařící voda.